Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a Fidesz által...

Mit gondoltok a Fidesz által bevezetett és bevezetésre váró intézkedésekről, törvényekről? Jó és rossz véleményeket egyaránt várok.

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kis "vitafórumot" elindítani, remélve hogy az megmarad intelligens keretek közt (bár lehet, hogy túl naiv vagyok). Még annyi lenne a kérésem, hogy a válaszaitok végére írjátok oda, hogy 2010-ben Fideszre szavaztatok, vagy sem.
2011. okt. 15. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon jók az intézkedések, én már élvezem a gyümölcsét... vagyis gyümölcstelenségét, mivel arra már nem telik. Örülök, hogy foglalkozik az egészségünkkel (chipsadó), így legalább biztos nem hízok el, és a kevesebb fizetés is több munkára sarkall. örülök, hogy 27%-ra fogják emelni az adót, és örülök a gázolaj adójának emelésének is, mivel így majd még jobban fogok vigyázni arra, hogy el ne hízzak, mivel minden olyan rohadt drága lesz, hogy éhen halni is kevés lesz a pénzem.


Nem, nem szavaztam a fideszre, és imádkoztam, nehogy kétharmaduk legyen, de megjósoltam a választások idején, hogy lesz itt még orbán takarodj.

2011. okt. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Az egy dolog hogy jó vagy rossz a magyar társadalom egy egy szegmensének a részére, hiszen a makrogazdaságot nem lehet ép ésszel szubjektív mércével mérni. De az már nem hogy a magyar gazdaság számára termel e hasznot.

A probléma ott kezdődik hogy az utóbbi nem látszik beigazoltnak. Az az, amit ma a fidesz csinál abból nem jöhet ki gazdasági növekedés, csak hiábavaló megszorítások tömkelege.

Hiszen hiába fizetjük az adóságunkat, ha a reálgazdaságunk közben teljesen alulteljesítve, lerontja a bevételioldalt. Illetve ezt alapulvéve leminősítenek.

Az az, már is bebuktuk amit extrába kifizettünk hiszen valutában fizetünk amit meg kell vásárolnunk. A Ft folyamatos leértékelésével viszont relatív nő az adóság álományunk. Semmi értelme, csak felesleges népnyúzás.

Ha pedig azt veszem alapul hogy a fontos gazdasági irányokba semmi előrelépés nem történt, az az a duálisgazdaság okozta pénzelszívást illetve a duálisgazdaság okozta állami pénzek elosztásában minden maradt a régiben, semmi jót nem látok a jövőt illetően.

2011. okt. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Jöhetne már egy ellen-vélemény is, Fidesz fanokat is várok!

Az eddigi válaszokat mindenesetre köszönöm.

2011. okt. 15. 10:16
 4/16 anonim ***** válasza:

""A kérdező kommentje:

Jöhetne már egy ellen-vélemény is, Fidesz fanokat is várok!

Az eddigi válaszokat mindenesetre köszönöm.



Haver te túl naiv vagy!

Nem fognak a fidesz "fanok" érdemben reagálni a kérdésedre, csak legfeljebb jelképesen! "pld Pedig a fidesz igen is jó" persze holy ezt hogy vezetik le azt ne írják meg.


Ugyanis azt hogy a rövidgatyát hogy lehet kitérdepelni nem lehet megmagyarázni csak mantrálni!

2011. okt. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

A kormány jelenlegi gazdaságpolitikája mentes mindenféle világos koncepciótól, pusztán ötletelésnek tűnik. Az egykulcsos adó bevezetésével kiosztott 800 milliárd forintot a magasabb keresetűeknek, miközben a szegényebbeknek semmit nem juttatott, sőt, éppen azokat rövidítette meg drasztikusabban, akik korábban is szégyenletesen alul voltak fizetve. Ettől a pénztől -szövegek, jelszavak szintjén legalábbis- a belső fogyasztást akarták felpörgetni, de már korábban is világos volt, hogy ez a mostani gazdasági helyzetben csak mellébeszélés. A magasabb fizetésűek az így szerzett többletjövedelmet vagy importcikkekre (luxusárura) költötték, vagy kivitték külföldre nyaraláskor, vagy a hiteleik törlesztésére fordították, de mivel alapvető fogyasztási szükségleteik azelőtt is kielégítésre kerültek, ezzel a pénzzel sem a magyar élelmiszeripart, sem a szolgáltatási szektort nem támogatták nagyobb mértékben.


A magánnyugdíj pénztári befizetések elkobzása a befizetőknek szerzett joguktól (pl. öröklési lehetőség) való megfosztását jelentette. Ez a 3000 milliárd forint egyszeri összeg, amelyet idővel vissza kellene pótolni, de ennek forrását nem lehet látni.


A Fidesz a megszorítások elleni retorikai kampánnyal került kormányra, és kapott kétharmados többséget. Ehhez képest az elmúlt másfél év durva megszorításokról, forintromlásról, áremelésekről szólt, és a kormány a mai napig cinikusan belevágja a polgárok képébe, hogy nincsenek megszorítások, csak reformok és strukturális átalakítások. Amikor a Fidesz ellenzékben volt, a mostaniaknál enyhébb intézkedésekért már tüntetéseket szerveztek, és gyűjtötték az aláírásokat a népszavazáshoz. Látszik, hogy csak a hatalom és a pénz kellett Orbánéknak, semmi más. Ennek az árát viszont a lakossággal fizettették meg, és fizettetik meg a mai napig. A mostani gyenge és szakszerűtlen kormányzásért nagy kár volt felgyújtatni Budapestet, gyűlöletet szítani, és éket verni az emberek közé, határokon belül és kívül.

2011. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
hát elég sok adót bevezettek, és az árak is szépen megemelkedtek, lenne már 2012, megnézném, hogy mennyire csökkent Magyarország államadóssága
2011. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát többféle szempontból is lehet nézni


Nézzük mondjuk a felsőoktatási hallgatók szemszögét. A Fidesz törvénye alaposan befűt nekik. (nekünk) Szakok, karok szűnnek meg, állami szakokból egy csapásra költségtérítéses lesz, a tandíj ami ellen olyan nagyon tiltakozott a Fidesz kétszeresére háromszorosára nő.


Általános és középiskolák: Hofmann Rózsa ámokfutása...



Nézzük a dolgozókat. Délutános pótlék elvétele.

A munkatörvénykönyv olyan módosítása ami a munkaadóknak kedvez, és a munkavállalók jogait csorbítja.


Nézzük az átlag embereket

Adóemelések.

Üzemanyagár

Áfa

Forint bedőlése

Magánnyugdíj pénztár lenyúlása

Kis keresetűek bérének csökkenése.

Adójóváírás elvétele


Nézzük a államot :

A demokratikus jogok lassú korlátozása

Médiatörvény, a választási jog átalakítása, az alkotmánybíróság jogkörének megnyirbálása


Külügy: A legtöbb országgal szép lassan összeveszünk, de itt lesz nekünk Kína, és Szaud-Arábia, két olyan ország ami magasról tesz olyan apróságokra mint az alapvető emberi jogok...


Nem szavaztam a Fideszre.


Jó: Ingyen főzhetnék pálinkát. Hurrá.

2011. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

hát elég sok adót bevezettek, és az árak is szépen megemelkedtek, lenne már 2012, megnézném, hogy mennyire csökkent Magyarország államadóssága


Mennyire?

Nem tudom ezekből az adatokból mit szűrsz le?

[link]

Én sok jót nem.


De sajnos logikusan nem is tételezhető fel!


Amit + ba befizettünk az államadóság enyhítésére azt gyakorlatilag a Ft gyengülésével újra is termeltük.


Az elemzők, akik minősítenek meg nem csak az állam adóságot nézik, hanem a gazdaság teljesítőképességét is.


Az az, nagyobb esély van a leminősítésre mint a pozitív besorolásra.


Idelye lenne a magyar gazdaságnak a saját lábára állást megcélozni pioritásként, mint a nyugatba bízni!

2011. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Orbán 2010 előtt olyan szépen leírta, hogy hogyan lehetne felpörgetni a gazdaságot, csökkenteni az adókat, mert a kis keresetűek úgyis visszaforgatják a gazdaságba, hogy el is hittem neki. Meg hogy a honvédségen belül 10 éve nem volt lényegi béremelés és ezt orvosolja. Erre elveszi a szolgálati nyugdíjakat. Most már keserűbb szájízzel megyek terepre hetekre hónapokra mert éppen oda vezényeltek, annyi napidíjért amiért más egy túlórát sem vállalna.Ezért rászavaztam, tört volna el a kezem.
2011. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az egyetlen amivel egyetértek, az a szolgálati nyugdíjak elvétele - tűzoltók kivételével-, 42-45 éves emberek ne nyugdíj mellett dolgozzanak, ne vegyék el a munkát mások elől! Rendőrök/katonatisztek nagy része a nyugdíj mellett elmegy vagyonőrnek, úgyhogy abszolút nem munkaképtelenek.


Egyéni körzetben a Fideszesre szavaztam, listán a Jobbikra.

2011. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!