Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hitler tudott legalább pár...

Hitler tudott legalább pár szót magyarul, olaszul és japánul?

Figyelt kérdés
A tengelyhatalmakkal való tárgyalás elősegítése érdekében. Elvileg ő volt a tengelyhatalmi-blokk vezére, ennyi csak illene tőle. Meg talán angoltudás is az ellenséggel való tárgyalás miatt.
2011. máj. 8. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
dehogy tudott...
2011. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nyelveken tárgyaltak,amit mindenki értett.
2011. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudott egy mukkot sem semmilyen nyelven. Csak németül beszélt.

Ha valaki Hitlerrel személyesen akart tárgyalni, annak, ad egy, tudnia kellett németül, ad kettő, el kellett viselnie, hogy másfél óra tárgyalásból ő tíz percet beszél, a Führer pedig hosszú kirohanásokat tesz.

Amúgy a diplomáciai tárgyalásokat ritkán végezte Hitler személyesen. A bécsi döntések esetében pl. mindkétszer Ribbentrop járt el. De azt is erősen kétlem, hogy ő tudott volna bármit is magyarul.

2011. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem
2011. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Sz1u ***** válasza:
100%
A "gulasch" szót biztos ismerte (mondjuk, ez még csak egy) :)
2011. máj. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Áh. Hitler meglehetősen alulművelt ember volt. Igaz, volt pár téma, amit jól ismert, de ezekből is csak azt tanulta meg, amiről úgy gondolta neki fontos.


Így volt mondjuk a történelemmel, csak azt a részét fogta fel, jegyezte meg, ami alátámasztotta a zavaros képzelgéseit.


Művészetből, filozófiából szintén.


Nyelvet meg minek tanult volna? A saját szemszögéből a legfontosabb nyelvet beszélte.

2011. máj. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a józan paraszti eszemet veszem elő, amikor azt mondom: nyilván tolmácsok is részt vettek a tárgyalásokon. Túl sokat gondolok bele?
2011. máj. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Esetenként meglehet.

Bár én konkrétan olyanokról tudok, hogy a magyarok Darányit küldték el tárgyalni Hitlerhez, mert ő beszélt viszonylag jól németül.

Ha jól tudom, az első bécsi döntés tárgyalásai franciául zajlottak, de ebben nem vagyok biztos.

Akkoriban a politikai elit tagjai igen műveltek voltak és több nyelven beszéltek. Nem volt nehéz találni legalább egy közöset. Amikor az első bécsi döntést megalapozó komáromi tárgyaláson a magyar és a szlovák politikusok tárgyaltak, megegyeztek, hogy (a francia után) második tárgyalási nyelvként használhatják a magyart, mert valamennyire beszélte a szlovák fél is.

Csak Hitler volt annyira műveletlen, hogy csak németül tudott.

De nyilván előfordult, hogy tolmácsot is alkalmaztak, ha épp tényleg nem volt közös nyelv.

2011. máj. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként láttam olyan felvételt, amin Hitler és Sztálin beszélgetnek egy kerti asztalnál és ott nem volt tolmács. De lehet, hogy Sztálin az amerikai elnökkel beszélt, már nem emlékszem.
2011. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Churchill-lel beszélt. Az ő 1943-as találkozójuk híres.

De Hitlerrel tuti nem. Ők, tudtommal, csak Molotovon és Ribbentropon keresztül érintkeztek.

2011. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!