Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dunaújvároson egyik kerületébe...

Dunaújvároson egyik kerületében az mszp győzött. Pápán a szavazatok több, mint 35%-át gyűjtötték össze. Ilyen gyorsan felejtenek az emberek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Mint ahogy írtam hatvanezerszer: a 90-ben atomjaira esett mszp 94-re kétharmadot szedett össze.

Az egyszeri választó, tetszik vagy sem, azt várta, hogy a fidesz elhozza a Kánaánt.

2011. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem egyedül szedte össze a 2/3-ot, de igazad van :S

Én is a fideszre szavaztam, én nem vártam, hogy kánaán lesz, azt vártam, h ne nőjön tovább az adósság, és hogy elinduljon valami pozitív dolog. Én egyelőre elégedett vok.

Na de a kérdésre visszatérve, hogy tudják az emberek elfelejteni, hogy az mszp szétlopta, eladósította az országot, nem csináltak semmit, és reggel, délben, meg este hazudtak? :O Tényleg ennyire buták az emberek?

2011. márc. 7. 12:00
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

"Én is a fideszre szavaztam, én nem vártam, hogy kánaán lesz, azt vártam, h ne nőjön tovább az adósság, és hogy elinduljon valami pozitív dolog. Én egyelőre elégedett vok."


mégis mivel vagy elégedett?

semmi pozitív nem indult el, sőt a helyzet egyre rosszabb, az államadósság meg nő.

2011. márc. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elégedett vagyok az új adórendszerrel, én igazságosnak tartom. Elégedett vagyok a btk. módosításokkal, elégedett vagyok az alacsony hiánnyal, és az államadósság tervezett alakulásával, elégedett vagyok azzal, hogy végre nem csak az embereket sarcolják meg, hanem a multikat is. Elégedett vagyok a 2 tervvel a Széll Kálmánnal és a Széchenyivel, a társasági és 10 kisadó csökkentéséve/eltörlésével, viszont ami nem tetszik az az AB korlátozása, a nyudíjdolog, és az alkotmányozás meg hidegen hagy.

Nagyjából ez a mérleg :)

2011. márc. 7. 12:32
 5/13 A kérdező kommentje:
De térjünk vissza a kérdésre.
2011. márc. 7. 12:33
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

ma 12:00

2006 után másról sem szólt a politika,mint arról,hogy az mszp lopott! Elég silány,felszínes beszélgetések kerekedtek így ki...Semmit nem lehetett letisztázni,még a reformok mibenlétét sem! A fidesz sok embernek okozott csalódást,sok ember meg még időben átpártolt a jobbikohoz! Én személy szerint,most a kormány intézkedéseitől rosszabbul élek,mint a Gyurcsányos megszorítások idején! Most zárják be ,azt a helyet ,ahová a munkajelentkezésemet adtam le! Apám is megszorult kissé! Alig tudjuk eltartani a családot! Rüheltem Gyurcsányt,hogy az ő hibája miatt kellett szorítani a nadrág szíjjon és még büszkén szerepelt is a tévében! Nekem,ne táncikáljon komolytalanul a képernyő elött ez a gyökér,miközben csúszik le a családom! De ma "rosszabbul élünk,mint 4 éve",pedig nem vagyok se bűnöző,se filozófus,csak egy átlagos élni akaró kispolgár,2 testvérrel és a liberális apámmal,anyámmal,akik a mai napig eggyüt élnek! Most szegényebbek vagyunk,mint az MSZP ideje alatt!!!

2011. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%
"Elégedett vagyok a 2 tervvel a Széll Kálmánnal és a Széchenyivel"-Eddíg az EU-tól kapott pályázati pénzeket ugyanúgy szétosztották,attólmég,hogy most Széll meg Széchényi tervnek nevezik még nem lesz jobb! Ez,csak egy olcsó marketing fogás,aminek sokan bedőlnek!!
2011. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Dunaújvároson egyik kerületében az mszp győzött."


2010. októberében is győzött Dunaújváros egyik kerületében. És?


"Pápán a szavazatok több, mint 35%-át gyűjtötték össze."


A Jobbik gyengélkedik, a szavazói visszáramolnak az MSZP-hez. Az MSZP nagyon bizonyítani akar, mozgósít, küzd. A Fidesz pedig lustálkodik, erre jó példa, hogy kevesebb szavazatot szerzett, mint amennyi ajánlószelvényt. Tét nélküli és egyesélyes választásnak fogták fel, ezért nem mozgósítottak.


Vicces egy ilyen választási eredményből azt a következtetést levonni, hogy "megfordult a trend" és jön föl az MSZP.


Még viccesebb visszaolvasni az elmúlt 1 év internetes fórumait. Mindig éppen "fordul a trend" és éppen "kezd feljönni az MSZP" :)))))

2011. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

11:50


"a 90-ben atomjaira esett mszp 94-re kétharmadot szedett össze."


94-ben az MSZP az SZDSZ-szel együtt szerzett kétharmadot.


A baloldali pártcsalád listás eredménye 23% volt 1990-ben és 37% 1994-ben. Az MSZP listás eredménye 12%-ról 33%-ra nőtt. Vagyis az MSZP 1990 és 1994 között azt csinálta, hogy sikeresen magába olvasztotta majdnem az összes baloldali párt szavazótáborát (azt végezte el a baloldalon, amit később, 1994 és 1998 között a Fidesz a jobboldalon)


Ma milyen baloldali pártok vannak, amelyeknek a szavazótábora akkora tartalékot jelent az MSZP-nek, ami egy választás megnyerésére is elég? Ki ma az MSZP potenciális szövetségese (1994-ben 19%-os párt volt az SZDSZ)?


Jó nagy önáltatás az 1990-cel vont párhuzam.

2011. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
13:47-es neked legyen igazad.
2011. márc. 7. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!