Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Magyar Gárda nagyon...

Ha a Magyar Gárda nagyon erőssé vált volna, megkísérelték volna átvenni a hatalmat?

Figyelt kérdés
Ha létszámban és kiképzésben nem lett volna korlátjuk, vajon megkísérelnék, megkísérelték volna az erőszakos hatalomátvételt?
2011. ápr. 12. 17:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem valószinű. A Magyar Gárda ettől sokkal békésebb egyesület.
2011. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Dehogyis... A Magyar Gárda elsődleges célja a védelem (legyen az árvíz, vagy béka feneke alatt lévő közbiztonság etc.), és a hagyományőrzés. Nem politikai szervezet. Nincs is fegyverük, mivel vennék át a hatalmat? Nem kell butaságokat vizionálni.
2011. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 TOMAtm ***** válasza:
51%

nem mindegy?ettől szarabb már akkor se lehetett volna....

ma adtam fel egy 84 ezer forintos HAVI gázszámlát,ha annyit keresnék mint az itt dolgozó bérmunkások(3 műszakban 62 ezer nettó)régen éhenhaltam volna.

2011. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
Nem kísérelték volna meg mert nekik fontos a demokrácia.Hiszen a nép választotta a parlamentbe az embereket SAJNOS helytelenül.
2011. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

Engem nem az érdekel, mi lehetett volna, ha, mert egy ilyen kérdésnek nincs értelme. Az már érdekesebb, mi lehet még itt.


Mikor Orbánék jöttek, én biztos voltam benne, hogy a gárdázást felszámolják. Gyurcsányék, Bajnaiék csak azért nem tudták, mert gyengék voltak. A FIDESZ szigorította is a törvényeket, növelte a kiszabható pénzbírságot, elzárást vezetett be a gárdázókra stb.


Ehhez képest engem meglepett, hogy miközben békésen gárdaruhában álldogáló megemlékezőket itt-ott korábban lekapcsoltak, tétlenül nézték a gárdista hatalomátvételt Gyöngyöspatán. Nekem ekkor lódult meg a fantáziám: Mi van, ha nem Gyöngyöspatát veszik át egy szép napon, hanem Gyöngyöst? Vagy Hajdúhadházat, amiről ugye szó is van. És ha néhány jelentős várost elfoglalnak, akkor már csak egy lépésre vagyunk attól, hogy országrészeket is elfoglaljanak.


Nem tudom persze, milyen valós erő és elszántság van ezek mögött a mozgolódások mögött, de nekem nagyon az az érzésem, hogy a hamu alatt izzik a parázs, és egy lázadás ilyen gárdaalapon sem lehet kizárt. Abban ugyanis biztos lehet mindenki, hogy a helyzet az országban az Orbán-kormányzás alatt is folyamatosan romlani fog. Már megint az a fő téma, mint Gyurcsányék alatt, hogy mit szorítanak meg, mit vesznek el, minek az árát növelik stb. és ez így nem mehet örökké.

2011. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes feltételezés, erre még nem gondoltam. De szerintem Isten ments egy katonai diktatúrától.
2011. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 doboszoli ***** válasza:

Ha elfoglalták az országot, utána következik Európa, majd Kína, meg az USA.

Meneküljünk emberek!!!

2011. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Ha megtennék, jönne a NATO rendet tenni. Erőszakos hatalomátvétel a XXI. században? Maximum egy iszlamista államban. Na meg ne adjuk már a mesét a hagyományőrzésről. A cigányzene hungarikum a rasszizmus nem az, és nem is lesz, a sok bitnácit meg csak sajnálni tudom. Nem véletlenül tiltották be a Magyar Gárdát, hagyományőrzésért még senkit nem dorgáltak meg... Az meg kész vicc, hogy ők ezt képtelenek felfogni, és alakítgatnak Nyolcadik Szebbjövő Futbalklubb Magyarmegvédő Ezredét. Ezektől várunk felelős döntéseket akik a törvényt sem képesek felfogni?
2011. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Azt az egyet elmagyarázhatná valaki, hogy miért csak olyanok félnek a Magyar Gárdától, akiknak vélhetően vaj van a füle mögött?
2011. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

ma 19:10


Én nekem nincs vaj a fülem mögött, mégsem értek egyet a magyar gárdával. Akkor most mi van?

2011. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!