Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz megteremti a diktatúr...

A Fidesz megteremti a diktatúrát. Nagyszerű. Miben nyilvánul ez meg? Konkrét dolgokat várok, és nem mellébeszélést!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 17:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A diktatúra olyan politikai rendszer, ahol az állami főhatalom (a kormányzati hatalom) forrása nem a népakarat.

A diktatúra valamely személynek vagy csoportnak az állam törvényeit figyelmen kívül hagyó, erőszakszervezetekre támaszkodó, kivételes törvényekkel szentesített korlátlan hatalma.

2011. ápr. 12. 17:11
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Részben igazad van.

A diktatúra szót sokan tévesen használják.Akik hangoztatják azok főleg arra gondolnak,hogy bebetonozzák a hatalmukat.

Már minden mindenhol narancsszínű,senkinek sincs beleszólása semmibe(lásd:alkotmánybíróság).Ez sok embernek ellenére van,többek közt nekem is.

2011. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Például megszűnik a szólásszabadság, és nem lehet beszélni arról, hogy a szólásszabadság megszűnt. Én sem írhatok itt, látod...
2011. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

A diktatúrát arra mondják, hogy a lépései szembemennek azzal, amit az újkorban liberalizmusnak, polgári jogoknak neveztek. Szembemegy az EUval és mindenkit eltüntet, aki nem tetszik neki

Konkrétan: Médiatörvény, független pozíciókba sajátjait ülteti (legismertebb példa erre: Schmitt Pál), AB jogkörének korlátozása, nem konzultál semmiben az ellenzékkel.

2011. ápr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Amíg négy év múlva le lehet szavazni őket, addig kétlem, hogy diktatúra lenne.


Amúgy meg, hol szűnt meg a szólásszabadság? Mert ha ezen csak ezen az oldalon végignézek, akkor ennél szabadabb szövegelést kevés helyen látni... Mindenki anyázza és pocskondiázza a FIDESZt, aztán mégse történik semmi.

2011. ápr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"A diktatúrát arra mondják, hogy a lépései szembemennek azzal, amit az újkorban liberalizmusnak, polgári jogoknak neveztek. Szembemegy az EUval és mindenkit eltüntet, aki nem tetszik neki

Konkrétan: Médiatörvény, független pozíciókba sajátjait ülteti (legismertebb példa erre: Schmitt Pál), AB jogkörének korlátozása, nem konzultál semmiben az ellenzékkel."

De a diktatúra itt erős túlzás. Miért eddig egyeztettek? AB jogköreinek korlátozása amúgy jogos, bár én a kormányt is megértem, szükséghelyzet van. A saját emberek is jogos, bár mindenki a saját embereivel szeret dolgozni. Médiatörvény mitől antidemokratikus?

2011. ápr. 12. 17:38
 7/12 krameri ***** válasza:
94%

médiatörvénnyel mi a bajotok? az, hogy mostantól csak ha van rá bizonyítékod, akkor lehet leírni, hogy a orbán lopcsalhazudik és egy cigányzsidó ahogy eddig a baloldali sajtó rendszeresen ezt tette?

Az igazságot továbbra is ki szabad mondani, csak a hiteltelen rágalmazást szabályozzák.

2011. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"De a diktatúra itt erős túlzás. Miért eddig egyeztettek? AB jogköreinek korlátozása amúgy jogos, bár én a kormányt is megértem, szükséghelyzet van. A saját emberek is jogos, bár mindenki a saját embereivel szeret dolgozni. Médiatörvény mitől antidemokratikus?"


Igen, a diktatúra szerintem is kissé túlzás, nem is szoktam használni, de ha már így van feltéve a kérdés...

Igen, eddig egyeztettek, mert ha komoly dologról volt szó, nem hozhattak egyedül döntést (pl új alkotmány)

Szerintem az AB jogainak korlátozása egyáltalán nem jogos. Az AB azért van, hogy megvédje az országot az alkotmányellenes törekvésektől. Ezt ilyen simán arrébbtolni, és azt mondani, hogy "Te haver, ne pofázzá' bele" szerintem nem jogos, nem szép dolog, nem elfogadható.

A saját emberek tényleg jogos, de a Fidesz pl 9-10 évre betonozza be őket, hogy a következő kormányok munkáit is alááshassák. meg azért adjunk már a látszatra! a törvényhozás motorja? :D Ami még ezen a ponton gond, hogy sokkal több eneriát fordítanak erre, mint az reális lenne.

A médiatörvény többk közt antidemokratikus, mert: olyan pontok vannak benne, amelyeknek az értelmezése erősen szubjektív, így bárkit meg lehet büntetni bármiért; Olyan pontok vannak benne, amelyek meghatározzák, hogy egy hírből mennyi lehet benn, ami nyilvánvalóan antidemokratikus: mindenki azt ír, amit akar. És van még egy csomó más pont is, keress utána, egy időben volt itt rengeteg ilyen kérdés, és ott leírtak mindent.

Az utolsó ponthoz hozzátenném, hogy nem nézek TV-t, így a dolog nem nagyon érdekel, ennek megfelelően nem fordítottam túl sok energiát arra, hogy kellően utánanézzek. elolvastam róla különböző hírportálokon, amit érdemes, és elhiszem annak, akinek elhiszem. Szóval mondhatni a médiatörvényt lesz@rom (mondaná a művelt francia, aki még magyarul is tud). De annál jobb bizonyíték arra, hogy antidemokratikus, nem felel meg az európai normáknak nincs, mint hogy az EUban sok tekintélyes, hozzáértő ember kötött bele.

2011. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a rendszerváltásnál az Alkotmánybíróság akadályozta meg a régi rendszer kiszolgálóinak felelősségre vonását, és a 2000-es években se akart elfogadni egy olyan javaslatot h az ilyenek ne vehessenek részt a közéletben.
2011. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Gőzöm sincs mit csinált 10 meg 20 éve az AB, de az nem változtat a lényegen: a Fidesz javaslatát nem engedélyezik, erre simán arrébbrakják őket. Ezzel egyértelműen azt üzenik, hogy "Nekünk senki se mondhat ellen!"

És ez sugárzik a Fidesz többi intézkedéséből is. Emiatt "csöppet" erőszakosnak tűnnek, és az sose jó. Az erőszak a gyengék végső menedéke, ahogy Asimov írta.

2011. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!