Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy ez...

Csak én gondolom úgy, hogy ez az ország egyre élhetetlenebb?

Figyelt kérdés
A kormányaink egymást múlják felül, ami a magyarellenességet, magyar gazdaság lezüllesztését ,magyar emberek életének minél nehezebbé tételét illeti. Az újabbnál újabb törvények hajmeresztőek. A bűnözők tetteinek semmi következménye, a magyar ember nem védheti meg magát. Csodálkoznak,hogy mindenki elmegy innen aki tud? Hiába akarnánk itt maradni és normális körülmények között élni, dolgozni, lehetetlenné teszik.
2011. ápr. 27. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mindenben igazad van, drága kérdező!
2011. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled kérdező:S
2011. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Rettenetesen relatív. Vegyük példának a benzinárt. 1998ban az átlagkereset 12% volt elég egy tele tank 95re 50literre. 2011ben ez a szám 8%.

Élhetetlen lehet azok számára akiket kirabolt egy cigány és neki onnantól cigány terror van. Engem még nem rabolt ki és ha mégis megteszi egy cigány származású én akkor is csak a rablómra leszek dühös. Persze megy a háttérben a mocskolódás, hogy büdös cigányok tönkreteszik mindenki életét meg a cigányok 80% bűnöző, akkor szegény átlag magyar szenvedő alanyunk ezt benyeli és az általánosításos maszlaggal együtt élve boldogan béget és kikéri magának azután a mondata után, hogy "minden cigányt ki kell nyírni mert a bűnözés benne van a vérükben", hogy rasszista.

Élhetőbb lett sok embernek, ha kimész a városban az utcába nem fog eltelni 5 másodperc, hogy ne látnál legalább 3 a mi autónkat, akkor most olyan rossz a helyzet ha olyan sok a proliautó?

De valakinek élhetetlen lett, aki megszokta az államszocializmusban, hogy minden ingyen van.

Élhetetlen lesz a sok jó pénzért rokkantnyugdíjasnak, akik kihasználták az egészségügy gyengeségét.

Élhetetlen lesz aki továbbra is eladósítja magát felelőtlenül. Plazmatévé suzuki családi ház új mobil cigi... hitelből minimálbérre. Aztán meg megy a hiszti, hogy nincs mit enni... A hitel egy nagyon jó dolog ha jól van megválasztva.

Továbbá élhetetlen lesz azoknak akiknek semmi sem elég. A Mercedes a kormány támogatásával 1000 új munkást vett fel erre a default válasz, hogy "csaaaak?!". Hát persze mit is számít, hogy a több munkás termelését több alapanyag szükségletét hozza elő ami munkát ad a beszállítóknak de mit számít...

Azt meg külön öröm amikor azt látom itt írva. "Láttam a tévében, hogy a kormány új megszorításokat tervez, hát hogy gondolja mikor enni sincs már mindig?!" Szóval kajára nem fussa de TV-re és internetre igen?


Szóval szerintem marhára relatív mit nevezünk "élhetetlennek".

2011. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze, annak marha jó, akinek eddig is jó volt, gazdagon kapott fizetést, van pénz a Rózsadombon lakni. Őket támogatja a kormány, a többi meg dögöljön éhen.
2011. ápr. 27. 19:04
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan azt hiszed, hogy csak a Rózsadombon jó az élet?

El vagy te tévedve. És mire várunk nagy fizetést? Piacszektorban termelésvezető elég jól keres. Te mit dolgozol? Elmondom, hogy középiskolás koromban megvolt a havi minimálbér kereskedelemből, mert aki mer az nyer. Aki nem mer az meg verje a nyálát, hogy élhetetlen körülmények...

Nos ami még szót érdemel az az államszektor megalázó az orvosok tanárok és hasonlók fizetése ez tény, ellenben én még nem hallottam ezeket az embereket cionistázni meg cigányozni. Vagyis nem valós problémaforrásokat keresni.

Aki magas fizetést akar az tanuljon nagyon jól, hogy a piacszektor könnyen befogadja, vagy gondoljon ki valami okosat. Sok ember piramis játékból él, ez abból áll, hogy néhány szerencsétlen báránnyal megvetetsz ilyen olyan cuccokat, aztán azt csinálnak vele amit akarnak... Neked mindegy, mert te túladtál a cuccon és ha elég birka még jutalékot is hajlandó majd fizetni a termékeladások után...

2011. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Részben igazad van kérdező,de a 19:02-nek is.


"Vegyük példának a benzinárt. 1998ban az átlagkereset 12% volt elég egy tele tank 95re 50literre. 2011ben ez a szám 8%."


Nem szoktam alapul venni a statisztikákat mert mindig az összes kereső ember fizetésének átlagát veszi.

Innentől kezdve elképzelhető,hogy akinek eddig is volt pénze még többet fog keresni és akkor már javult is az arány,de attól még a minimálbér minimálbér marad.


"Élhetőbb lett sok embernek, ha kimész a városban az utcába nem fog eltelni 5 másodperc, hogy ne látnál legalább 3 a mi autónkat,"


Nem az a bajuk az embereknek,hogy csak egy olcsó 10 éves suzukira futja.Hanem az,hogy más lehet fele ennyit se dolgozik meg lop,csal és 30 milliós BMW-je van.

A magyar ember 50 évig szocializmusban élt,ott nem voltak ilyen gondok mert a választék az kevés volt,de minőségiek voltak a termékek,sokáig tartottak.


"De valakinek élhetetlen lett, aki megszokta az államszocializmusban, hogy minden ingyen van"


Nem azt szokták meg,hogy ingyen van minden.Hanem azt,hogy létbiztonság van.Nagy különbség.


"Élhetetlen lesz a sok jó pénzért rokkantnyugdíjasnak, akik kihasználták az egészségügy gyengeségét."


Részben egyetértek,de haljanak éhen azok akiket most kiraktak a rendszer nyújtotta segítségből?Ezt a lépést én is támogattam volna ha megfelelő előintézkedések lettek volna.


"Élhetetlen lesz aki továbbra is eladósítja magát felelőtlenül. Plazmatévé suzuki családi ház új mobil cigi... hitelből minimálbérre. Aztán meg megy a hiszti, hogy nincs mit enni... A hitel egy nagyon jó dolog ha jól van megválasztva."


Ebben egyetértek.


"Azt meg külön öröm amikor azt látom itt írva. "Láttam a tévében, hogy a kormány új megszorításokat tervez, hát hogy gondolja mikor enni sincs már mindig?!" Szóval kajára nem fussa de TV-re és internetre igen?"


Az a baj,hogy az emberek-ismét a szocializmusra hivatkozok-hozzá vannak szokva ahhoz,hogy előre tudnak tervezni több évre.Az utóbbi 20 évben ez a megoldás egyre életképtelenebb.

Gondolj bele.Valaki fel vesz 1 millió forintot havi 10000-es visszafizetéssel mondjuk 10 évre.

Havi 100000 Ft keresettel.Azt mondja ok van 1 gyerekem és egy feleségem még kijövünk.

Másnap látja a Tv-ben,hogy 16%-al emelkedik a villany ára ,25-el a gáz,10-el a víz.Na innentől kezdve mi lesz?

Ezekbe a dolgokba tessék belegondolni és próbáljunk meg elszakadni attól a gondolattól,hogy mindenki csak panaszkodni akar.

2011. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, de emberként és méltósággal kell élnie mindenkinek. Nekem már elfogyott minden, erre a hónapra félretett pénzem, pedig nem is csináltam semmi extrát, csak ettem, közlekedtem, meg vettem egy könyvet (+rezsi).
2011. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Amúgy az miért van, hogy több ismerősöm (köztük tesóm is) hiába adta be az önéletrajzát jó sok helyre sehonnan sem hívták vissza soha. És ugyanez van az egyik ismerősömnek a bátyjával is. Legalább 20 helyre adta be az önéletrajzát de még nem talált munkát.

És az miért van, hogy a gyári munkában kihajtják a belüket szinte már élni sem tudnak, hullafáradtak állandóan, kutyába sem veszik őket a munkáltatók és minimálbérért dolgozik(én inkább éhbérnek szoktam mondani)?

2011. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És a boltokban meg az árak is már komolyan nevetségesek.
2011. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocsi a linket meg elcsesztem. Szóval ehhez mit szóltok?


[link]

2011. ápr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!