Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz a hadkötelezettség...

Egyetértesz a hadkötelezettség újra bevezetésével?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 18. 09:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is törvénybe volt foglalva az általános honvédelmi kötelezettség, nem is értem, hogy ez mit változtat. Ez megint "gumicsont", amivel az impotens kormányunka a figyelmet elterei.

Eddig is volt törvényi kerete, csak sz.rtak megkövetelni az adatszolgáltatást, pedig az is törvényben előírt dolog. 17-50 éves korig minden férfi hadköteles, ha háborús helyzet fenyeget.

Ismét fingrszelés folyik.

2011. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Háború esetén 18-40 közöttiek honvédelmi kötelesek lennének és ennek érdekében nyilvántartásokra lesz szükség ill. változás esetén bejelentési kö9telezettség. Régen is volt. Ez nem a polgári védelmi köteléezettség, ami régen volt férfiak és nők számára, ami egészen az akkori nyugdijkor határáig kitolódott. Ma már ilyesmiről nem lehet hallani. Lehet hogy már meg szünt.
2011. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok. Egyébként igen, egyetértek de van egy kis bibi ebben a dologban. Tehát valamilyen nemzetközi egyezményen kell alapulnia annak, hogy háborút hátbatámadással nem lehet kirobbantani, mert ezeknek a korosztályoknak fel kell készülni a feladatra. Vagy jön a régi kb n-150 nap visszaszámlálás a felkészülési időre és akkor jelentem, hogy támadhattok, mert felkészültünk. Téboly
2011. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 tetris ***** válasza:
62%
Bármennyire is ódzkodtok, ha a haza veszélyben van, akkor minden hadra fogható férfinek a fronton a helye. Reméljük ez nem fog bekövetkezni, de az esély fennállhat. Ezért akarják összeírni, hogy kit lehet behívni, kit nem. Ettől még nem lesz újra sorkatonai szolgálat, csak egy névjegyzék, hogy kire lehet számítani, ha támadás ér bennünket.
2011. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
57%

Utolsónak van igaza. A kötelezettség szüntelenüll fennállt, csak nem vezették a nyilvántartásokat. Most maximum egy összeírás képzelhető el.

Amúgy tiszta tébolyda az egész. A magyar nép, egyszerűen alkalmatlan a hadviselésre, a mostni generáció pedig tökéletesen alkalmatlan a legelemibb együttműködésre. A kiképzést sem élnék túl.

2011. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem kéne talán változtatna a mai generáció hozzáállásán.

Képzeletben végignézek a fegyelmet soha nem tanuló, nagypofájú, nagyképű rockerektőr, a világfájdalmas emos fiatalokon át, fizikai munkát életében nem végző gizda gyereken túl, a rinyálóig...És persze mindegyikben dúl a "nacionalizmus" a nemzeti érzelem a hazaszeretet a meghalni készség. SZÁNALOM!

2011. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
62%

SOHA!


Lószаrt! Még mit nem?!

Ha megtámadják ezt a pusztulat Magyarországot én leszаrom. Soha nem fogok megdögleni ezért a kụrva országért. Ez tény. (Kimegyek külföldre, és a probléma megoldva.)

Agyon kéne lőni az összes Fideszes politikust meg azokat, akik támogatják ezt a baromságot.


Az a másik legnagyobb baromság, hogy a férfiaknak közül a birkák mennek megdögleni, a nők meg addig otthon szórakoznak. Akkor a nők is menjenek a frontra megdögleni.


16:41

Te nyomorult! Akkor menj, oszt dögölj meg!

2011. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
53%

Nincs joga a tetves Fidesznek engem bármire is kényszeríteni. Szabad ember vagyok. Azt csinálok, amit akarok.

Én semmilyen adatot nem fogok beadni. Amint bevezetik ezt a baromságok, azonnal eltöröltetem a magyar állampolgárságom.

2011. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Teljesen értelmetlen túlhaladott dolog.

1 (vagy több) évet ingyen "használja" az állam a fiatalokat különböző fizikai munkák végzésére. A legtöbb országban ma már hivatásos hadsereg van.

2011. máj. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Azért pár szomszédos országnak nem vagyunk a szív ügyei gondolok itt Romániára és Szlovákiára szerintem nem kell magyarázni miért . A Románokrol annyit igaz hogy EU meg ha jól tudom NATO tagok de II. VH-ban is tettek egy elég szép dolgot át álltak a ruszkikhoz és ki tudja mit tenne legközelebb
2011. máj. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!