Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan oldjuk meg az ország...

Jozsi2011 kérdése:

Hogyan oldjuk meg az ország pénzügyeit? - tehát nem értem, hogy például egész egyszerűen: Miért nem lehetünk termelő ország? Mi kell hozzá, hogy azok legyünk? Miért nem lehet kiaknázni a magyar javakat? - szellemi javakra is gondolok.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 16:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%

19:09


"Tehát mi kell ahhoz, hogy kimenjen az ország a "csődből"?"


Magyarország nincs csődben. Csődközeli helyzetben 2008 végén és 2009 elején volt, azelőtt pedig 1989-ben.

2011. ápr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ezek szerint tévedek. Minden jó :) csak nekem a főnökeim nem tudják még azt, hogy van miből adniuk fizetés emelést és most jut eszembe van 20 millióm itt a bal zsebemben, hogy házat vegyek...
2011. ápr. 29. 19:55
 13/18 anonim ***** válasza:
70%

Hát igen, részigazságok ezek.


Nem elég azt mondani, mert mire a 95 milliárd az export, ha ebből mondjuk 90 milliárd kiáramlik a termeléshez szükséges nyersanyagokra, alkatrészekre, és profitra, és csak 5 milliárd marad idehaza?


Mit ér az, ha nincs csődhelyzet, ha ennk az ára az, hogy a béka segge alá kell csökkenteni az életszínvonalat? (Ahova Orbán most viszi).


Nem a termelés és a munkahelyek mennyiségét kell nézni, hanem a minőségét.

Akkor sem állnánk jobban, ha holnap a világ összes multija idehozná az összeszerelő üzemeit, megszüntetve a munkanélküliséget. Egyszerűen nem maradna adózó: a multi azért jön mert alig kell adózni, a dolgozója a minimálbérből ugyan nem fogja az országot a hátára venni.

2011. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

20:09


"Nem elég azt mondani, mert mire a 95 milliárd az export, ha ebből mondjuk 90 milliárd kiáramlik a termeléshez szükséges nyersanyagokra, alkatrészekre, és profitra, és csak 5 milliárd marad idehaza?"


Nem is azt állítottam, hogy Magyarország a levegőből gyárt gépeket, műszereket, autókat stb., hanem a kérdezőnek azt az állítását cáfoltam, hogy Mo.-on nem folyik termelés. Kicsit gyenge vagy szövegértésből, ugye?

2011. ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

19:55


"Ezek szerint tévedek. Minden jó :)"


Ne hisztizz.

2011. ápr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Olvasd figyelmesen végig.Így a legkönnyebb pénzhez jutni termelés nélkül. Sajnos az unokáknak kell majd visszafizetni.



[link]

2011. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Hát ez csodás. Nem hittem, hogy még nagyobb hülyeségre képes az ország.

Tehát kötvényt adok, ígérek rá még kettőt és miből is adom meg a kamatot???

Nő megint az államadósság majd?


Úgy emlékszem az új Országot is megalapító alaptörvény - Alkotmány - tartalmazza, hogy tilos olyan intézkedéseket hozni, ami növeli az államadósságot.


Kormány = kimegyek és szembe köpöm magam.


Hihetetlen... egyik intézkedésével üti a másikat....

2011. máj. 1. 04:13
 18/18 anonim ***** válasza:

Az országunkat irányítják,- a pénzvilág!

Ki vagyunk szolgáltatva!// EU előírás volt a 15 cukorgyár bezárása ,fel is számolták. Csak egy maradt az is csak csomagolja az osztrák cukrot!!//

2011. máj. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!