Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj az új alkotmánnyal?

Mi a baj az új alkotmánnyal?

Figyelt kérdés
Az ellenzék miért nem szavazta meg és miért bírálják élesen? Ez csak a szokásos magyar széthúzás, nehogymár együttműködés legyen?
2011. ápr. 19. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Ha rossz is tökmindegy, mer 2012 ben már másik lesz..
2011. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Mivel ellenzékiek, és más értékrend alapján épül fel, plusz, hogy mondhassák, hogy a fidesz önkényesen "csinált" egy alkotmányt.
2011. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Lényegében pontosan azért, mert a FIDESZ-nek 2/3-a van és úgyis az ő érdemük lesz az alkotmányozás. Ezért kicsinyességből ezt is felhasználják a lejáratásukra.

Amúgy valóban kicsit egyoldalú és vitatható az alkotmány (pl. az Ab addig nem foglalkozhat költségvetési ügyekkel, amíg az államadósság a GDP 50%-a alá nem csökken, ami nem ma lesz), de szerintem messze nem olyan súlyos, mint ahogy be akarják állítani.


Amúgy miért lenne 2012-től új alkotmány?

2011. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Egypárti alkotmány,és sok benne a mellébeszélés. Ezután derül ki,hogy melyik passzust hogyan alkalmazzák.

A magzati élet védelme: abortusztilalom,vagy csak szigorítás?

A gyerek kötelessége a szülőt eltartani! Mikor,hogyan és miért,ha az állam garantálja a nyugdíjat!

A Bíróknak 62 éves kor után nyugdíjba kell menniük! Miért? Ha ebben a korban már szenilisek,akkor ez miért csak rájuk vonatkozik? Miért nem vonatkozik ez a passzus a Köztársasági Elnökre,a miniszterekre,képviselőkre is? Ők nem olyan szenilisek,mint a bírók? Mi lesz,ha a nyugdíjkorhatárt felemelik 65 évre? Akkor a Bírók előbb mehetnek nyugdíjba 3 évvel?

Egyáltalán ennek mi helye van az Alkotmányban?

A keresztény érték kiemelése sérti azokat,akik nem keresztények vagy éppen ateisták! Rájuk nem vonatkozik az Alkotmány?

Hirtelen csak néhány kérdés,abból,amit eddig tudni lehet.

2011. ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A Fidesz nem beszélt az alkotmányozásról a kampányában, és a lényegi pontokban nem is kérdezte meg a népet. Az úgynevezett nemzeti konzultáció irtózatos bukás volt, hiszen a kérdőíveknek csupán 10%-át küldték vissza, és abban is sokan bírálták a kormányt. Az ellenzékben (300 Ft-ért) megrögzött népszavaztató Orbán az alkotmányról nem volt hajlandó támogatni a népszavazást - nyilván tudta, hogy a hatalmas nemzeti együttműködés mégsem akkora, mint amekkorának beállította. Ráadásul az alkotmány biztosítja a Fidesz újraválasztásának lehetőségét arra az esetre is, ha ellenzékbe kerülne, ugyanis a költségvetésen keresztül (a Fidesz-báb köztársasági elnök segítségével) megpuccsolhatja a következő kormányt. Ez az alkotmány tehát egy fideszes magánalkotmány, amelyet az ország sok millió polgára már a megszületése pillanatában gyűlöl. Ugyanolyan ideiglenes alkotmány marad, mint amit úgymond felváltani hivatott...
2011. ápr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy miért lenne 2012-től új alkotmány?"


Mert 2012 Január 1.én lép életbe!

2011. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Most nem értem, ezzel mit akarsz mondani.

A kérdező arra az alkotmányra kíváncsi, amit most fogadtak el.

Ha 2012. január 1-én lép életbe, akkor 2012. január 1-én lép életbe. Ennek segítségével sem tudom értelmezni azt a kijelentést, hogy "2012-ben úgyis másik lesz".

2011. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez az alkotmány úgysem lesz hosszú életű. Amint kivágják a Fideszt, megy velük az alkotmányuk is.
2011. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

"A gyerek kötelessége a szülőt eltartani! Mikor,hogyan és miért,ha az állam garantálja a nyugdíjat!"


Az állam semmit sem garantál a lakosság kifosztásán kívül. És ez különösen igaz az Orbán kormányra valamint az Orbánolmányra.

2011. ápr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az hogy létrejött.
2011. ápr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!