Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Köztisztviselő vagyok önkormán...

Köztisztviselő vagyok önkormányzatnál. Megkezdődtek a kirúgások, mindenkinek áll a zászló. Most akkor mégis lehet indoklás nélkül elküldeni? 2 évem van nyugdíjig.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Indoklás mindig van. Nálad pl a leépítés.
2011. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jaj ne ird, hogy Nálad! Erről még nincs szó. Csak mindenki fél.
2011. ápr. 5. 20:26
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Persze h lehet indoklás nélkül. Ez volt imádott führerünk egyik első intézkedése. Az első lépés a beígért 1 000 000 új munkahely felé.


Bár ebből előbb lesz 1 000 000 új munkanélküli.

2011. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Az alkotmánybíróság pont ma semmisítette meg a ktv-k indokolatlan kirúgását lehetővé tevő tv-t, szóval ez az eshetőség nagy valószínűséggel már nem áll fenn. :)
2011. ápr. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Addig nem áll fenn ez a lehetőség, amíg le nem építik még jobban az AB jogköreit. Az új alkotmányban pl. a mindenkori államadósság mértékétől függnek majd az Alkotmány Bíróság hatáskörei, illetve csorbítani fogják a jogköreit. Olvass utána nyugodtan, ha akarnak akkor simán kirúgnak. Menj tüntetni!
2011. ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a köztisztviselő nem is tüntethet.
2011. ápr. 6. 17:55
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Tüntetni mindenkinek joga van, legfeljebb nem köztisztviselőként, hanem magánemberként. Azért nem szólhatnak rád.

Bár szerintem ne csodálkozz, ha vkit indoklás nélkül rúgnak ki. Ez Abszurdisztán. Itt bármit lehet.

2011. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint az alk.bíróság az év második felétől csak indoklással teszi lehetővé a kérdéses felmondás végrehajtását.
2011. ápr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
ÉS MENNYIRE FURCSA PONT A KÖZTISZTVISELŐKET UTÁLJÁK A LEGJOBBAN Pedig aztán semmiről nem tehetnek ez a munkájuk
2011. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Megtörtént amitől többek között féltem. Nem rúgtak ki, de olyan munka körbe tettek át, ami távol áll tőlem. Számitógép használat pl. Lehet mondani, hogy az semmi, de nyugdij előtt megtanulni - és ügyfelek előtt használni - nem semmi. Most 2 évvel a vége előtt munka kezdő lettem, napi 10 óra munkával.
2011. ápr. 15. 06:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!