Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A FIDESZ milyen alapon jobbold...

A FIDESZ milyen alapon jobboldali párt, ha az állam szerepét, az adókat növeli; az egészségügyi és nyugdíjrendszert is állami szinten valósítja meg, és mindenben radikális kényszerhelyzetet hoz/hozna létre?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Retorikai és szimbolikus politizálás alapon főleg! A gazdaság az inkább ilyen neokádárista!
2011. ápr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Olyan alapon jobboldali, hogy a jövedelmeket és az állam számára rendelkezésre álló erőforrásokat a szegényektől a gazdagokhoz csoportosítja át. Lásd elsősorban az egykulcsos adót vagy a társasági adó 10 %-ra csökkentését! Ez a jobboldaliság lényege, hogy a gazdag, a menő, a potens rétegeket nyomom még inkább azon az ideológiai alapon, hogy ez az egész társadalmat húzza fel, ami Magyarországon nyilvánvalóan nem igaz.


Ezzel szemben a baloldal lényege, hogy a szegényeket támogatja, rászorultság alapon részesít az állami erőforrásokból.


Az etatizmus, azaz az államközpontúság, amit te feszegetsz, nem oldalhoz köthető kategória. Jobb és baloldali rezsimek egyaránt lehetnek ilyenek. Csak azért, mert nálunk a szocializmus egy etatista rendszer volt, a jobboldal még bőven lehet etatista ma is, és történelmi példák is vannak rá.

2011. ápr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

"az állam szerepét, az adókat növeli"


Ne hazudj.


Az első Orbán-kormány idején csökkent az újraelosztási ráta, és most is csökkenni fog. Ezzel szemben a baloldali Medgyessy- és Gyurcsány-kormányok az újraelosztási arányt növelték.


Ld. a grafikont:

[link]

2011. ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

"A válasz megírásának időpontja: ma 18:57"

Ott a pont!

2011. ápr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"az állam szerepét, az adókat növeli"

Forrás? Mert én épp az ellenkezőjét olvastam, és vettem ki a fenti grafikonból.

"A jobboldalt általában a fennálló politikai, társadalmi, erkölcsi rendhez való ragaszkodás és csak a lassú, szerves változások támogatása jellemzi. A hagyomány és a tekintély tiszteletéből indul ki, szemléletét a történeti vagy vallási alapon nyugvó társadalomfelfogás jellemzi. Sokszor hivatkozik érzelmekre, nem racionális vélekedésekre, gyakran nacionalista. A kultú­rában a hagyományokat követi, a gazdaság területén az állam minimális szerepvállalását hirdeti. A szabadpiacra, a szabad versenyre és az egyén öngondoskodására épít; elfogadja a nagyobb társadalmi különbségeket.[5]

A politikában a jobboldal jelenti azt a szegmensét a politikai spektrumnak, amelyet gyakran társítanak a konzervativizmus számos irányának valamelyikéhez, a vallásos jobboldalhoz, az ellenforradalmisághoz, a klasszikus liberalizmushoz, vagy egész egyszerűen a baloldali politika ellentétének tekintik."

Ez egy kis liberális gazdasági politikával igaz is a Fideszre, szóval ezen az alapon jobboldali. De inkább úgy mondanám, hogy republikánus:

"A republikánus jelöltek nagy része ellenzi az abortuszt, az azonos neműek házasságát és a kisebbségi kvótákat. Támogatják a szabad iskolaválasztást. Gazdasági téren a szabadabb versenyt, a kisebb szabályozást és az adók csökkentését támogatják. Ellenzik a kockázatvállaláson alapuló egészségbiztosítási rendszert, helyette az egyéni biztosítási számlát támogatják, kiegészítve rászorulók megsegítésével. Támogatják a fegyvertartást és az illegális bevándorlókkal szembeni keményebb fellépést."

2011. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

"Mert én épp az ellenkezőjét olvastam, és vettem ki a fenti grafikonból."


na ja. ha az ujraosztást a GDP-ből csinálnák, akkor még igaz is lenne. csakhogy a GDP és a költségvetés nincs egymással egyenes arányban, azaz az újraelosztás mértéke a GDP függvényében nem mutatja, hogy ténylegesen mennyit osztottak újra. azt meg főleg nem, hogy mire és miből.

2011. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 21:15


Szerintem ezt gondold át mégegyszer, kiscsillag :))))

2011. ápr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!