Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ukrajnában, Romániában,...

Ukrajnában, Romániában, Szerbiában mennyivel élnek rosszabbul az emberek mint itthon?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Területfüggő nagyon.

Ukrajna, na az valami borzalom. A hírekbe nem nagyon kerül be, de vannak olyan mérések, hogy egy százalékos (!!) az aids elterjedtsége, rezisztens tuberkulózis pusztít, az életszínvonal meg olyan mélyen van, hogy a Marianna-árkot tervezik átnevezni.

Romániában köztisztviselőnek lenni borzasztó, egyes területeken annyi változott a "kárpátok géniusza" óta, hogy ritkábban van áramszünet, de azért lehet boldogulni.

Szerbiáról nem nagyon vannak adataim.

2011. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerbiában, és Romániába viszonylag tűrhetően, de mi sokkal jobban élünk, mint ők. Romániában vannak ismerőseim, ők nem panaszkodnak, mint mi, de látom, hogy sokkal silányabb körülmények között élnek, de ott szinte mindenki befőz, és disznót vág, főleg falun azért, hogy tisztességesen megélhessen a pénzéből. Csak úgy összehasonlításképpen a minibálbér 670 lej, vagyis 43000 forint.

Ukrajna viszont kész katasztrófa, ott a szegénység óriási.

2011. márc. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

ukrajna az valami katasztrófa.

romániában jobb a helyzet, a városok ott tiszták nagyon.

2011. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én azért nagyon tisztának nem mondanám...

Jártál már te Romániában?

2011. márc. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

én elmondom :)

Romániában II. éves rezidens orvos vagyok (aki nem tudja annak, 6 év egyetemet végeztem, most a szakosodásom második événél tartok) és kb 200 eurót kapok havonta kézbe, ami 55000 ft kb, 100 euró a lakbér (muszáj albérletben laknom, mert nem születtem egyetemi központban és szakképzés alatt-legalábbis az elején- egyetemi központban kell lennem), szóval 100 euró a lakbér, a másik 100 meg nem elég számlák és közköltség kifizetésére, nemhogy ennivalóra. Ha nem segítenének a szüleim akkor éhen döglenék az orvosi diplomámmal együtt.

Panaszkodni csak közben szoktam, hiába panaszkodnék, az úgysem változtat semmit. Egyet várok, hogy leszakosodjak, s elmenjek a fenébe innen.

2011. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

88

Akkor meg tudod erősíteni, hogy közalkalmazottnak lenni nem egy leányálom arrafelé...Hát tudod, tényleg lépj le ahogy tudsz, ennyi pénzért embereket gyógyítani...

2011. márc. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Még hogy Romániában tiszták a városok. Én többször voltam már Romániában. Erdélyben tényleg vannak tiszta városok de Bukarest nagyon lepusztult, poros szemétdomb. Több a kóborkutya mint az ember.
2011. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát nagyon durva amiket írtok.. Akkor itthon akinek van munkája netto 100 körül az ne nagyon panaszkodjon.. :)
2011. márc. 6. 18:32
 9/10 anonim válasza:

Ide lehetne sorolni még Afrika "elit" részeit is!

Akkor már látható lenne, hogy itt a kánaán.

2011. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%

A magyar lakta falvak és általában a falvak tiszták, rendesek Romániában, de a városok katasztrofálisak. Tavaly voltam Aradon, hát... lepusztult házak, szemét, kosz.

Az emberek kevesebb pénzből élnek mint mi, de panaszt nem hallottunk annyit mint nálunk. Vannak helyek, ahol kb 100 évvel ezelőtti állapotok vannak, gyakorlatilag az aszfalt úton kívül, mintha a középkorban járnál..

Ukrajnához meg Szerbiához nem volt még szerencsém, de akik voltak nem is javasolják az odautazást.

2011. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!