Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fordult a kocka: Orbán hőssé...

Fordult a kocka: Orbán hőssé vált Nyugaton?

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 20. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az egész inkább csak gúnyos, irónikus megnyilatkozás a nyugatiak részéről. Nem is tudom hibáztatni őket...
2011. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Merkellel én nagyon sok mindenben nem értenék egyet - bár, ezerszer inkább a német kereszténydemokraták, mint a magyar "jobboldal" - de abban igaza van, hogy európa vagy egyesül, vagy elpusztul. Tetszik vagy sem, ha 10-20 éven belül nem jön létre egy "európai egyesült államok" akkor a hajunkra kenhetjük a történelmet.
2011. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Európai Egyesült Államok szerintem nem kéne, de erősebb gazdasági kapcsolat igen. Gondolok itt közös költségvetésre például, közös pénzügyre. Lehetünk euroszkeptikusak, csak az a baj, hogy akkor tényleg nem jutunk előbbre.
2011. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fordult semmiféle kocka. Az európaiak sem marslakók, azok is emberek. Ott is van pl. jobboldal és baloldal, meg léteznek véleménykülönbségek. Ezért hülyeség, hogy "Európa szerint" ez és ez így és így van, meg "Európa úgy látja", "Európa úgy gondolja" stb. A Nyugat nem hangyaboly, Európa nem monolit tömb, hanem ott is viták és különböző csoportok vannak. Van, amelyik szimpatizál Orbánnal, van, amelyik támadja. Tessék ezt megszokni.
2011. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Hiába na, Nyugaton is rájönnek szép lassan arra, hogy a médiatörvény ürügyén itt egy mesterségesen felfújt, a magyar jobboldal lejáratására szánt hecckampányról volt szó. Mellesleg Orbán határozott kiállása, szokatlan lépései inkább szimpátiát keltenek iránta, semmint gyűlöletet. Akárhogy is igyekszik az ellenkezőjét állítani a vesztésre álló baloldal itthon és Nyugaton egyaránt.


Most éppen az egész világon közismert és nagy tiszteletnek örvendő Kocsis Zoltán zongoraművésszel közölt egy nagyon szép interjút a német Süddeutsche Zeitung, amely bizonyára tovább fogja javítani a kormány megítélését külföldön:


"Tizenegy zsidó játszik a zenekkaromban" - Kocsis interjú egy német lapban

(...)


Fischer Ádám más, külföldön élő művészekkel, például Schiff Andrással együtt petíciót adott át Brüsszelben.


-Igen, hallottam róla. És azt kell mondanom: hogy megállapítsuk és hitelt érdemlően bizonyítsuk, mi is történik Magyarországon, ahhoz Magyarországon kell élni. Én nem hiszem, hogy tényleg szörnyű dolgok történnek. Egy példa: ugyebár sokat vitatkoznak a sajtótörvényről, de ha felütöm például a baloldali beállítottságú Népszabadságot, nem látok változást. A cikkek, a hangvétel – minden olyan, mint tavaly vagy tavalyelőtt. Azonkívül rendszeresen publikálok egy rendkívül fontos baloldali folyóiratban, a Holmi-ban – ott is minden maradt a régiben. Ha erre a folyóiratra nincsenek politikai befolyással, akkor miről beszélünk?


A petícióban diszkriminációról, antiszemitizmusról és homofóbiáról is szó esik.


-Az én zenekaromban tizenegy zsidó és tizenegy roma származású muzsikus dolgozik. Amíg nem mondja nekem valaki, hogy bocsássam el őket, nem hiszek el ilyesmiket. Ami az általános állapotokat illeti: Magyarország szociális állammá vált.


Mit gondoljunk akkor azokról az aggodalmakról, amelyek a petícióban megfogalmazódtak?


-Csak ismételni tudom magam: a legtöbb művész nem él Magyarországon. Schiff András például Firenzében él. Nem tartom túl elegánsnak, hogy egy külföldi újsághoz megy panaszkodni. Ha gondom van a kormánnyal, odamegyek, és ott helyben, nekik panaszkodom. Az aktuális kormány kedveli Andrást, ez a kormány nem ördögökből áll. A külföldi sajtóban ördöginek látszik, de nem az, ez egy abszolút demokratikus kormány. Nem igaz, hogy a többség fél, senki nem fél.


Schiff András nemrég azt mondta egy interjúban, nem tudja elképzelni, hogy a jövőben fellépjen Magyarországon, vagy akár csak beutazzon az országba.


-Na, ezt nem hiszem. Tudja mit? Holnap meghívom.


És gondolja, hogy elfogadja a meghívást?


-Szerintem igen. Ha jól emlékszem, amikor Jörg Haider pártja bekerült az osztrák parlamentbe, Schiff András akkor is azt mondta, hogy nem lép föl többé Ausztriában. Aztán csak fellépett a Salzburgi Ünnepi Játékokon."


[link]

2011. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azért van abban valami bájos, hogy valaki így, fejből tudja, hány zsidó és cigány van a zenekarában... Most nem idézem az alapviccet az orosz és az amerikai balettről.
2011. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ma 13:28


Az USA-ban számontartják még azt is, hogy pl. a legfelsőbb bíróság tagjai között ki milyen felekezethez tartozik, de ugyanígy tudják ezt a képviselőkről, szenátorokról stb.


Abba kellene hagyni a görcsölést ezen, elavult komcsi tempó.

2011. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Sz1u ***** válasza:
0%
Biztos forrásból tudom, hogy már készül Viktornak a Diadalív (mondjuk a Szabadság téren a szovjet emlékmű helyén). A Szent Koronát pedig még csak felpróbálja a Hős vezérünk addig, amíg át nem adják megőrzésre a Hadseregnek. Szerintem még életében szobor is (természetesen a rodoszi Kolosszus mintájára) fog Megmentőnkről készülni, mindjárt kettő is: az Osztyapenkó és a Steinmetz kapitány szobrainak a (volt) helyére...
2011. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem unjátok még a folyamatos gúnyolódást? Én nem szimpatizálok Orbánnal, de mégse nyomom folyton ezt a "királyos" szöveget! B*szottul unalmas!
2011. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Sz1u ***** válasza:

23:31


De egy kicsit szerintem is unalmas... De remélem, ha téglajegyet árulnak majd a Diadalívhez, Te is beleszállsz majd eggyel! :)

2011. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!