Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt még elkötelezett...

Van itt még elkötelezett baloldali? Miért az? Normális válaszokat pls.

Figyelt kérdés
Van itt még olyan aki az mszp-re szavazna például?
2011. febr. 18. 16:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
egy új,fiatal, baloldali,elkötelezett pártra szavaznék,most nincs ilyen sajnos.
2011. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
54%

Jobboldaliként (narancssárga) egyedül Szliy Katalint tartom elkötelezett baloldalinak a jelenlegi aktív politikusok közül. (Nem azért, mert az alkotmányozás mellé állt, hanem már régebben is így gondoltam.)


Ha ő létrehozna egy új baloldali pártot, az hiteles lehetne. Az MSZP szerintem már az elkötelezett, igazi baloldaliak szemében sem lesz az soha.

2011. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Igen minden volt balos ezt mondja de akkor honnan van az mszp 20%-a? Nem lehet mind nyugdíjas...

Fiatalos baloldali párt nem igazán lesz mert az összes fiatal utálja a baloldalt, többek között én is...

Csak érdekel hogy hogyan képes még az mszp fennmaradni egyeltalán...

2011. febr. 18. 17:09
 4/29 anonim ***** válasza:
36%

Én az MSZP-re szavaztam, 2014-ben is arra fogok. 20 éves vagyok, baloldali, ateista, szociáldemokrata, a szocializmus pár tanával egyet értek.


A szüleim keresztények és én is ilyen neveltetésben részesültem, de a világ megfigyelése során arra a következtetésre jutottam, hogy a kereszténység is csak egy emberek által kitalált vallás, mint a többi, ezért nem érdemes követni a tanait, csakis a tudomány tekinthető megbízható információforrásnak bármiben.


Továbbá régi hagyományokat se érdemes követni, mert a modern világban mindig azokat a módszereket kell használni, amik a korral kompatibilisek.


Vallás és hagyományellenességem miatt elítélem a jobboldalt és elhatárolódom tőle.


Politikai nézetem nagyrészt modern, jelenkori nézetekre épül, de a Marxizmus-Leninizmus, a Sztálinizmus és az Észak-Koreai Juche ideológia egyes részeivel egyet értek.


Támogatom például, hogy az állam különféle teszteken már óvodás kortól kezdve felmérje, hogy egy gyerek miben jó és mit szeret csinálni, és aztán ilyen munkahelyet ajánljon neki.


Támogatom, hogy ne kelljen adót fizetni, hanem az állam a fizetésekből vonja le az adó összegét.


Támogaton, hogy az állam negatív színben tűntesse fel a vallást és pozitív színben tűntesse fel a tudományt.


Támogatom, hogy ismét legyenek kisdobos, úttörő szövetségek gyermekek számára, ahol a gyerekek tanulhatnak megélhetési alapismereteket, vallásellenességet és tudománybarátságot.


Elítélem viszont a marxizmus-leninizmus szexuális prűdségét és egyéb ultra-konzervatív nézeteit. Szociálisan liberális vagyok.

2011. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Az előzőt 16:57-nek írtam
2011. febr. 18. 17:10
 6/29 A kérdező kommentje:

17:10

a valláselleneséget most hagyjuk, de szerinted amiket te felsoroltál azok közül az mszp-re bármelyik is jellemző?

Szerintem csak egy magukat szocinak tartó üzleti kör. Akik úgy tesznek mintha politizálnának és a mszp mostmár csak egy álarc ami mögött szépen minden "politikusa" építgeti a maga kis vagyonát...

Szerintem ma ennyi az mszp

2011. febr. 18. 17:14
 7/29 anonim ***** válasza:
32%

"de szerinted amiket te felsoroltál azok közül az mszp-re bármelyik is jellemző?"


Hát az MSZP alatt jobb volt a szociális háló, magasabb segélyeket kaptak az emberek, nem hallgattunk állandóan mindenféle hányingerkeltő keresztény és 19. századi magyar maszlagot, nem mindenféle koronaúsztatásra meg Széchenyi-tervre ment el az állam pénze, nem volt határozottan jobboldali emberek érdekeit szolgáló médiatörvény, és végezetül Gyurcsány és Bajnai szimpatikus, modern, barátságos üzletemberek hangulatát sugározták, nempedig egy vallási fanatikus, magát királynak képzelő, Hitler 21. századi reinkarnációját megtestesítő Führer-t, mint amilyen hangulatot Orbán sugároz.


Az sem elhanyagolható tényező, hogy Gyurcsányék hagyták, hogy úgy éljünk ahogy akarunk, Orbán meg erőszakkal viszi visszafele az ország mentalitását a sötét középkorba!

2011. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

A Fidesz se jobboldali és az MSZP se baloldali, mindkettő zseboldali inkább, de csak a sajátjuk felé hajlik a kezük.


Úgy gondolom, hogy a régiek között nálunk nem nagyon van már hiteles semmilyen oldali, nincs hiteles baloldal, nincs hiteles jobboldal, nincs hiteles liberális (nem, ami nálunk annak mondja magát, az sem az...), stb.


Én nem tudom, milyen oldalinak számítok, alapvetően egyik oldalt se tartanám rossznak, illetve mindenből találok használható és célravezető elveket, és ha képesek lennének politikusaink a kompromisszumokra, nem ovis módon egymásra mutogatnának ("nem én voltam, ő volt...") és odafigyelnének az emberekre, akkor egy egész jó kis ország lehetne a miénk.

2011. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

"Van itt még olyan aki az mszp-re szavazna például?"

Az MSZP nem baloldali, inkább piacpárti, némi "szociális" mázzal leöntve! Mivel teljesen hiteltelenné vált, a legnagyobbat azzal használna az ún. baloldalnak, ha feloszlana! Ja és nem minden fiatal utálja a baloldalt, csak azért tűnik neked úgy, mert a médiában semmi mást nem látsz, mint az MSZP gyűlésekre járó nyugdíjasokat.

Régen divat volt baloldalinak lenni. Ma jobboldalinak lenni a divat (különösen szélsőségesnek) a fiatalok körében. Nézetem szerint a bal-jobb felosztás csak hátráltatja az ország sorsát, nem előre viszi!

2011. febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
17:10 Igen ez szép és jó de te gondolom azért szavazol rájuk mert érdekedben áll azaz zsidó(külföldi tőke párti vagy)legalábbis akik még mindig oda szavaznak és igen talán Szily a legnormálisabb!És ha a fiatal baloldali párt szó alatt liberálisra gondolsz akk ott az lmp-szdsz!
2011. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!