Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy köztársasági elnöknek nem...

Egy köztársasági elnöknek nem kell tudni helyesen írni?

Figyelt kérdés
Egy mondatban 2 helyesírási hiba. Kicsit égő:((
2011. márc. 23. 18:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak a nevét kell tudnia leírni a jobb alsó sarokba.
2011. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Engem mindig felbosszant,ha az emberek helyesírását hozzák szóba. Nekem 3 diplomám van (ez nem dicsekvés),de sajnos a helyesírásom csapnivaló. Nem vagyok rá büszke,ez tény. Az,hogy valaki tud helyesen írni,az nemcsak tanulás kérdése,hanem kell hozzá bizonyos érzék. Oké,egy köztársasági elnöktől elvárná az ember az ilyesmit,de ettől még lehet művelt és okos ember valaki.
2011. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
sokmindent kéne tudnia papíron,de gyakorlatban max.Bólogató Jánost tud játszani,az írás meg nem erőssége,vajon akkoriban a 3/3-as jelentéseket is ennyi hibával írta a tavárisoknak?
2011. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

"Oké,egy köztársasági elnöktől elvárná az ember az ilyesmit,de ettől még lehet művelt és okos ember valaki."

Nem, nem lehet. Ha eléggé olvasott, akkor a helyesírása is javulna. -.-

Azért ne hasonlítsunk össze pár alkalmi helyesírási hibát egy kétmondatos szövegben lévő durva helyesírási hibával, amit Magyarország álLamfőjeként vétett ez a díszpinty!

2011. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Kellene, de nem véresen kötelező. Szerintem a dologban csak az a mókás, hogy mennyire támogatni akarja a magyar nyelvet, erre ő sem tudja rendesen használni. :) (Nekem szerencsére nem vészes a helyesírásom, ami azért is mázli, mert nálunk az egyetemen egy-egy tanár simán lepontozza az esszédet, hiába írtál jót, ha rosszul írtál le egy-egy kifejezést.)
2011. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem,tudjátok az alkotményt,nem?

1§ Mindig a Fidesznek van igaza!

2§ Ha mégsem,akkor az első pont lép életbe!

2011. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

78

Lehetne mást is, bőséges a lista, csak nagyon hülyén néz ki, hogy van egy félanalfabéta ember, aki kitalálja, hogy a magyar nyelv védelmezője lesz.

2011. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ezeket a szavakat illene ismerni, hiszen az áLLam szót naponta olvashatja, az áLLomás pedig nem nehéz szavunk. Egyébként, ha vállalkozik egy rövidke mondattal megtisztelni a vendéglátót, akkor olyan mondatot kellett volna választani, amit hibátlanul le tud írni. Bárki bármit mond, ez nagyon szomorú.

[link]

2011. márc. 23. 19:06
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

NEM KELL. (A köztársasági elnöki kinevezésnek nem feltétele a jó helyesírás.)


DE IGEN POZITÍV LENNE. Főleg azért, mert ha már olyan jól tud bizonyos dolgokat nyalni, nem árt ha tudja, hogy azokat KÉT G-VEL írják...


Pedro

2011. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
De kell. Akár csak a postásnak, utcaseprőnek, vagy egy orvosnak.
2011. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!