Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan jellemeznétek Magyarors...

Hogyan jellemeznétek Magyarország vezetését, politikai és gazdasági "elitjét a" a "rendszerváltás" óta eltelt időszakban?

Figyelt kérdés

Mihez hasonlítható a tevékenységük ?


Szerintem:


"Mississippi folyóbeli ragadozó hal kifinomult fosztogató étvágyával rendelkeznek, egy fiatal kakukkmadár lovagi ösztönével, s ugyanazzal az igazság utáni vágyakozással, mint amilyen vágyakozást egy tengeribeteg tanúsít sertéshús és bab iránt."


2011. máj. 16. 07:49
 1/10 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy a fenti idézetet Bandholtz amerikai tábornok mondta az 1919 tavasza és 1920 tavasza között a Tiszántúlt, és Budapestet megszállva tartó román hadsereg fosztogatásairól, rekvirálásairól.

A mi "szeretett" "elitünk" pedig már húsz éve tartja "megszállva" egész Magyarországot.

2011. máj. 16. 07:53
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függetlenül, hogy gazdaságilag nem a legjobb döntéseket hozták, egyéb dolgokban nagyon jók voltak, mert nem csináltak az országból ilyen kamu-jobboldali, szigorú, mélykeresztény, militáns államot, mint Szlovákia, Lengyelország és Románia a rendszerváltás után.
2011. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A jellemzésen (a lehető legtömörebben és rövidebben) : sz*r .
2011. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vree ***** válasza:
51%

Na, most azt hiszed mondtál valami frappánsat :)


Céltalan szidalmazásból nem lesz előrejutás, írjál értelmes kritikát ha használni akarsz.

2011. máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

08:50


Viszont rászoktatták a ciggereket arra, hogy dolgozni nem kell, jön a segííííjke. Arról, hogy Szlovákia, Románia mélykeresztény, még soha nem hallottam. Főleg, hogy a "mélykereszténység," ahogy te írod, főleg a katolicizmus felé hajló országokra jellemző, Románia meg amennyire én tudom nem ilyen. Úgy látom te azért eléggé kesztyűs kézzel bánsz velük, a privatizáció lefolytatását pl. én nem úgy jellemezném, hogy nem a lehető legjobban volt megoldva, hanem kicsit erősebb kifejezést használnék. Meg az utóbbi 20 évet jellemző 1 év osztogatás, 3 év megszorítás rotáció sem épp szimpatikus.

2011. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Kedves kérdező, elnézést kérek az offért.


3. válaszolónak:

Ó, igen, a tiéd viszont roppant frappáns...

Ki mondta, hogy előrejutást szorgalmazó kritikára van szükség? A kérdés az volt, hogy személy szerint ki mihez hasonlítaná a tevékenységüket... én ehhez hasonlítottam. Ha neked ez nem tetszik, akkor sajnálom, ez az én egyéni véleményem, nem muszáj egyetérteni vele, minősítened viszont pláne nem kéne, mivel ha jól látom, a kérdéshez még csak hozz se szagoltál, választ nem adtál. Majd ha képes leszel mindent kiveséző és hasznos-, érdemben előrébb vivő választ adni a FELTETT KÉRDÉSRE, akkor te is elvárhatod majd mástól. Addig viszont nem.

Erről ennyit.

2011. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerinte a Panama csatorna, ami mára a korrupció és sikkasztás szinonímája lett, jó hasonlat.


Javaslom, hogy mostantól a panamázással legyen egyenértékű kifejezés az "elmagyarkormányoskodta".

2011. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Valóban jó "ideológiai" szempontból, hogy nem lett magyarország egy amolyan ultrakonzervatív keresztény ország, de ezzel nem vagyunk kint a vízből.

Részben itt is éppen elég pénzt visznek el a költségvetésből az egyházak, másrészben dunát lehet rekeszteni az ilyen-olyan szektákból.

Lengyelországban erősebb a keresztény "vonulat" de nem látom, hogy kárukra volna.


Az is igaz, hogy a Panama-csatorna hasonlata jó lehet.

Esetleg az hasonló szituáció, amikor az Angol Keletindiai Társaság Kínát padlóra tette ópiummal, vagy amikor az indiánokat üveggyöngyökkel fizették ki a földjeikért.

2011. máj. 16. 11:55
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Mihez hasonlítható a tevékenységük ?


Hát, ha már a ragadozó halnál és kakukknál tarunk, mondhatnám azt is, hogy a sáskajáráshoz hasonló.Vagy ahhoz, mint amikor kikeltek a hernyók nagyanyám gyümölcsfáin.

Vízi élőlények közül a pióca tevékenységéhez tudnám hasonlítani.

2011. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
POLITIKAI MAFFIA avagy POLITIKUS=MEGÉLHETÉSI BŰNÖZŐ
2011. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!