Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tele van az oldal a kormány...

Tele van az oldal a kormány szidásával. Mégis ti ilyen gazdasági helyzetben mit tennétek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 11:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%

Nem a hatalom bebetonozásával foglalkoznék,hanem olyan gazdaságot élénkítő lépésekkel,amik javítják a helyzetet.

Nem propagandára költeném a pénzt,nem a gazdagok adóját csökkentettem volna,nem álmodoznék arról.hogy minket figyel Európa,hanem valódi reformokat vezetnék be, aminek egyenlőre semmi jele. Csak szövegelés van,más se.

2011. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
hát például nem vennék méregdrága audi Q7-eseket egy semmirekellő bandának, hogy aztán 1 hét múlva ripityára törjék "gyakorlatozás" közben, holott terrorveszély Magyarországon abszolút nincsen, leszámítva a c-terrorizmust (szerintem mindenki tudja, mire gondolok, de ha kiírom, úgyis törlik - lehet, így is...), de azzal úgyse foglalkozik a kormány
2011. ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

"Nem a hatalom bebetonozásával foglalkoznék,hanem olyan gazdaságot élénkítő lépésekkel,amik javítják a helyzetet."

És mégis milyen pénzből? A hatalom bebetonozását pedig szerintem már megszokhattad volna, szerintem ezt még te is így csinálnád, ha még most hevesen tiltakozol is.

"Nem propagandára költeném a pénzt,nem a gazdagok adóját csökkentettem volna,nem álmodoznék arról.hogy minket figyel Európa,hanem valódi reformokat vezetnék be, aminek egyenlőre semmi jele. Csak szövegelés van,más se."

Propaganda? Most pontosan nem értem, hogy milyen xtra propagandára költ pénzt a kormány, kivéve ha nem az alkotmányos kérdőívekre gondolsz. Na igen, a gazdagokon kívül főleg a gyerekesekét csökkentették, de lényegtelen, igen, ez már nézőpont kérdése, van aki szerint jó (szlovákok, lengyelek, csehek, románok), van akik szerint meg nem (sok nyugati ország).

Szerintem a Széll Kálmán terv tele van reformokkal, ezt a külföldi szakértők is elismerik, ezért erősödik a forint.

2011. ápr. 7. 11:51
 4/28 A kérdező kommentje:

"hát például nem vennék méregdrága audi Q7-eseket egy semmirekellő bandának, hogy aztán 1 hét múlva ripityára törjék "gyakorlatozás" közben, holott terrorveszély Magyarországon abszolút nincsen, leszámítva a c-terrorizmust (szerintem mindenki tudja, mire gondolok, de ha kiírom, úgyis törlik - lehet, így is...), de azzal úgyse foglalkozik a kormány"

Az Audit vissza is adta már, de ez mint tudod nem jelentős tétel, és ha a vezetők nem járhatnak Audival, akkor nem tudom, hogy ki járhat?

A terrorelhárítási központnak nem a fő feladata a terrorelhárítás.Arról lehet vitatkozni, hogy kell-e, vagy nem. Cigánybűnözés pedig nincs. Bűnözés van, amit a kormány különböző törvényekkel próbál visszaszorítani (3 csapás, kis értékű lopások, hamarosan jöhet a büntetőkorhatár levitele, fegyvertartás liberalizációja, és az önvédelmi törvény.)

2011. ápr. 7. 11:54
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem olyan látszatintézkedésekre költeném a pénzt, mint az alkotmány átírása, utcák elnevezése Elvisről, Ferihegy átnevezése, mindenféle díjak kiosztása, hanem gondoskodnék róla, hogy a nép dolgozhasson, ehessen, nyugodtan élhessen.
2011. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

"Nem olyan látszatintézkedésekre költeném a pénzt, mint az alkotmány átírása, utcák elnevezése Elvisről, Ferihegy átnevezése, mindenféle díjak kiosztása, hanem gondoskodnék róla, hogy a nép dolgozhasson, ehessen, nyugodtan élhessen."

Jogos, bár ezek nem nagy tételek. De szokásos kérdés. Milyen pénzből és milyen törvényekkel?

2011. ápr. 7. 11:58
 7/28 menta34 ***** válasza:
76%

A nyereség adót átalakítanám forgalmi jellegűre, hogy az offshore paradicsom megrohadjon.

aztán pl.

- a visszaigényelhető ÁFA 5%-al kevesebb lenne, mint a befizetett

- nem kamu vagyonosodási vizsgálatok kellenek, hanem érdemiek. Csak végig kéne nézni az elmúlt 5 évben miből teltek meg a lakóparkok

- egyházak, élsport, művészet és egyéb kutyafaszákat tartsa el akinek a hobbija, közpénzből egy vasat se adnék

- az önkormányzati vízfejet és egyben a feladatokat átszervezném, ne a helyi jóskapisták döntsenek az egészségügyi ellátásról, oktatásról, közútról - ezek állami feladatok, nem politikai kérdések, intézze megyei szintű hivatal, egységesen.


És persze az eddigi elbaszott intézkedéseket vissza kéne vonni... pl. SZJA csökkentés a felső 10.000-nek.


stb.stb.

Bőven sok szart csinálnak sajnos:(

2011. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
36%

"Milyen pénzből és milyen törvényekkel?"


Annyi pénzből amennyit ezekre költöttek, simán lehetett volna inkább emelni a segélyeket és csökkenteni az adókat. Állami munkahelyeket létrehozni képzetlenebb embereknek, veszteséges állami cégeket, mint a MÁV-ot eladni kereskedelmi cégnek, akik úgyis jobban foglalkoznának vele és nem az állam pénzét nyelné.

2011. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Na végre, itt legalább a bevétel lenne nagyobb az intézkedések után, viszont nem lennél túl népszerű :)
2011. ápr. 7. 12:01
 10/28 A kérdező kommentje:

"Annyi pénzből amennyit ezekre költöttek, simán lehetett volna inkább emelni a segélyeket és csökkenteni az adókat. Állami munkahelyeket létrehozni képzetlenebb embereknek, veszteséges állami cégeket, mint a MÁV-ot eladni kereskedelmi cégnek, akik úgyis jobban foglalkoznának vele és nem az állam pénzét nyelné."

Munkahelyek teremtése elég sok pénzbe kerül, ha meg eladnád a MÁV-ot, akkor a jegyek drasztikusan emelkednének, meg még adót is csökkentenél, segélyt emelnél. Tehát vagy hatalmas kölcsönt kéne felvegyél, vagy óriási hiány lenne.

2011. ápr. 7. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!