Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy fidesz szimpatizánsnak felteszel valami gazdasággal kapcsolatos kérdést, arra soha nem válaszol?

Figyelt kérdés

Vagy is, nem érdemben.

Érvelsz, teljesen logikusan a gazdaság tapasztalataira hagyatkozva. Elmagyarázod mi is a gond.

És mindíg csak annyit kapsz, hogy nem úgy van, nincs igazad, mert hidd el, vagy csak mert.


Miért nem képes az általad felvetett problémákra megnyugtató választ adni? Ami gazdaságilag és az életből merítve is logikus!


2011. márc. 31. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Én minden gazdasággal kapcsolatos kérdésre próbáltam adatokat alátámasztva válaszolni, de ha látom, hogy tele van gyűlölködő szöveggel, ostoba, bemagolt, média által sugallt baromsággal, akkor elmegy tőle a kedvem :S.
2011. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Egyszerű.

Csak ugyan úgy tesz, mint a kormány xD

2011. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

""erhnn válasza:


Ok, én nem szoktam gyülölködni.


1, Ha azokat támogatod + jövedelemmel, akik eddig is relatív magasan fogyasztottak a magyar termékekből, és jelentős importfogyasztók voltak. Akkor ha kell ha nem, lenyom magába mégy egy szál gyulait, vagy 5év helyet 3évente vesz új autót?


2, Mi a hasznunk abból ha 100Ft ből 25 Áfa-t befizet a többit meg kiküldi egy Audiért a németekhez?


3, Ha Így is úgy is, kap valaki 16% + jövedelmet, de nem jelenik meg a + fogyasztás, akkor " elfogyasztja vagy beruház" az az van ösztönző ereje a pénznek, ha nincs a hátamögött piaci húzás, beruházni?


4, Ha egy kedvezmén " adó" a jövedelmed után realizálható, és elég magas az elérési szint, akkor kik tudják igénybevenni valójában?


5, Kik fogják megfizetni az importigény árát?

Akik veszik az importot, vagy az egész ország.

A szociális segélyest és a minimálbérest is beleértve?

Hiszen a valutáért kemény kamatokat kell fizetnünk, vagy nem?


Lenne még kérdésem, de már ez is sok egy ilyen oldalra.


Te is visszakérdezhetsz, ha van valami kérdésed.

2011. márc. 31. 20:50
 4/14 A kérdező kommentje:

Jahh!

Direkt nem állítottam, hanem kérdeztem.

2011. márc. 31. 20:51
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

1) Aki magyar szinten gazdag Uniós szinten átlagosnak nevezhető, bár nem ez a lényeg, ha több pénz marad az embereknél (főleg a gazdagoknál, illetve a családosoknál), ez pedig generálja a belső fogyasztást, illetve növeli az egyenjogúságot, ugyanis mindenkitől arányosan vonják le a személyi jövedelem adót, a családokra helyezve a hangsúlyt, ezért ők kapnak adókedvezményt. Én értem, hogy egyeseknek fáj, hogy 2-3 ezerrel kevesebbet visznek haza, de egyrészt így átláthatóbb, másrészt pedig befektetőbarát, főleg, ha nem válságidőben vezettük volna be, mint pl. a szlovákoknál.

2) Ugyanúgy belső fogyasztás generálása, ez pedig jótékony hatása van a GDP-re, valamint az export-import is beleszámít ebbe, illetve mivel az AUDI-t nálunk (is) gyártják, ezért még több munkás kell majd stb.-stb., és így nem csak 25%-a marad nálunk, de nem csak a munkások, hanem a szállítók is magyarok.

3) Húh, hát ezt nem igazán értem, mint mondtam a + pénzzel lehet generálni fogyasztást, ezáltal növelni a GDP-t, vagy pedig ha ebből a pénzből beruház valaki, akkor az meg ráadásul munkahelyteremtő is, és szintén GDP növelő. Ha pedig megtakarít még több pénz, azt is előbb-utóbb fel kell használnia.

4) Igen, a célja valószínűleg az, hogy ne csak a "szegény" emberek, hanem a gazdagok is sok gyereket szüljenek, vagyis inkább többet.

5) " Kik fogják megfizetni az importigény árát?

Akik veszik az importot, vagy az egész ország." Ezt sem értem igazán. Az import árút aki megveszi, az kifizeti azt kész XD. "A szociális segélyest és a minimálbérest is beleértve?" A szociális segélyt az adóforintunkból fizetik, ezért is akarja a kormány megnyirbálni. A minimálbér pedig nem tudom hogy jön ide, azt a munkáltató fizeti, majd ezután adózik.

2011. márc. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

"Miért van az, hogy ha egy fidesz szimpatizánsnak felteszel valami gazdasággal kapcsolatos kérdést, arra soha nem válaszol?"


Azért nem válaszol, mert nem tud rá válaszolni. A kedvenc kormánya ugyanis most pontosan olyan intézkedéseket hoz, amiért két éve még tüntetett, kivonult, lázított, és nap, mint nap küldözgette a suttogópropagandát a levelezőlistáin. Most meg a vezér a FÜTTY helyett a TAPS táblát mutatja, és szerencsétlen össze van zavarva. Nem fér a fejébe, hogyan védje, és zengjen ódákat ugyanarról, amit pár éve a kocsmában (tányérnyi kokárdával a mellén május közepén) még habzó szájjal szidott. Kicsiny józan esze ugyan azt mondja neki, hogy ha tíz emberből 1 válaszol egy kérdőívre, az oltári nagy bukta, pedig a házi feladat annak bemagolása lenne, hogy ez igenis elsöprő siker. A kötelességtudat, a Führer iránti feltétlen birkalojalitás megvan, de az érvek egyelőre hiányoznak. Úgyhogy tehetetlen mérgében jobb híján rákattint a kis piros kezecskére...


Báránykáim, ne kíméljetek :D

2011. márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Én is pont ezt tapasztaltam. Az meg nem igaz, hogy aki eddig 1,2 milliót keresett most keres 1,5 milliót majd ezért vállal gyereket. Viszont sok fiatal vállalna gyereket, ha havi 40-50 ezerrel keresne többet. Az sem teljesen igaz, hogy a magyar gazdaságot gyarapítja, mert nem itt fogják elkölteni a pénzt, hanem nyaraláson. Ha luxus dolgot vesznek akkor is külföldre áramlik a pénz. Nem a hazai gazdák, kisvállalkozók lesznek támogatva vele. Plusz mikroökonómiából is tanultuk, hogy egy bizonyos bér után már nem a fogyasztásra fogják a háztartások költeni a pénzt.
2011. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Mert tanultak a Führerüktől.
2011. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"""erhnn válasza:


Legelsőnek megköszönöm a válaszodat, mert ritka.

Viszont az a baj vele, hogy nem életszerű.

Mazsolázok belőle, csak hogy érzékeltessem mi a logikai szakadás.


""1) Aki magyar szinten gazdag Uniós szinten átlagosnak nevezhető, bár nem ez a lényeg,


Mind a két megálapítással egyetértünk.



""ha több pénz marad az embereknél (főleg a gazdagoknál, illetve a családosoknál), ez pedig generálja a belső fogyasztást,


Na itt már gond van.

Mi az amit egy ember vásárol ha van rá?

És itt az első elletmondás, ugyanis mások a vásárlási szokásai a különböző jövedelmüeknek.

Akiknek alacsony, azok a 90-100% át olyan cikkekre költik, amik a megélhetést szolgálják, és az esetek többségében ha tehetnék minőségibb és mennyiségibb élelmiszereket fogyasztanának. Rendbetennék a házukat, az életerüket szépítenék, bővítenék.


Akiknem már ma is magas a jövedelmük, azok meg autót és plazmát vesznek.Mert már a magas hazai termékfogyasztók közzé tartoznak. Az az, nem hagyják a pénzt az országban.


Nézzutána ilyen kifejezéseknek, multiplikáció, szinergikus gazdaságfejlesztés, allokáció, stb



""illetve növeli az egyenjogúságot, ugyanis mindenkitől arányosan vonják le a személyi jövedelem adót,""


Ezzel az a baj, hogy szép az egynlősdi csak éppen nemzetgazdaságilag a 2×2 nem mindíg 4

Ugyanis, a magasabb jövedelmüek befizetik az Áfa-t a nyugati autójuk után, ez ok.

De az a magyar importcég aki behozza az eu ba fizet sajnos, és az az eu-t csak úgy veheti igénybe ha Ft-t fizet érte. Az az, ahoz hohy legyen eu amit megvesz, az államnak értékpapírokat kell kiadni, hogy beáramoljanak a bankokba. Azt meg csak kamatok árán " magas kamatok" lehet becsalni. Az az, a minimálbéres is fizeti a kamatokat az államháztartásba berakott pénzéből.


Ez vajon jogos?

Hiszen szerencsétlen havi 90et visz haza és ő is befizet hogy az újgazdag a Q7 esét megvehesse, hogy legyen valutája az importőrnek.


""a családokra helyezve a hangsúlyt, ezért ők kapnak adókedvezményt.


Igen, hogyne!!


Közel 109, 154, illetve 487 ezer forintos bruttó bérre van szükség ahhoz, hogy az idei családi adókedvezményt egy, kettő, illetve három gyerek esetén maradéktalanul kihasználja egy család. Sok gyereknél és alacsony fizetésnél még az is elképzelhető, hogy kevesebb marad a borítékban, mint 2010-ben, az adójóváírás csökkenése ugyanis többet visz el, mint amennyit a gyerekek hozni tudnak.


[link]


[link]


Az egész egy parasztvakítás, csak olvasni kellene utánna.

Annyra elenyésző, hogy azok az áremelkedések, amik itt folynak, egy átlagos jövedelműtől tövbbet elvisznek sokkal.


"""Én értem, hogy egyeseknek fáj, hogy 2-3 ezerrel kevesebbet visznek haza, de egyrészt így átláthatóbb, másrészt pedig befektetőbarát,


Nem a 2-3e, hanem az hogy értelmetlen.

Ugyanis, ha nem nyúltak volna a több kulcshoz, és egy tényleg szerényebb jövedelmű barát családi adót alkalmaztak volna, akkor a magasabb jövedelmüek is jóljártakvolna, autómatikusan.

Hiszen jellemzően a felső közés, a kissebrészt közép és felsővezetők, nagyobbrészt a beállt vállakozással rendelkezők. Az az, fogyasztás növekedést indukált volna, és tényleg felvettekvolna embereket ezt kielégíteni.

A baj ezzel, hogy akkor a Fidesznek tényleg megkellett volna valósítani az ígéreteit. Az az, helyretenni azokat a külföldi, megállapodásokat" beleértve az Eus" és energetikai cégek, multik stb, aki úgy viszik ki a pénzt mintha csapból folyna. Illetve a versenyképességünket a torz gazdasági mechanizmusokból adódó hátrányainkat fel kellene számoni. De sajnos ismét megvettek egy kormányt, és ebből semmi nem lehet.


""főleg, ha nem válságidőben vezettük volna be, mint pl. a szlovákoknál.


A szlovákok is fontolgatták, ják, hogy nem volt jó megoldás. " bár ott teljesen más a felállá.

Tudod az itteni Audi és Szuzuki 60-70% ban szlovák beszállítókat alkalmaz? Ugyanis ott van alapanyag, itt meg nincs. Nekik nem is volt más választásuk.

Arról nem beszélve, hogy ott közel sem voltak ekkora jövedelem különbbségek.


2) Ugyanúgy belső fogyasztás generálása, ez pedig jótékony hatása van a GDP-re, valamint az export-import is beleszámít ebbe, illetve mivel az AUDI-t nálunk (is) gyártják, ezért még több munkás kell majd stb.-stb., és így nem csak 25%-a marad nálunk, de nem csak a munkások, hanem a szállítók is magyarok.


Nagy tévedés.

Mert ha a világpiac lendületet vesz, akkor megy majd jól az Audinak, mert a számukra mi nem vagyunk a " nagy fogyasztó" viszont a számunkra az a 60% kivitt valuta is sok. És direkt 60% írtam, mert egyszerűen, ha az Áfa-t a nemlétező adót" multikedvezmény" hiszen még mi támogattuk a beruházásaikat" és az embereknek az alacsony jövedelmét nézzül, akkor is kimegy 60%. """sajnos""


Ami bukó, hiszen ami nem a magyar gazdaságban marad, az nem itt fog újratőkésedni.


3) Húh, hát ezt nem igazán értem, mint mondtam a + pénzzel lehet generálni fogyasztást,


Igen, abban az esetben, ha itt forog tartósan a gazdaságban a jövedelem, éás nem ha távozik.

Ugyanis az a fazon, akinek itt van pld egy nagybanija, az a magyar emberektől szedi be a Q7 ese árát jellemzően, és annak a 60% a, megy ki a németekhez.


""ezáltal növelni a GDP-t,


Az az, nem növeli a GDP-t, hanem nagyban csökkenti.


vagy pedig ha ebből a pénzből beruház valaki, akkor az meg ráadásul munkahelyteremtő is, és szintén GDP növelő.


De kinek fog beruházni?

Ok, van pénze mert hozzávágtak 16% ot.

De kinek adja el a szolgáltatásait?

A hasonszőrüeknek, akik eddig is megvették?

Vagy az alacsony jövedelmüeknek, akiknek még kevesebb jut, és csak nőnek a megélhetési költségeik.


"""Ha pedig megtakarít még több pénz, azt is előbb-utóbb fel kell használnia.


De mire?

Mi az a magyar termék vagy szolgfáltatás, amit az amúgy eddig is magas jövedelmüek jobban fognak igényelni?

Csak egy jellemző példát!


4) Igen, a célja valószínűleg az, hogy ne csak a "szegény" emberek, hanem a gazdagok is sok gyereket szüljenek, vagyis inkább többet.


Szerinted, akiknek 2×300e bejött azok az anyagiak miatt nem vállaltak gyerekekt?


5) " Kik fogják megfizetni az importigény árát?

Akik veszik az importot, vagy az egész ország." Ezt sem értem igazán. Az import árút aki megveszi, az kifizeti azt kész XD. "A szociális segélyest és a minimálbérest is beleértve?" A szociális segélyt az adóforintunkból fizetik, ezért is akarja a kormány megnyirbálni. A minimálbér pedig nem tudom hogy jön ide, azt a munkáltató fizeti, majd ezután adózik.


Csak hogy a valutaigény kamatait, mindenki fizeti!



Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:07

2011. márc. 31. 22:43
 10/14 doboszoli ***** válasza:
54%

Covenant!

Jól összefoglaltad, aki mást mond, mellébeszél!

2011. ápr. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!