Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban jártunk volna, hogyha...

Jobban jártunk volna, hogyha a Török Hódoltság alatt felvesszük az Iszlámot, ahelyett, hogy a Habsburgokkal szövetkeznénk, és egész Magyarország (A magyar királyság és az erdélyi fejedelemség területe is) csatlakozik az Oszmán Birodalomhoz?

Figyelt kérdés
Végülis ha megnézzük, egyik nagy birodalom, nagyhatalom se bánt még velünk olyan normálisan és barátságosan a történelem során, mint a törökök.
2011. máj. 15. 11:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Nézd meg, mi a különbség ma Macedónia és Szlovénia között. Ez magáért beszél a Habsburg és az oszmán uralom végeredményének tekintetében. Az oszmán uralom katasztrofális elmaradottságot és leszakadást eredményezett az egész Balkánon. Magyarországnak éppen az a szerencséje, hogy a törökök sohasem tudták teljesen meghódítani.


Mellesleg az akkori Magyar Királyság lakossága egészen másképp élte meg ezt a "normális és barátságos" bánásmódot, mint ahogyan Te ezt ma a 21. századból elképzeled.

2011. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Legjobban akkor jártunk volna ha a Rákóczi forradalom sikeres,Magyarország 1700tól már saját magában kormányozott volna.


Ugye jött 1800ban Napóleon,aki nem éppen szerette a habsburgokat,viszont néhány írásából kiderül,hogy a magyarokat szerette.

Teljesen máshogy sodródhattunk volna bele az első világháborúba,a nemzetiség körülöttünk talán nem kaptak volna ekkora erőre,de minimum nem mertek volna lázadozni.

2011. máj. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%

"Az éjszaka azon titkos órájában, amikor a matematikusok nullával osztanak, a történészek azt kérdezik: Mi lett volna, ha...?"


Törökországban amúgy beszéltem erről helyiekkel, és nem úgy élik meg, hogy ők hódítottak volna, hanem úgy, hogy volt ugyan némi akadékoskodás az elején, de később vállvetve küzdöttünk Bécs ellen. Békés együttélésként gondolnak rá. Ha belegondolunk, nem térítettek erőszakosan, nem erőltették a saját nyelvüket, adót szedtek meg átszervezték a közigazgatást, de kb ennyi.

2011. máj. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%
Nem és ha te vagy az oldalra kétheti rendszerességgel írogató erőszakos iszlamista, akkor menj a...
2011. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

"a nemzetiség körülöttünk talán nem kaptak volna ekkora erőre,de minimum nem mertek volna lázadozni."


Újraírni nem akarod a történelmet?

2011. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Sosem lehet tudni, de a józan ész és a mai állapotok azt diktálják, hogy még távolabb lennénk a nyugati színvonaltól, mint most. Azon kívűl a török birodalom az első világháború után felbomlott, így onnantól kezdve ugyanaz várt volna ránk, ami amúgyis.
2011. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Nem és ha te vagy az oldalra kétheti rendszerességgel írogató erőszakos iszlamista, akkor menj a..."


Nem vagyok iszlamista, ateista vagyok, de annyi toleranciám azért van az iszlám felé, hogy nem nézek minden muszlimot, iszlámot támogató ember erőszakosnak, ellentétben veled. Te máris elkönyveltél engem "erőszakos iszlamistának" csak mert a szövegemben szerepelt az "iszlám felvétele" kifejezés, anélkül, hogy bármit is tudnál rólam.

2011. máj. 15. 12:18
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Kerdezzuk meg Hunyadi Janost, Dobot, Zrinyit, Szondyt, mit szolnanak az otlethez.
2011. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

"hogy nem nézek minden muszlimot, iszlámot támogató ember erőszakosnak, ellentétben veled. "


Összetévesztettelek egy másik felhasználóval. Bocs.

Én sem nézek minden muszlimot erőszakosnak, pont azért tettem hozzá a megkülönböztető jelzőt. Vannak erőszakos iszlamisták és vannak nem erőszakos iszlamisták.

2011. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%
Hihetetlen, hogy ezen az oldalon senki nem ismeri a nagybetk helyes használatát. Török Hódoltság és Iszlám vs. erdélyi fejedelemség.
2011. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!