Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Télleg érdemesebb külföldön...

Télleg érdemesebb külföldön élni? Itt mennyire rossz a helyzet? És romlani fog?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 11:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
75%

kérdező!


az a baj, hogy magyarban nem becsülik meg a munkát ..azért rossz itt a helyzet, mert ha tisztességesen dolgozol akkor annyit sem keresel, hogy tisztességesen megélj. hiába van munkád, adózol ,mégis szarul élsz

nyugaton is van szegény, de azok nem dolgoznak,alkoholisták vagy bevándorlók..

akinek nyugaton van munkája, annak nincsenek anyagi gondjai ( ugye ez milyen furcsa) aki akár egy egyszerű munkát végez ( sofőr vagy varrónő) annak sincsenek anyagi gondjai, külföldi nyaralás, ház, családtagoknak autó spórolt pénz simán megvan, nem kell szűkölködni mert a munkát megfizetik.

akinek anyagi gondjai vannak ott azok mondom néger alkoholisták stb


ott egy fizetés mondjuk eu-ban az éhbér 900 euro

de egy normális munkáért simán kapsz 1500 de inkább 2000 euro körül..és nem jó munkára gondolok..ez olyan fél milla

és az árak kb olyanok mint itthon, sőt az iparcikkek nyugaton ( PL ruházat vagy elektronika) meg olcsóbbak mint itthon

akkor számoljunk

2011. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen régen mondták, hogy lehet, hogy többet keresel, de többet is fizetsz. Ez ma már nem tapasztalható. Sőt pont az ellenkezője van lassan. Olcsóbb lassan mint Magyarország. Most lehet leminuszozni, de én is egyetemista vagyok nyelvtudással és gyakorlattal. Itthon azt látom, hogy kutyába se néznek, meg túlképzett vagyok. Bármerre nézek csupa kilátástalanság az élet. Na már, ha lehet választani külföldi élet és munka és 4 órás közmunka utcaseprés mellett akkor én a Nyugatot választom. Seperjék az utcát a cigányok akik a 8 általánost is úgy végzik el, hogy kegyelemből átengedik őket csak, hogy szabaduljanak tőlük. Ingyen tankönyvet kapnak és étkezést. Én tanultam, tanulok és tanulni is akarok. Dolgozni és adózni az államnak. De ha az állam lesz@r akkor én is lesz@rom őt.
2011. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Röviden és tömören... Tényleg érdemesebb külföldön élni és dolgozni, kiszámíthatóbb, nyugodtabb az élet. Itt mennyire? Még annál is inkább rossz a helyzet, az még hagyjál, hogy Nyugat-Európát meg se közelítjük, de lassan már Kelet-Európához sincs sok közünk. Romlani fog, mert a kormány változott az IRÁNY nem. Nem az átlag ember érdekét nézik, hanem a nagy vállalatok vezetőit, bankárokét stb.

Nem tudom milyen Kanadában az élet, ha van kedved és időd, gyere nézz meg, nem kell messzire menni, utazz el pár napra ide Ausztriába... meglátod a különbséget, pedig szomszédos ország! S persze az is sokat közrejátszik, hogy anno a vasfüggöny másik oldalán volt.

A kivándorlás már régóta tart, és a fiatal életerős, okos fiúk lányok hagyják el az országot...

Ennek súlyos következményei lesznek az országra nézve hosszútávon. Hacsak nem jönnek a sárgák vagy kitudja. :-)


Mindennek megvan a hátránya persze a külföldi létnek is, hisz bármilyen szar is van otthon, a honvágy gyötörni fog jó ideig, meg kell birkózni azzal, hogy idegen nyelven kell beszélni mindig. S néha a magány nagy, ha egyedül vagy kint.

De sok helyen vannak már magyar közösségek, talik bulik, hogy lehessen ismerkedni sorstársakkal főleg itt Au-ban.

Remélem tudtam segíteni!


Szia!

2011. jún. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Mennyie rossz a helyzet? Itthon átszámítva kb. 280 Euró a BRUTTÓ minimálbér, amit a legtöbb ember kézhez is kap rendes 8 órás napi munkáért. Gondold el, ha euróra váltanánk, kiderülne mennyire kevés is a pénz, amit az emberek keresnek. 280 euró az semmi. Németországban annyi lenne a házad fenntartása, főleg ha bérlakásban élsz.
2011. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
280 euróért Németországban nem kapsz egy szobát sem :)
2011. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Attol fugg melyik varosban, pl. Hamburgban tenyleg nem :)
2011. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 hollófernyiges ***** válasza:
31%

Divat sírni hogy milyen rossz is nálunk, de írjátok be ide a magyar nettó átlagfizut (ami most olyan 150K) és nézzétek hogy a világ 87%-a még mindig szarabb hely.

[link]

2011. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Szerintem az kamu átlag.
2011. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
15:24: ez a kalkulátor nyilvánvalóan rossz. De akkor játszunk. Beírtam Szijjártó Petike havi 2.200.000-es fizetését (havi 8150, évi 97777 euró). Ezek szerint ő a "TOP 0.51%"-ban van. Szóval ha ilyen jól állnak a politikusaink, akkor biztos gazdag ország vagyunk :)
2011. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezekkel az átlagokkal, hogy gyakorlatilag sz@rt sem érnek. Max jól mutatnak. A gazdag mocskok fizetése felhúzza az átlagot. Egy politikus léhűtő, g.ci több milliót vág zsebre. Erre jön vagy száz minimálbéres és meg is van az átlagod. Szóval én inkább sírok, és azon is, hogy téged meg lehet etetni ilyen sz@rságokkal. Gondolom nem minimálbéres vagy.
2011. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!