Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Eu erős országainak mire...

Az Eu erős országainak mire van szüksége, erős versenytársakra akikkel osztozni kell egy adott piacon, vagy önellátni teljes egészében nem képes fogyasztókra, olcsó munkaerőre?

Figyelt kérdés

Csak logikusan az Eu imádók is!


Persze én meggyőzhető vagyok, csak érvek szükségesek hozzá!


2011. ápr. 26. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel az EU országaiban kapitalista piac gazdaság van,ugyanarra van szüksége(legalább is kellene lennie) az erős és a gyöngye tagoknak is:

Olyan termékeket előállítani,szolgáltatást nyújtani,amely árban és minőségben jobb,mint a versenytársaké. Azonfelül szüksége van fizetőképes keresletre,hogy az árút eltudja adni.

Ami az olcsó munkaerőt jelenti: minden vállalkozás a termékeit a lehető legolcsóbban akarja előállítani.(Magyarországon is). A munkabér az árnak egyik függvénye. Ha talál olcsó munkaerőt,akkor szolidaritásból nem fog drágábbat foglalkoztatni. Ez az érdekeivel nem egyezne meg. Egy vállalkozás nem jóléti intézmény,hanem piac orientált.

2011. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az EU és kitalálói szerint szabad versenyre.
2011. ápr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az Eu erős országainak mire van szüksége, erős versenytársakra akikkel osztozni kell egy adott piacon"


Ne viccelődjünk, erős versenytársakra senkinek sincs _szüksége_. Mindenki olyan világban szeretne élni, ahol nincsenek versenytársai. Ilyen helyzetben van pl. az USA, amely diktálja a szabályokat, mindenki őhozzá alkalmazkodik, nem pedig ő másokhoz.


Az EU egy olyan rendszer, amin belül vannak fő és mellékországok, vagy centrum- és perifériaországok. A centrumországok befektetnek a periférián, és tőkejövedelmeket vesznek ki a periféria országaiból, emellett pedig bevándoroltatják a periféria-országok képzett munkaerejét, így saját elöregedő lakosságukat nem kell pótolniuk. Az EU magországoknak pontosan addig van szükségük az "unióra", amíg megéri nekik fenntartani. Mihelyt egy periférikus ország nem ad elég szakembert, vagy ne adj'Isten pozitív fizetési mérleget csinál, nem illik a rendszerbe (vagy átkerül a centrumországok közé).

2011. ápr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs szükség erős versenytársakra. Az erősebb országok mind specializálódtak valamire mind termelésben mind iparban (pl. Franciaország mezőgazdaság/könnyű ipar, Németország energiaipar/nehézipar, Olaszország textil és ruhaipar, stb.) Elég arra gondolni, hogy az EU Szén és Acélközösségként kezdte, megszabták, hogy ki mit termeljen ki és mennyit. Ahol versenyzés van, az az agrár terület, ott szokott is néha súrlódás lenni a tagok között.


Természetesen olyan országokra mint a miénk 2 dologból van szükség: felvevő piac a termékekre + brain draining ("agyelszívás", képzett munkaerő külföldre csábítása képzési költségek nélkül alacsonyabb fizetéssel).

2011. ápr. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"""Mivel az EU országaiban kapitalista piac gazdaság van,ugyanarra van szüksége(legalább is kellene lennie) az erős és a gyöngye tagoknak is:



Abban ami a centrumnak hasznos, abban kapitalisták.

De milyen kapitalizmus az, amiben a támogatások "amit központilag osztanak" felülírják a versenypiac törvényeit?


Nézd, az ebereknek nem az ipari termékek a létfenntartó kategória, hanem az élelmiszer. Egy átlagos francia vagy német idénymunkás mezőgazdaság" is legalább 1000-1300euro között keres, ami ahasonló magyarnak az 5× öse.

Ok magasabb technológiai fejlettség, de itt sem lóval szántanak. Az élőmunka sokat nyom a versenyképeség mérlegén. Nállunk jobb éghajlat sok sok növény esetén nincs az Eu ban. Akkor mitől is vagyunk versenyképtelenek? A kvóta rendszer miatt. Az meg nem a szabad versenyt tükrözi, hanem a lobbi érdekeket.

Ki veszi be azt hogy a kvóta azért kell hogy versenybe maradhassunk az Eun kívüli országokkal? Mikor pontosan azért jött létre az Eu hogy ha kell akkor vámokkal védje Európa az érdekeit, és a határain belül versenyezzenek a nemzetek. Az egész kvótarendszer ellentmund az elvnek.

Jelentem, azért van kvóta, hogy a fejlett országok kordába tudják tartani az olcsóbb munkaerőt és előnyösebb éghajlattal rendelkező országokat. Illetve, mivel olcsóbb az élelmiszer stb stb, többet költhetnek a fejletebbek által gyártott ipari termékekre.


Mi ez ha nem a megerőszakolása a kapitalista szabadpiaci felfogásnak.


Ha már az alapja ennyire bűzlik az Euműködésének, akkormilehet a részletekkel?


Jahh!

Ha nem lenne kvóta, lehet hogy az élelmiszerárak megduplázódnának, de a magyarhoz hasonlóadottságú országok polgárainak a jövedelme ugrásszerüen meg 4× eződne. Persze nem fogyna úgy a fejlett nyugat ipari termékdömpingje. " na ez az amit soha nem fognak engedni"

És pontosan e-miatt fog robbanni az Eu, mert fenntarthatatlan. Mert a fejlett országok csak lehúzni akarják a kvótához hasonló elvekkel a más, nem ipari berendezkedésű országokat.


Mi valósult meg a nagy Eu s szlogenekből?

Szinte semmi, csak a tőke szabad áramlaása.

És mi is ennek a valós értelme?


Amíg nem így működtek a dolgok és egy ország friss ésolcsóbb munkaerőt akart alkalmazni, addig be kellett engedni a " vendégmunkásokat" és az ottani társadalom volt sebezhető. Mivel az ottani bérharcot kellett legyűrni, és az ottani szoc háló nyúlt az ott letelepedett " vendégmunkásokkal"!


Ma mi is van?


Jön a tőke, se istent se embert, a hasznot viszi, a szoc és társadalmi feszültséget meg az adott lokalitás nyakába varja.


KILÁTÁSTALAN!!

2011. ápr. 27. 08:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a piacunk kellett nekik. Számtalan céget ismerek, amit csak azért vettek meg, hogy rögtön be is zárják, és külföldről lássák el a piacát. A kicsi piac is jó piac, ha olcsón meg lehet szerezni.
2011. ápr. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!