Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a németek alsóbbrendűnek...

Ha a németek alsóbbrendűnek tekintettek minket, akkor nagyapám miért mesélte azt, hogy a nálunk alvó német katona úriemberként viselkedett az egész családjával?

Figyelt kérdés

Azt mesélte, hogy ő 15 éves volt, amikor a tiszt náluk lett elszállásolva. Dédnagyanyámék kedvesen bántak vele és ezt ő is viszonozta velük. Segített a házimunkában, dédnagyapámnak az állatokat gondozni és a kertben is. Este mindig megágyazott a családnak, ő viszont kiment a pajtába aludni.


Szerintem nem lehetett gonosz ember.


2011. ápr. 23. 20:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Azért, mert a katonák általában a hatalom játékszerei. Ők azt csinálják, amire utasítják őket. Attól, hogy Hitlernek volt egy elborult elmélete, nem kellett minden katonának hinni benne.
2011. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12%
Nagymamámnál az oroszok szálltak ő 14 éves volt, kedvesek voltak az angol vécét krumplimosónak nézték és Vlagyimir megkérte a nővére kezét. Szerintem nem lehettek gonosz emberek...
2011. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Talán mert a németek mégsem voltak olyan elmebetegek, mint ahogyan azt nekünk 60 éve hazudják.

Egyébként én rokonságomban is vannak ilyen pozitív jellegű történetek a németekkel.

2011. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Ostoba liberális-kommunista kitaláció. A németek nem ártottak senkinek ezt bizonyítja hogy a magyar katonák nem akarták elárulni őket. A zsidók a szovjet győzelemért szorítottak ezek után nem is értem mit háborodtak fel azon hogy gettóba zárták őket (információkat juttathattak volna el az ellenségnek). Nagymamám se mondott semmi rosszat róluk csak ma divat náczizni, meg gonoszmagyarozni.
2011. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Azok a nácik voltak, nem a németek. Nagyapádnál egy német volt és nem egy náci.
2011. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%

ma 21:02


végül is csak hadba kényszerítettek?

2011. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Nekem szintén a dédnagyszüleimnél oroszok laktak 2-3 hétig és NEM erőszakoltak meg egy nőt sem pedig 6-an voltak lányok és az apjuk nem volt otthon mert dolgozott.
2011. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

Itt állunk szemben újból egy általánosító minősítéssel. Nem a nemzetek, népek, országok ilyek vagy olyak, hanem az egyének. Azok közül viszont az egyén lehet jóravaló de lehet gaz is.

Mikor vesznek ki a "miért utálják X-ek az Y-okat" típusú kérdések?

2011. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Mert nem tekintettek alsóbbrendűnek. Ez csak a németellenesek hazugsága.
2011. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

ma 21:05


Az nem teljesen így volt de mindegy. Én nem akarom védeni a nácikat mert ellenünk is követtek el pár dolgot csupán semlegesen az igazságot akarom védeni és úgy gondolom ha náci valaki ha nem attól még lehet jó ember.

2011. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!