Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy itt bárkit...

Miért van az, hogy itt bárkit aki hisz a demokráciában és tisztességesen elmegy szavazni, azt elkönyvelik "szavazódroidnak" és helyette helyette azokat istenítik akik nem szavaznak, diktatúrát akarnak, vagy a 2farkú kutyára szavaznak?

Figyelt kérdés
Ez megint valami kacifántos GYK-s sajátosság lehet, ha egy nyugat-európai tudna magyarul és elolvasná az ilyen témákat sztem azt hinné, hogy ez egy viccoldal.
2010. dec. 29. 23:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Pl. a Fidesznek is csak azért lett 2/3-adja, mert az ország 40%-a b@szott elmenni szavazni.


Ha mindenki elment volna szavazni és azok akik semmire se akarnak, azok is szavaztak volna legalább a Civil Mozgalomra, ami azért pár fokkal értelmesebb, mint a Kutyapárt, máris nem itt tartanánk és nem morogna az ország 90%-a...

2010. dec. 29. 23:33
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez nincs így. Amikor valaki mondja itt, hogy "én nem szavaztam, de ez meg az nem tetszik..." akkor eléggé le szokták húzni, hogy akkor meg mit pofázik itt, ha nem is szavazott.
2010. dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem annyira súlyos a helyzet... :D

Kissé túl erős volt a politikai szervezkedés, tömegpsychológia az elmúlt 8 éves ellenzéki oldalon, a politikusok olyan lelki pontokon támadták meg a lakosságot, ami szétszedte a lakosság tisztánlátását, de főleg az érdeklődését, és embertársaiba vetett hitet.(amióta családon belül is utálat van a politikai nézetkülönbségekért) Ez a gépezet még mindig dolgozik.

Mi emberek majd talán megunjuk egyszer, hogy írányítsák a gondolatainkat félkész, lefagyasztott demagóg gondolatokkal. (talán nem) Na majd akkor esetleg lesz értelme a demokráciának. Addig amíg a többség hol ide, hol oda szavaz, addig itt varázslás megy az emberek érzelmeire hatás, stb. Mondjuk 20 év alatt nem csoda, ez még nincs egy generáció se.


Ha konkrétan MSZP-s fogalmazott így, akkor arról lehet szó, hogy próbálják visszaszerezni a visszaszerezhetőt. :)

De mindenképp elég szánalmas.

2010. dec. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Fidesz be sem került volna a parlamentbe ha mindenki elmegy szavazni és nem szavaz senki felesért.
2010. dec. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem fogok elmenni azért szavazni, mert van egy párt, ami a "legkevésbé nem tetszik", de tudom róla, hogy a tagjai egyszerű, gerinctelen majmok, akik szarnak az én, a családom, az eljövendő utódaim és úgy nagyvonalakban az egész nemzetem érdekeire.


Ennyi.

2010. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb lett volna a helyzet, ha mindenki elmegy szavazni. Ez mindenképp rossz arány.


Felhívnám azonban a figyelmet még egy apróságra :), nevezetesen hogy a Fidesz mögött nem csak szavazótábor van, hanem nagyon okosan kifundált ideológiák, látszólag erős szövetség. Ehhez foghatót, még ha másra is szavaz az ország otthon maradt fele, sajnos a többi párt nem tud felmutatni, ezért a gazdaság irányítására továbbra se kínálkozik politikai erő.

Első pont szerintem a jövőben, hogy az emberek kezdjék el nem utálni, hanem tolerálni/szeretni egymást legalább csak annyira hogy egy irányba haladjon ez az ország.

Ha megnézed a törvények előkészítését, a fidesz mindent egymaga akar csinálni(leszavazza az ellenzék jó indítványait is).

Veszett fejsze nyele az egész.

2010. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bretso ***** válasza:
Én voltam szavazni. De már nem mennék el, mindkét párt, amire szavaztam bebizonyította, hogy nem érdemesek a szavazatra. Más párt pedig nincs, amire érdemes lenne szavazni, majd egyszer, talán.
2010. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor be kell juttatni egy újat a kicsik közül.
2010. dec. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%

Lényegében a magyar "politika" a vicc.

Teljesen lehetetlen, hogy legyen hiteles magyar politika, akkor, amikor a gazdaság teljesen kiszolgáltatott a nemzetközi helyzetnek. Gyakorlatilag nincsen lehetőség érdemben befolyásolni a helyzetet.

Arról döntünk négy évenként, hogy ugyanabból a könyvből melyik dadus olvassa fel a mesét. Értelmetlen.

Arról szól a politika, hogy melyik párt tud a húsosfazékhoz ülni, kinek a barátai kapjanak koncot.

2010. dec. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A baloldal eltántorította a választók józan hányadát a politikai aktivitástól egy jó időre, azt hiszem! Eddig a felvilágosult emberek hajlandóak voltak a kisebbik rosszat választani, de a kisebbik rossz is annyira rossz volt, hogy úrrá lett rajtuk a teljes nihil.

Nem tudtak lelkesedni egyik jelöltért sem. Elfelejtették, hogy nem lelkesedésből kell választani, hanem kényszerből. Elfelejtették kimenteni az égő házból a demokráciát. Pedig azt még meg lehetett volna menteni. (a középtávú gazdasági reményeink már így is úgy is elúsztak, de a politikai berendezkedésünk ha nem is volt világszínvonalú, elfogadható volt és demokratikus)

Azt mondták, a fene ette meg az egészet! Ha jön a baj, jöjjön csőstül!

Hát mos jön is. Csőstül. Demokrácia: konyec.

2010. dec. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!