Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány millió magyar élhet...

Hány millió magyar élhet szétszórva a világon?

Figyelt kérdés
A hazai 9 millión felül.
2011. máj. 27. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Magyarország lakossága 9 millió 998 ezer fő

tehát 10 millió, nem 9 millió attól, hogy 10 m alá esett a lakosság attól még majdnem 10 millió

emellett további 3 millió ( CSAK 3 m) magyar él a Kárpát-medencében

És ezenfelül már csak fél-1 millió egyéb helyeken, tehát kb 13 millió 800 ezer

ezen felül( főleg Kárpát-medencében) és pl a külhoni magyarok környezetében még majd másfélmillióan beszélik a magyar nyelvet de azok már nem magyarok, hanem beszélnek magyarul

2011. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azért írtam 9-et, mert a többi az nem magyar hanem cigány.
2011. máj. 27. 21:40
 3/14 anonim ***** válasza:
8%

A cigány is magyar,ahogyan a sváb,a görög, a szerb is az,ha itt született és itt él.

Kb.14.15 millió a világon élő magyarajkúak száma.

2011. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
A magyarnál nagyobb cigány nincs, legalább 50 évvel le vagytok maradva+túlfejlett rasszizmustól lilul a fejetek
2011. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Szóval ha a kakukkmuter betojik a veréb fészekbe,és az ott nő fel,akkor az veréb? Maradhatunk annyiban hogy a magyar az magyar,a cigány meg cigány?
2011. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

[link]

A magyar anyanyelvűek száma a világon 13,5 millió. Ebből kb. 10 millióan élnek a Magyar Köztársaságban[19], kb. 2,5 millióan a szomszédos országokban, és kb. 1,5 millióan szerte a világban.

2011. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
21:48 te hülye te!!!!
2011. máj. 27. 21:58
 8/14 tetro ***** válasza:
0%
akkor viszont ne számolj ide szinte senkit te ökör, mert ősmagyar vér nem sok emberben folyik a Kárpád-medencében. korlátolt kis hülye gyerek vagy.
2011. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mért, milyen az az ősmagyar, vágott szemű 150 centis mongol? Nézz meg egy korabeli képet Szent Istvánról és a többi királyról, azok sem néztek ki máshogy. Lehet sok volt a keveredés, de már alapból inkább európaiak voltunk, mint sárgák vagy mittudomén.
2011. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
az én véleményem az(nem vagyok rasszista,hungarista stb csak hazafi)sok emberen lehet látni hogy nem magyar mondjuk a bőrszínén(még egyszer nem vagyok rasszista).a cigányok nagy részét könnyen el lehet választani a magyaroktól, de már a keveredésnek köszönhetően mint fentebb olvashatjátok a szó szoros értelmében nincs magyar de mégis vannak olyan emberek akik inkább magyarok mint románok,osztrákok,németek stb mert mondjuk 1/12 részben x nemzetiségű az előde.De ha máshogy nézzük állampolgárságilag akkor a cigány is magyar(én se örülök neki hogy mi tartjuk el őket) és a magyar is lehet vagy kettős állampolgárságú vagy egyszerűen nem magyar állampolgár és ezt az okfejtést fojtathatnám sokáig és más szemszögekből is megvizsgálva
2011. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!