Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szokták általában...

Miért szokták általában letagadni a híradóban azt, amikor romák követnek el bűncselekményt?

Figyelt kérdés
Legtöbbször nem szokták elmondani, hogy az elkövetők milyen származásúak... csak esetleg annyit mondanak, hogy egy "feldühödött csoport" követte el.
2011. máj. 6. 20:41
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
43%
Mert ez a kormány utasítása.
2011. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
71%

Nem letagadják,mert az egészen mást jelent. Csak akkor tagadhatsz valami,ha megkérdeznek és te nemmel válaszolsz.

A hírekben NEM mondhatják be az etnikai hivatartozást. A bűnelkövető akkor is bűnöző,ha cigány,és akkor is ha nem az.

2011. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
70%

"csak az utóbbi időben 3 ilyen eset volt, ahol cigányok ellen volt rasszista indítékú támadás a vád, mert úgy vertek meg embereket, hogy közben magyar ellenes cuccokat kiabáltak."


Bocs, ezeket nem tárgyalják hónapokig, én őszintén szólva nem is hallottam nagyon ezekről, csak arról, hogy minden nap a romagyilkosságokról van valami szó a médiumokban...

2011. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
60%

"El lehet innen menni."


Én el is megyek. Itthagyom ezt a sok barmot, akik még engem náciznak és rasszistáznak azért, mert kimondom az igazat. Elmegyek és itthagyom őket a kitenyésztett cigányaikkal együtt, éljenek velük boldogan, áldásom rá.

2011. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
21%

21:12

Nem azok öltek akik kiírták myvipre, ott a különbség.

Akik ellen van bizonyíték, hogy rasszista indíttatásból tették, vagy legalábbis ordibálta, hogy "te ** magyar" az ellen nem tagadják le! Feletted írták, hogy volt is rá példa. Nincs olyan kettős mérce itt, mint amilyet te írsz.

2011. máj. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
28%

"Bocs, ezeket nem tárgyalják hónapokig, én őszintén szólva nem is hallottam nagyon ezekről, csak arról, hogy minden nap a romagyilkosságokról van valami szó a médiumokban..."


már bocs, de az hogy te nem vagy tájékozott, arról én nem tehetek, mint ahogy nem is az volt a lényeg, hogy azoknak is van-e ugyanakkora visszhangja (értelemszerűen nem hiszen egy sorozatgyilkosság egész más, mint a bántalmazás), hanem arról, hogy a rasszista indíték akkor is játszik-e, ha a cigányok az elkövető. Látjuk, hogy akkor is.

A cigánygyilkosságok meg még jó, hogy sokkal nagyobb médiavisszhangot kapnak, mikor ott előre eltervelt, és tervszerűen végrehajtott sorozatgyilkosságokról volt szó, ami az ország kriminalisztikai történetében ugyanolyan egyedi jelenség, mint a móri bankrablás volt anno.

A móri bankrablás tárgyalását is sokkal nagyobb médiafigyelem kísérte, mint más bankrablásokét.

Ez mondjuk alap józan paraszti ész, amit ha az ember egy pillanatra abbahagyja a 'miért mindig a cigányok' toposzt, és normálisan végiggondol, akkor adja magát, hogy na vajon miért.


És ismételten, nem vagyok jogvédő, meg semmi feltétel nélküli cigányvédő, csak szimplán a józan paraszti ész totál hiányát a magyaroknál is gáznak tartom.

2011. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
74%

20:56:


Tudod, szerintem már akkor is hazudnak, amikor bemondják, hogy a roma sorozat gyilkosságnak rasszista volt az indíttatása.


Nem tűnt fel milyen végtelenül ellentmondásos az elsőrendű vádlott életrajza?

Nos, az Origo cikkei alapján:

A 90-es évek elején "Kill the rascists" pólóban alternatív zenekarban játszott (melyik nép hobbija is az ilyesmi?)

Aztán hirtelen a rasszista ölő neonácik között tűnik fel. (Egy infó: a neonáci csoportokat a titkosszolgálat hivatalból megfigyeli).

Belekeveredik egy zsinagóga gyújtogatásba, a társait lecsukják, de ő vádemelés nélkül megússza (kik is szoktak ilyesmit simán megúszni?

Aztán izraelbe kívánkozik (egy náci izraelbe???

Beengedik (!? priuszos nácikat nem beengedni, hanem vinni szoktak izraelbe), és 3 évet tölt ott.

Hazajőve szervezni kezdi a sorozatgyilkosságot, de megtudja, hogy beépített ügynök van a csapatában, és ki akarja nyírni annak a tartótisztjét (a zöldfülű egyből egy titkosszolgálatnak menne neki, ahelyett, hogy behúzná fülét, farkát?)

De neki van igaza, mert rövidesen "véletlenül" leállítják a csoport titkosszolgálati megfigyelését.

A sorozatgyilkosságot pedig a rendőrség göngyölíti fel (aki nincs beavatva?).

A sajtó pedig még olyan tisztelettel nem bánt terroristákkal, mint ezekkel. Többet foglalkozik azzal, hogy szerintük gyenge lábakon áll a vád, mint a vádlottakkal. Ha ezek tényleg nácik lennének, a sajtó már kivégezte volna őket. Gondolj bele, az SZJPE gyöngyöspatán békésen járőrözgetett, szanyi kapitány már lecsótányozta őket. De ezeknek a sorozatgyilkosoknak a személye szent és sérthetetlen a sajtóban.


Nekem csak úgy áll össze a kép, ha ezek egy közelebbről meg nem nevezett titkosszolgálat ügynökei voltak.Akiknek az etnikai zavarkeltés volt a feladata.

2011. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
53%

A sajtó hozzáállása alapján ráadásul valószínűnek tartom, hogy nem hagyják majd börtönben rohadni az ügynökeiket.

A felmentést majd kétféleképpen fogják tálalni, hogy mindenki ki legyen szolgálva.

Az egyik: "mekkora egy demokrácia már ez, hogy itten még a nyilvánvaló tetteseket is felmentik, csak mert a rendőrség eljárási hibákat vét a nyomozás során."

A másik tábornak:

"Mekkora egy fasiszta ország ez, hogy itten a sötétben bújkáló náci szimpatizáns bíróság rendőrségi eljárási hibák ürügyén még a nyilvánvaló tetteseket is felmenti".

2011. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
77%

Mert nekik "jogaik" vannak.

Bezzeg, azt a csóró öreget, aki megvédte a jogos tulajdonát (a termését a kertben), hogy meghúzgálták.

2011. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
73%

A válasz egyszerűbb mint hinnéd:


A magyar kormánynak. Na jó, inkább fogalmazzunk úgy, hogy a magyar legfőbb vezetői érdekeknek (most itt zárójelben megemlíthetném hogy zsidó érdekeknek, de akkor persze megint én leszek rasszista, stb...) szóval a céljuk az, hogy a cigányságot megerősítsék. Mivel a kezükben van a legjobb szemléletformáló eszköz, a média, nincs más dolguk, mint élni ezzel a lehetőséggel.


Persze így nyíltan nem mondhatják azt hogy "nézd már mégis milyen jófejek a cigók", csak burkoltan, apró kis lépésekben, pl. így hogy elhallgatják hogy a cigányok magyarokat vertek meg. Igazából ha belegondolsz honnant szerzed az információkat? Kb abból a 2-3 tv csatornából, esetleg 1-2 újságból aztán kész. Ennyit kézben tartani azért még nem nagy művészet.


Érdekes módon régen (gengszter váltás előtt) a cigányoknak kuss volt a nevük. Most meg? Egyre több mindenhez van joguk, neked meg semmihez...


Az pedig hogy ezeknek a vezetői érdekeknek miért céljuk a cigányság megerősítése, nagyon messzire vezetne, csak címszavakban: hagyományos magyar katolikus családkép szétverése, erős szavazói tábor, magyar öntudat szándékos leépítése, stb...


A gengszer váltás előtt az elképzelhetetlen lett volna, hogy egy cigány műsorvezető olyan módon viselkedjen a tv-ben, mint amit most főműsoridőben adnak. És itt NEM arról van szó hogy cigány. Hanem hogy hogyan viselkedik.... és ezt állítják követendő példaként.


A vezetői csoportoknak célja a birka nép kialakítása. Közelednek a céljukhoz. Ha felemeled ez ellen a szavad, azonnal megpecsételnek, "rasszistának" neveznek.

2011. máj. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!