Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek viszik le a tankötelezet...

Minek viszik le a tankötelezettség korhatárát 15 évre, ha a munkaerőpiacon egyáltalán nincs kereslet a 8 osztályt végzettekre?

Figyelt kérdés
A tankötelezettség ma 17 éves korig tart.
2011. márc. 18. 06:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy nagyon helyes döntés aki szerint nem az nagyon szerencsés hogy nem járt az osztályába olyan kissebségi gyerek aki megkeserítette az egész osztály életét balhézott verekedett tanárokat sem hagyta tanítani mert rengetg ilyen van ezeket végre kilehet majd vágni a francba.

Aki tanulni akar az majd továbra is tanul és ne jöjjön senki azzal hogy több lessz a cselengő gyerek mert szakközép iskolába is ahova én jártam 12-ben tünt el végre a 2 cigány mocsok mert utána nem volt kötelező tanulni most legalább hamarabb mehet lopni.

Ja hogy így kevesebb ideig kap majd segélyt hát ha fontos lessz ezért maradni akkor marad és tanul tovább és bekell majd tartania a normális emberi normákat ha ez nem megy vágják is ki a francba

2011. márc. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy az előző leírta, azért vitték lejjebb a korhatárt, hogy ki lehessen vágni a renitens tanulókat. Egyetértek a döntéssel, és mégcsak fideszes sem vagyok.
2011. márc. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, a kötelezettség korhatárát viszik le, nem a lehetőségét.

Aki akar tanulni, az tanulhat, aki nem akar az meg nem tanult eddig sem. Melegedni, ökörködni, balhézni meg ne járjon be az iskolába.

2011. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
17%

Ez egy sunyi dolog...fogadni mernék,azért vitték lejjebb a korhatárt, hogy majd kevesebb ideig kelljen fizetni a családit.Másrészt tudják,hogy sok diák élni fog a lehetőséggel,otthagyják a sulit,tehát utánuk majd nem kell fizetni családit.

ez egyáltalán nem szolgálja a fiatalok érdekeit!Sokan még diplomával sem találnak állást.Akkor hogy találna munkát egy végzettség nélküli tini?Majd felvirágzik a fekete gyerekmunka....


Valamelyik előző hozzászóló említette,hogy sok a kamu álláshirdetés.Így igaz!Nem tudom,miért hirdetik hónapokig a már betelt állást,de ezt teszik,ez tény és igen, a vállalkozók, munkáltatók 99%-a szemét, sajnos ez van.

2011. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is jó döntés. Ma az oktatás leginkább a munkanélküliség elkendőzésére szolgál, aminek semmi értelme nincs. Olyan emberek járnak 18 éves korukig iskolába, akik már 2-3 év után megtanultak írni-olvasni, ennél tovább meg amúgy sem jutnak.

Egy 16 éves fiatal már tökéletesen alkalmas a munkavégzésre. És szerintem jót is tesz nekik. Mert ma nincs semmi felelősségük, ja de, ha nem tanul, akkor majd apuci bemegy és leordítja a tanárt, hogy hogy lehetett neki egyest adni. De ha dolgozik, lóg és link, akkor ugy kivágják, mint azt a bizonyos macskát. És apuci nem fog bemenni a főnökkel ordibálni.

Bob mindig azt mondja Bobeknek, hogy a munka nemesít. És lehet is benne valami :)

Különben meg aki akar tanulni, az simán egyszerűen tovább marad az iskolában, ahogy most is. Valószínűleg csak azok fogják abbahagyni, akik amúgy is csak lógnának. Azok meg hagyják is, így békén hagyják az osztályt, és legalább azok tudnak tanulni. Ja meg a statisztikáinkkal nem hazudozunk magunknak mindenfélét, tisztán látszik, mi a helyzet.

2011. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
16%

"De a magyarok is 2-3 hónap után otthagyják,mert nem fizet nekik rendes időben,a fele fizetésüket különféle ürüggyel levonja"



Mert nem eléggé droidok. Egy jó droid akkor is dolgozik, ha három hónapig nem kap semmit, és sosem követeli a fizetését. Országos droidhiány van emberek!

2011. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%

"Ezeknek a meghirdetett állásoknak a legtöbbje kamu. "


Nem kamu ebből egy sem, én már jó néhányat kipróbáltam akár egy viharlámpát is köthettem volna a farkamra. Olyannyira nem kamu állások ezek, hogy akár még hétvégén és ünnepen is dolgozhatsz bennük, csak fizetést ne kérj!

2011. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%

"Valamelyik előző hozzászóló említette,hogy sok a kamu álláshirdetés.Így igaz!Nem tudom,miért hirdetik hónapokig a már betelt állást,de ezt teszik,ez tény és igen, a vállalkozók, munkáltatók 99%-a szemét, sajnos ez van."



Én tudom! Mer egyik állás sem kamu! Amikor betelik tovább hirdetik mert egy most felvett droid lehet android is és akkor nem húzza sokáig, hamarosan szükség lesz egy új droidra. De egyik állás sem kamu, csak nehéz manapság jó droidot találni.

2011. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom a családi pótlék is 15 éves korig fog járni! Ez a lényege ennek!
2011. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%
Jaj, ne lovagoljatok már ezen a családi pótlékon! Aztán 15 évesen elmegy dolgozni, egy év múlva kirúgják, aztán meg fizeti neki az állam a munkanélküli segélyt meg a rát-ot, anyagilag nem jön ki jól ebből az akcióból.
2011. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!