Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért választották meg a...

Miért választották meg a szavazó állampolgárok ezt a kormányt, ha most a fél ország szapulja?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 22:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Mert csak a fél ország szapulja, a másik fele viszont megválasztotta :)))
2011. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
21%

07:27


"A FIDESZ népszerűsége még a közvéleménykutatók szerint is folyamatosan romlik!"


Ja, ja, folyamatosan romlik.


A Szonda Ipsos szerint pl. februárban Fidesz 60%, MSZP 20%, Jobbik 12%, LMP 6%.


Ez tényleg folyamatos romlás a novemberi csúcshoz (Fidesz 68%, MSZP 17%) képest. Lehet is mondogatni, hogy hány csillió szavazó pártolt el a Fidesztől, meg mekkora a kiábrándulás. Csak hát emlékeztetnék arra, hogy a választáson a Fidesz 53%-ot kapott, és ha most lenne a választás, akkor a 60%-kal igencsak meglenne megint a 2/3.

2011. ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
40%
Most magamból kiindulva (tudom ezért a mentalitásért kapni fogok, de fő az őszinteség) inkább dacból szavaztam rájuk. Az előző választáson nem szavaztam, mondván, egyik se jó, (ezt nem is bántam meg, előtte meg még nem voltam nagykorú) de most már csak azért mentem el és tettem le mellettük a voksomat, mert nem tudtam már elviselni, hogy sokan hogy dicsőitik a pártot és szapulják az MSZP-t. Ezért mondván, "akkor lássuk mit tudtok 2/3-al, mert akkor nem mutogathattok már másra, ha elrontjátok" alapon mentem el és szavaztam. Életem egyik legnagyobb hibája volt, és ráadásul a fanatikusok még mindig azt hiszik jól jártunk...szóval dupla szívás
2011. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

"Csak hát emlékeztetnék arra, hogy a választáson a Fidesz 53%-ot kapott, és ha most lenne a választás, akkor a 60%-kal igencsak meglenne megint a 2/3."


Zsenikém, ez nem 2/3-ad, hanem "csak" 3/5-öd és ez csak felmérés.

2011. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom nem azok szidják a Fideszt, akik rájuk szavaztak. Én szidhatom, nem rájuk szavaztam :D
2011. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
29%

ma 14:35


53%-os eredménnyel a Fidesz megkapta a mandátumok 2/3-át. Ugyanezt 60%-os eredménnyel is el tudná érni, okostojás.

2011. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60%

Csak azt szerettem volna kifejteni, hogy ellentétben egy szavazással ez egy felmérés, és itt akiket megkérdeznek, azok válaszolnak, vagy ha nem azt is feljegyzik, tehát a válaszadók száma a kérdezettek szempontjából 100% , akik 60%-a fideszes, illetve 2% egyéb, vagy nem válaszol, ami nem ugyanaz mintha el kellene menni a szavazófülkékhez és leadni a voksokat, ahová mondjuk összesen 50-60% megy el általában.

Ráadásul, a következő csak személyes meglátás, lehet nem igaz de szvsz többen mennének el ma a fidesz ellen szavazni, (mindegy kire csak nem rájuk), már csak azért is, hogy ne legyen megint 2/3, mint amikor az vezérelte az embereket, hogy ne az MSZP legyen, mivel ez most nem fenyegetne, hanem maximum egy tényleg demokratikus, de persze Fidesz vezette országgyűlés lenne.


Egyébként az arrogáns stílusod miatt ítéletem meg úgy, hogy felhívom a figyelmedet, hogy újra kellene járnod a 3. általánost már csak a matek miatt is :)

2011. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%
Én csak azt tudom,h engem még egyszer sem kérdeztek...
2011. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
60%
ez meg a másik: ennyit ér egy felmérés -> akármennyire is próbálják széles körben, a mérés sose lesz elég pontos
2011. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

16:10


"Csak azt szerettem volna kifejteni, hogy ellentétben egy szavazással ez egy felmérés"


Igen, és vissza lehet olvasni a legutóbbi választások előtt készült felméréseket, a nagy pártoknál max. 3-4 %-ot szoktak tévedni, a kicsiknél 1-2%-ot. Ha lenne fogalmad a matematikai statisztika alapjairól, akkor azt is tudnád, miért pont ennyit.


A "személyes meglátásaid" meg nem sokat érnek. Ne keverd a vágyaidat a valósággal.

2011. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!