Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jólét és Szabadság Demokrata...

Jólét és Szabadság Demokrata Közösség vagyis: JeSZ nekem tetszik nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]

Ha nem az autós dolgon akadsz fennt, aakor szerintem elég értelmes dolgokat mond ez a Makay...

Kort is írjatok oda légyszíves.


2011. márc. 25. 00:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mondd már meg nekem, hogy milyen értelmes dolgokat mond ez a Makay?:) Semmit nem mondott csak h mekkora a taglétszám. Nem semmi.:D


22/F

2011. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Baracsi Attila.: Az+mi? Egy újabb párt? Mi a francnak nincs már így is épp elég belőlük? Szerintem egy ilyen kicsi országnak elég lenne max 2-db belőlük,azok is csak marakodnának!
2011. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mivel köztudott, hogy az MDF utódja, mindegy, hogy mi a neve, aki nem szerette az MDF-et ezt sem fogja. Ja és azért ATV, mert az MDF az MSZP kutyája volt, mindig velük szavaztak, s csak látszólag voltak ellenük, inkább a FIDESZ gyengítése volt a funkciójuk.
2011. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ez egy F0S.
2011. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Jólét és Szabadság Demokrata Közösség vagyis: JeSZ nekem tetszik nektek mi a véleményetek?"


A halott SZDSZ sírhantján kivirágzott az LMP.-nem tetszett


Most pedig a haldokló MDF béna arcplasztikával JESZ-re változva akarja elkerülni az elkerülhetetlen halált.-ez sem tetszik.


Az MDF és SZDSZ(a 2 nagy rendszerváltó párt)politikai halála remekül mutatja hogy az ún. rendszerváltás mennyire sikertelen volt Magyarországon.Szükségszerű volt a megsemmisülésük.


Visszatérve a JESZ-re,felesleges azon agyalni hogy ebből a pártból bármi is lehet.Eleve gigantikus méretű adósságot örököltek az MDF-től,amit az elpártolt "adományozók" és parlamenti képviseletből származó jövedelmek nélkül nem tudnak törleszteni,sem pedig újabb hitelt felvenni a kampányokra.

Másrészt pedig a régi MDF tagság és velük együtt a csekély pártbéli értelmiség jelentős része már a választásokkor kilépett a pártból,mikor a Bokros-Ibolya páros összeborult az SZDSZ-el.


Pénz,szakemberek és lelkes tagság nélkül pedig nincs esélye egy pártnak a politikai életben való felemelkedésre.

2011. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem szeretem az áthallásokat, sem a csúsztatásokat.Jobban szeretem a világos egyértelmű és konkrét álláspontot, esetleg elveken alapuló átgondolt és meggyőző értékrendet.Ha hasonló a dolgok valaha is megfogalmazódnak náluk akkor lehet melléjük állni vagy bírálni.Addig semmilyenek ,attól eltekintve h az MDF utódpártja vagy maga az MDF csak más néven.

A jólét és a szabadság viszonylagos fogalmak és így pártnévben csak a felületességre és a remegve áhított olcsón vehető népszerűségre lehet következtetni leginkább ebből a névválasztásból.

Makay nem tudom kicsoda de miniszterelnöknek se nagyon bírom elképzelni.Ha pedig az már értelmes dolognak számít , h el tudja mondani a taglétszámot akkor a többiektől sem várhatunk túl sokat, azt hiszem.

Szerintem nincs esélyük így semmiképp.Na meg az autó egy logóért... ehh.

Nem kell ellenfél se nekik mert rúgják az öngólokat szorgalmasan:)

2011. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A halott SZDSZ sírhantján kivirágzott az LMP.-nem tetszett


pfff...

1.SZDSZ még most is van.

2.ezt már annyiszor kitárgyaltuk

3.az LMP-ben nincs volt SZDSZ-es politikus

4.A szavazótáborban van átfedés

5.Ha ettől az LMP az SZDSZ, akkor a jobbik meg MSZP

6.Gondolkodj egy kicsit még ha nehezen is megy

2011. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

22:16


"pfff...

1.SZDSZ még most is van."


Mint párt bevan ugyan jegyezve viszont politikai értelemben "halottnak" tekinthető és helyét a liberális oldalon átvette az LMP.Úgy ahogy a MIÉP is bevan jegyezve,de már nem működik és a Jobbik vette át a helyét a radikális oldalon.


"2.ezt már annyiszor kitárgyaltuk"


Arról volt szó hogy a gyk-s libsik elkezdték tagadni azt az egyértelmű tényt hogy az LMP az SZDSZ politikai utódja.

Látszik hogy már a libsiknek is ciki az SZDSZ:)


"3.az LMP-ben nincs volt SZDSZ-es politikus"


Az élvonalban valóban nincs(erre ügyeltek).De a párt másodvonala tele van exSZDSZesekkel.Sok olyan hely van ahol a helyi SZDSZ szervezete szinte teljes egészében átlépett az LMP-be.


De ha az élvonalba bepillantunk azért ott is látszanak a régi SZDSZ-es kötődések.Pl:Sciffer András az SZDSZhez közelálló liberális "jogvédőket" tömörítő TASZ(vagy eredetibben FASZ)ügyvivője volt.


"4.A szavazótáborban van átfedés"


Érthetőbben fogalmazva ugyanaz a szavazóbázis.


"5.Ha ettől az LMP az SZDSZ, akkor a jobbik meg MSZP"


A Jobbik nem vall közös értékrendet az MSZP-vel és a politikai céljaik és eszközeik is eltérnek.Ez nem mondható el az SZDSZ-LMP-ről.


A Jobbik pedig szavazótábor tekintetében minden pártból gyűjtött magának.A közvélemény-kutatások szerint a legtöbbet a Fidesztől.


A Jobbik amúgy egyértelműen a MIÉP utódja,mert fő bázisának a jobboldali radikálisok tekinthetők.Ez az a bázis ami ha már minden más beállítottságú szavazó elhagyja őket akkor is a Jobbikra vagy más szélsőjobb pártra szavaznak.


"6.Gondolkodj egy kicsit még ha nehezen is megy"


Provokálunk,provokálunk?...:)

2011. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Látszik hogy már a libsiknek is ciki az SZDSZ:)"


Én liberális demokratának tartom magam és valóban ciki az SZDSZ az ideológiára nézve. Szerintem ezt nem is tagadja senki. Az meg, hogy sok az átfedés az LMP és az SZDSZ között szerintem nem meglepő és semmi kivetnivaló nincs benne. Hosszú ideig az SZDSZ és hozzá közelálló szervezetek voltak a liberalizmus képviselői az országban, nyilván ott tevékenykedtek a mai liberálisok is, nem pedig az égből pottyantak le közénk. Ugyanaz a szavazóbázis, na bumm. Aki liberálisnak vallja magát az nyilván nem fog a Jobbikra vagy a munkáspártra szavazni, nem látom a gondot abban, hogy átmentek az LMP-hez.


Egyébként a Fideszre szavaztam, mert annak a liberális platformja (Rogán, Pokorni, Deutsch) áll a legközelebb hozzám és nem akartam egy "csecsemőpártra" pocsékolni a szavazatomat. Majd 4 év múlva kiderül, meg tudnak-e komolyodni, de természetesen múlik azon is hogy Orbánék mit hoznak össze addig.

2011. ápr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, h liberális vagy szinte értelmesnek tűnsz 23.10es.:)


Bocs , de nem hagyhattam ki:)

2011. ápr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!