Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 16 év lesz a tankötelezettség?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Részben egyet tudok érteni.

Valóban a szakiskolák színvonala a legmélyebben van,sajnos.

Viszont sok olyan gyerek van,akik 16 évesen még úgy gondolkodnak,hogy mindenáron ott akarják hagyni az iskolát,hogy végre "szabadok" lehessenek,és csak később esik le nekik,hogy a 8 osztály nem sok mindenre elég.

Tehát támogatom mert aki nem tud fegyelmezetten részt venni a tanórákon az ne rontsa a színvonalat,és nem támogatom mert több lehet a szakképzetlen ember.

2011. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon helyes, hülyéket könnyebb birkaként irányítani a Fidesznek... Nem a kor módosítása kell, hanem a közoktatásé (és általa a társadalomé).
2011. aug. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem fog változni semmi. Akinek van esze, az tanulni fog. Akinek nincs, az meg nem. Jelentős része a fiataloknak hiába járt iskolába, ugyanolyan hulladék maradt. Vagy nem tanult, vagy nem is járt be. Nem számít. Úgyis el lesz nézve minden. A hátrányos helyzetűeknek főleg.
2011. aug. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az egésznek akkor lenne valami értelme, ha komoly következményei lennének annak, ha valaki(k) nem tartják magukat ehhez, de hát úgysem lesznek...
2011. aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem az időtényezővel kéne variálni, hanem tanítani kéne azt a gyereket. Járhat iskolába negyven évig is ha semmi értelmeset nem tanul:


[link]

[link]

2011. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem ha valaki nem akar 16 évesen bejárni suliba én se akartam anno ,hogy miért? Mert rohadt unalmasak az órák elavult az oktatási rendszerünk, biológia órát könyvből tanítani eleve bűn, simán kilehetne menni egy közeli erdőbe vagy parkba ahol a szabadban tanulnának, meg az állatkertbe is el lehetne menni 1-2x évente és ott tanulni az állatokról.. meg nem tudom nektek hányszor volt kémia órán kísérletezés? egyszer? kétszer? egyszer sem? Nekem anno szerencsém volt mert a kémia tanárom az órák 90%-n mutatott 1 kísérletet az adott anyaggal kapcsolatban az osztályból 1db 4es volt mindenki más 5s tanuló volt mert érdekesek voltak az órák. Külföldön teljesen más a tanítási rendszer kísérleteznek kimenni az erdőbe , internetet használják, érdekessé teszik az órákat nem csak monoton hangon felolvasnak a könyvből 10 oldalt és kicsöngetéskor visszamennek a tanáriba.
2011. aug. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen korhatára a tankötelezettségnek, aki nem akar tanulni és csak melegedni meg a tanárral kötekedni jár be az inkább maradjon otthon.
2011. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!