Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olcsóbbak nyugaton (pl....

Miért olcsóbbak nyugaton (pl. Németországban) az alapélelmiszerek? Magyarországon hova megy a árkülönbözet? A termelőnek? Az államnak? Megy ki külföldre?

Figyelt kérdés

Pl. tej, vaj, hús, tészta, sajt, ill ami nem élelmiszer kategória de alap, WC papír, zsebkendő higiéniás termékek.

De valószínű bármit bele lehetne írni a listába mert megállná a helyét, tényleg minden olcsóbb. MIÉRT?

Ezt Magyarországon hogyan lehet elérni?


2011. szept. 14. 10:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
érdekes..én úgy halottam hogy inkább drágább minden.de a fizetések is magasabbak:D
2011. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én Ausztriában voltam augusztusban, nem messze a német határtól. (Nem mintha számítana...) Szerintem minden élelmiszer drágább volt, még az "olcsóbb" helyeken is. Legalább másfélszerese az itthoni áraknak átszámítva. Gondolj bele, nekik 1 euró semmi, nekünk meg 270 forint. Most döntsd el. Az is igaz, hogy ott az átlagkereset minimum a kétszerese az itteninek. 1000-1500 eurót a legcsóróbbak is megkapnak kézbe. Mi meg netto 500 körül, jó ha keresünk. És az már soknak számít.
2011. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Azt még szeretném hozzá tenni, hogy láttam, embert keresnek a Burger Kingbe odakint, a magyar határ mellett. Órabér 6 euró. Nem emlékszem bruttó vagy nettó, de bruttóban sem lehet rossz. Főleg, hogy a Burgerről van szó, szal csak diákok mennek meg határmenti magyarok. Nálunk mennyi az átlag? 400 forint? És nem a Burgerben. Inkább ne tudjak ilyenekről. :-P
2011. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Csak egy-két példa:

Bio tej 3,8-as 1,09 EUR

tej, 3,8-as 69 cent

250 g-os vaj 1,14 EUR

500g-os tojásos tészta 59 cent

2011. szept. 14. 10:46
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

nem azok.


lehet olcsóbban kijönni a kajával, de akkor nem ugyanazt eszed. akkor konzervet, meg műkaját zabálsz és az tényleg olcsó, azért, mert nagyüzemi. de ha már egy sima rántotthúst akarsz csinálni, arra a gatyádat ráfizeted.

2011. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"tej, 3,8-as 69 cent "


valóban. de olyan, hogy megveszed dobozban, felrakod a szekrény tetejére és fél év múlva is ihatod... nem sok köze van a tejhez.

ilyet egyébként itthon is lehet időnként kapni, kb. ugyanennyiért.

2011. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Melyik tej az Magyarországon és pontosan mennyiért?

Ez a 69 centes jónak tűnik nem műtejnek. Manapság meg majdnem mindegyik nagyon hosszú ideig eláll, valami ESL technológiának köszönhetően. A magyar drága tejek is nagyon hosszú ideig elállnak és nem lehet már belőlük aludt tejet készíteni.

2011. szept. 14. 11:00
 8/22 anonim ***** válasza:

Azért ilyen árakon itthon is simán lehet vásárolni.


Egyáltalán nem olcsóbb Németország...

2011. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A forgalmi adó(ÁFA, Mehrwertsteuer) %-a sem azonos minden országban!
2011. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Anyáék 2 hete voltak Nürnbergbe, Aldiban nagyon sok minden olcsóbb volt. 12dbos nápolyi-szelet,pl 1Euro, itt 400Ft alatt nem kapsz. Ugyanaz a tonhalsaláta, szintén drágább itthon, füstölt hal szintén...salátaporok szintén.
2011. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!