Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itthon hogy képesek egyesek...

Itthon hogy képesek egyesek ennyire éltetni a Szovjetuniót és a rendszerét, annak ellenére, hogy rengeteg áldozatot követelt és fél Európát szinte elzárta a másik felétől a vasfüggönnyel?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, vajon a többi balkáni nemzetnek mennyire volt 'áldás' a szovjet fennhatóság.
2011. máj. 20. 23:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Mert voltak álmunkahelyek, olcsó volt a sör és a virsli, és olyan vaskalapos eszmék alatt élhettél a 80-as években, amik a nyugati világban a 40-es években domináltak.


Egyes embereknek az a világ tetszett.

2011. máj. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Mert nem képesek mélységekben gondolkodni, csak a felszínt súrolják. Valami ilyesmi játszódhat le egyszerű agyukban: most nekünk szar, amikor viszont gyerek voltam, minden nyáron mentünk a Balatonra. Nade akkor kommunizmus volt. Mi a következtetés: a kommunizmus jó volt.
2011. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Mondok egy buta hasonlatot.

Én amikor anno óvodába jártam(de rég volt)akkor mindig az volt a vágyam,hogy végre mehetek általános iskolába,ahol nem szólnak rám,ha nem akarok aludni délutánonként vagy nem akarok társasjátékozni a megadott időben.

Aztán mikor elmentem általános iskolába rájöttem,hogy az az óvoda még se volt annyira rémes mit ahogy gondoltam.

Rendszerváltás óta Magyarországnak csökkent a mezőgazdasági termelése,a foglalkoztatottak száma,a népesség száma,a házasságkötések száma stb.

Egyébként nem a vasfüggönyt hiányolják az emberek.

A többi balkáni nemzetnek fele annyira nem volt jó a vezetőjük mint nekünk.

2011. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

23:55


Bár kommunizmus lett volna! De sajnos csak SZOCIALIZMUS volt. És bizony a kettő nem ugyanaz. Én éltem a szocializmusban, de messze nem részesültem a javakból a szükségleteim szerint.


Mielőtt valaki beleköt: de igen, dolgoztam a képességeim szerint, előbb szétrúgtam pár rugdalózót, majd halálra idegesítettem néhány óvónőt, és később heves idegrángásokat okoztam egy-két tanáromnak... :-D


Pedro

2011. máj. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Jó, tökmindegy hogy nevezzük, nem azon van a hangsúly :)
2011. máj. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Bocs, de miért lenne mindegy? Akkor téged is nevezhetnénk Gizi néninek, nem? Hiszen nem ezen van a hangsúly...

Csak ha rosszul nevezed meg a dolgokat, akkor rosszul is fogják érteni. Így alakulnak ki a rémhírek is. (Nem osztogattak, hanem fosztogattak.. De ugye nem ezen van a hangsúly...)


De hogy arról is szó legyen, "amin a hangsúly van", igen, az egyszerűbb emberek ezt úgy élik meg, hogy akkor volt mit ennem, tehát az jobb volt. És ezért nem is kell hibáztatni őket.


Hiszen te is pontosan ugyanígy döntesz: neked meg ez a jobb, tehát azt utasítod el. Ők is csak a saját boldogulásukat, életszínvonalukat nézték... Nem kell ezért lenézni őket.


Pedro

2011. máj. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Kérdésedből ítélve te még nagyon fiatal vagy. Azért, mert mindenkinek volt munkahelye, senki se dolgozta magát halálra, senkit nem rúgtak ki, voltak a cégeknek saját (SZOT, de ez neked nyilván nem mond semmit) üdülői, nem ömlött ez a sok mocsok, sz*r a tévéből, amiről akkor még azt hittük, ez kell nekünk. El voltunk szigetelve, és amit nem ismersz, az nem is hiányzik. Hétfőnként nem volt tévéműsor és volt áramkorlátozás is, de havonta volt rádiókabaré, és baromi jók voltak a magyar szórakoztató műsorok pl. szilveszterkor.
2011. máj. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Pedro elmondta a lényeget,hogy az NEM VOLT KOMMUNIZMUS! Amúgy nagyon,de nagyon kevesen éltetik a Szovjetúniót és rengetegen,de rengetegen éltetik a hitleri eszmefelfogást! A balkániaknak,olyan szempontból volt áldás,hogy összetartotta a szlávokat,ami nem volt egy rossz dolog! Aki élteti a Szovjetúniót az vagy polgárpukkasztásból teszi (punk,pi*Csa) vagy ,mert megőrült az előző rendszerben(politikusok,rendőrök) vagy mert teljesen ostoba és úgyérzi okosabb lesz,ha olyan dolgot éltet ,amit sok ember utál (zoknis,szandálos kitaszítottak) esetleg azért ,mert a kapitalizmus és a náci/fasizmussal szemben a kissebik rosznak tekinti,amiben van ráció,bár nem értek vele egyet!
2011. máj. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Itthon hogy képesek egyesek ennyire éltetni a Szovjetuniót és a rendszerét"


Mert jó volt a rendszer propagandája, és sokan máig elhiszik a hivatalos hülyeségeket.


Pl. amikor bizonygatják, hogy abban a rendszerben nem volt szegénység meg hajléktalanság. Természetesen volt. Vagy amikor azt bizonygatják, hogy könnyű volt lakáshoz, kocsihoz stb. jutni - ami teljesen ellentétes a tényekkel, viszont sokan így emlékeznek, mert a régi emlékek megszépülnek. Azt sem látják, mert megették a hivatalos propagandát, hogy a "létbiztonság" - az, hogy mindenkinek volt munkahelye, más kérdés, milyen - csak egy látszat volt, és a rendszer mire kiépült, már válságba is került, majd végül hosszas kínlódás után összeomlott (csődbe ment).


Egy másik szempont, hogy aki pl. a 70-es években volt fiatal, annak megszépülnek a 70-es évek, ráadásul számára már nehéz volt váltani a 90-es években, ezért ő úgy érzi, hogy a "régi jó világ" végét jelentette a rendszerváltás.


"Kíváncsi vagyok, vajon a többi balkáni nemzetnek mennyire volt 'áldás' a szovjet fennhatóság."


Magyarország nem balkáni ország. Ami a balkáni országokat illeti, Jugoszláviában másfajta rendszer volt, amivel nem érdemes összehasonlítani, Románia nagyon pocsék volt, fölösleges részletezni, Bulgária egy érdekes eset, mert gazdaságilag sokáig eléggé sikeres volt, nagyon alacsony szintről elég gyorsan fejlődött, de aztán nagyon durván összeomlott a gazdasága a 80-as évek végére (azóta pedig a 8 milliós országból több mint 1 millióan emigráltak).

2011. máj. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
De hol és kik éltetik?
2011. máj. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!