Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartod elkeserítőnek az...

Nem tartod elkeserítőnek az új alaptörvényt amikről szavazni fognak?

Figyelt kérdés

itt el lehet olvasni a cikket:


[link]


szerintem elkeserítő a jövő ami vár ránk, "kisemberekre".

így is sokan már egyik napról a másikra élnek, a környezetemben is mindenkinek az a legnagyobb boldogsága ha a csekkek befizetése után még jut egy kis pénz kajára is...miért kell a 100-ik bőrt is lenyúzni az emberekről, és cserébe azt a kicsit is elvenni tőle amije van?


2011. ápr. 15. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"z alaptörvény-tervezet előírja azt is, hogy "Magyarország törekszik megteremteni annak feltételeit, hogy minden munkaképes ember, aki dolgozni akar, dolgozhasson". Ezzel tulajdonképpen államcéllá teszi a teljes foglalkoztatás elérését, de ez önmagában nem kötelez senkit arra, hogy munkába álljon, sőt még az államot sem lehet felelősségre vonni azért, ha nem éri el ezt a célt, ugyanis a szövegben a "törekszik" kifejezés szerepel."

Az a baj, hogy az alaptörvény megfogalmazás mikéntjével és jó pár dologgal nem értek egyet, azonban az origo hatásvadász cikkének köszönhetően valami morbid módon egészen szimpatikusnak tűnik ez a tervezet :) (félreértés ne essék: nem vagyok fideszes)

Tipikus példája annak, amikor valamit negatív színben akarok feltüntetni, de a végére pozitívvá válik.

2011. ápr. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Látom akkor nem csak az én köreimben van,hogy ha a sárga csekkből legalább 2-3at betudunk fizetni,akkor boldogok vagyunk arra a hónapra.Kaja? Maximum 1 hétre betudok vásárolni a maradékból és evvel kész.Utána jön a kölcsönkéregetés fizetésig,meg az ügyeskedés mindenhol.
2011. ápr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem.


Azért nem, mert végigolvastam a cikket és tudtam értelmezni.

2011. ápr. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem tartom. Neked mi a bajod vele?
2011. ápr. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 doboszoli ***** válasza:
100%

Ma 00:29

Mit rinyálsz 3-4 ezer forinton? (idéztem egy tanult, magát milliomosnak valló kommentelő bölcs hozzászólásából)

2011. ápr. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
De.
2011. ápr. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

"míg a munkához való hozzáállás alkotmányos szabályozása erősödik, vagyis jogból kötelezettségé válik, addig a szociális biztonság garantálására az állam csupán törekszik."


Ez önmagáért beszél.



"(az állam) a szociális intézkedések jellegét és mértékét a szociális intézkedést igénybe vevő személynek a közösség számára hasznos tevékenységéhez igazodóan is megállapíthatja"


Íme az új "alkotmányos kettős mérce"! Gratulálok!



"A jelenlegi alkotmány szerint ugyanis mindenkinek "jövedelmi és vagyoni viszonyainak megfelelően" kell hozzájárulnia a közterhekhez, az újban azonban már a "teherbíró képességének, illetve a gazdaságban való részvételének megfelelően" kifejezés szerepel."


Ezzel már agyon is ütötték a saját adócsomagjukat. Még hogy ma az emberek a teherbíró képességük szerint vannak adóztatva XD!!! Ez egy vicc!!!



"Felejtse el a kötelező magánnyugdíjpénztárakat!"

"...új alkotmányban ugyanis csak a "társadalmi szolidaritáson alapuló egységes állami nyugdíjrendszer" és az "önkéntesen létrehozott társadalmi intézmények" kifejezések szerepelnek."

"a nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikről gondoskodni"


Megint egy eget ostromló ellentmondás! Az öngondoskodást ellehetetlenítik a mnyp-i befizetéseinket lenyúlva. Köteleznek arra, hogy az államnak nyugdíj járulékot fizessünk (ami önmagában teljesen érthető), csak éppen tesznek ránk öregkorunkban: "tartsanak el a gyerekeid"!



"Vállaljon felelősséget önmagáért!"

"Védje meg magát és tulajdonát!"


Mert az állam nem véd meg, de az adókat meg a rengeteg büntetést azért majd beszedik! Kötelezettségeid lesznek, jogaid nem.



"Az országgyűlés csak olyan központi költségvetésről szóló törvényt fogadhat el, amely nem eredményezi az államadósság mértékének növekedését".


Vagyis majdnem semmit sem fogadhat el! Ezzel aztán tényleg ellehetetlenül az ország működése!



Mindezek ellenére én nem vagyok elkeseredve XD XD XD!!!


Hajrá Magyarország! Hajrá magyarok!

2011. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem, mégis miért tartanám annak?
2011. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
10:26os válaszoló személyében megismerhettünk egy funkcionális analfabétát. Köszi Hiller!
2011. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
A 12:11-es válaszoló személyében ismerhettük meg az agy-mosott, narancsszínű hitvakságban szenvedő fityesz s*eggnyalót! Köszi OV!
2011. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!