Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire képlékeny, mennyire...

Mennyire képlékeny, mennyire formálható egy átlagos magyar választópolgár politikai tudata?

Figyelt kérdés
Szerintem ez leírható egy arányszámmal, mégpedig a saját gondolataink és mások gondolatainak hányadosával.
2011. jún. 1. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt ki mondta neked?
2011. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Ebben az esetben szinte 100%.

Nagyon kevés embernek van saját véleménye, általában azt hangoztatják, amit a legtöbbet hallanak, és megtetszik belőle egy-két mondat.

2011. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Az átlagos választópolgár valóvilágot néz pizzát és mcdonaldsos kaját eszik ráadásul alkoholt is rendszeresen fogyaszt e mellett persze dohányzik is.Szerinted ezek az emberek mennyire formálhatóak? 100% ban.Amit mond a tömeg ők is azt mondják mert az jó!
2011. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

A magyarok 70% át úgy irányítják ahogy akarják.

Főleg hogy minden kormány eddig csak kudarcba folytotta az embereket. Ez olyan mint a megcsalt feleség gyengeségét kihasználó jóbarát, aki ismeri a szitut és jól tud vígasztalni meg fényezni magát.

2011. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek az előző pesszimista véleményekkel. Jól példázza az önálló vélemény hiányát, a befolyásolhatóságot Orbán Viktor 2010-es győzelme. Gyakorlatilag semmi konkrétumot nem árult el arról, hogy hogy fog kormányozni, amit meg mégis megtudtunk, az egyértelműen a diktatórikus hajlamait mutatta (lásd centrális politikai erőtér, károsak a viták stb.) Mégis szinte egy ország egy emberként, gondolkodás nélkül, eufóriába esve rászavazott.
2011. jún. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Hogy mások mennyire azt nem tudom, én arról írnék én mennyire: Semennyire. 35éves koromig egy percet sem foglalkoztam politikával így azt sem tudtam, melyik párt mit képvisel. Volt egy elképzelésem arról, mit kellene másképp csinálni ebben az országban és arról is, hogy hogyan. Ez a mai napig nem változott és csak arra a pártra szavazok, melynek programjában megtaláltam azt amit én előre elképzeltem.
2011. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nagyon

Kérdésem:

Mi alapján számítod azt,hogy valami saját gondolat-e?

2011. jún. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:09"


Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, egyet is értünk,de szerintem van olyan is, aki bár eszik gyorséttermi kaját, attól még vannak önálló gondolatai stb.

2011. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ez a mai napig nem változott és csak arra a pártra szavazok, melynek programjában megtaláltam azt amit én előre elképzeltem."


Tehát más gondolata nem lehet jó, csak a tied ugye? :)

Ezzel magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt.

2011. jún. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az átlagpolgár politikai tudata? Irányítható. Mint mindennek, ennek is vannak mesterei.


Elvégre: hány eseménynél van az átlagpolgár saját személyében jelen? Az események elenyésző részénél. Tetszik/nem tetszik, mások tükrén keresztül ismeri meg a valóságot. Ha az a tükör görbe, akkor egy torz valóságot lát.


De az átlagember nem is igényel mást, mint görbe tükröt. Még akkor sem érdekli a valóság, ha karnyújtásnyira van tőle.

Hányan olvasták el például a pártok választási programjait? Én nem ismerek egyet sem közülük...

2011. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!