Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Semmelweis Terv vajon...

A Semmelweis Terv vajon számol azzal is, hogy Magyarországon - a főváros és egy-két megyeszékhely kivételével - gyakorlatilag nincs tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

Szerintem nem. (Többek között azért, mert a törvényhozók, döntéshozók nem "tömegközlekednek".), de kíváncsian várom mások véleményét. Elsősorban azokét, akiknek nincs gépkocsijuk.

A Szlogen ugye úgy hangzik, hogy "Hosszabb betegút a jobb ellátásért."

Olyan helyzetekre gondolok, amikor a legközelebbi kórház az adott kisvárosban volt, ami ezután vagy teljes egészében megszűnik vagy egyes osztályai. Ambuláns rendelést eddig fel lehetett keresni munkába menetel előtt vagy után, illetve "elkéredzkedéssel". Ha a gyógyító hely 30-40 kilométerrel odébb kerül- a magyarországi helyi és helyközi tömegközlekedési lehetőségeket ismerve - nagyon nehezen lesz megközelíthető, időben nagyon messze kerül.

Én még a kísérőkre - gyermek, idős szülő kísérője - is gondoltam, illetve a fentiek esetleges beteglátogatóira, akik munka után esetleg el sem jutnak a kórházba a látogatási idő végéig.


2011. jún. 2. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az még a legkisebb baj, hogy a járóbetegeknek utazni kell. Belegondolt abba valaki, hogy mindössze 8 traumatológiai központ lesz az országban és sok helyről 50-70km-t kell (az akár kritikus állapotú) beteget utaztatni? Vagyis pl. ha valaki Mátészalkán szenved balesetet, akkor őt is Debrecenbe kell vinni. Oké, hogy mondták, hogy új mentőket is beszereznek, de könyörgöm, TUDJÁK EZEK, HOGY MILYEN ÁLLAPOTBAN VANNAK AZ UTAK VIDÉKEN??? Sok helyen nem lehet 60-nál többel menni, mert széthullik az autó, pláne a több százezer kilométert futott mentők. Azt pedig nem hiszem, hogy mindenkiért helikoptert fognak küldeni...
2011. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 doboszoli ***** válasza:

Megoldják, nyugi.

Majd hoznak egy kétharmados/sarkalatos törvényt, hogy rászoruló szüleit mindenki köteles eltartani, és szükség esetén kórházba eljuttatni.

Probléma megoldva. Taps.

2011. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Én arra vagyok kíváncsi, hogy egy pestinek akkor most le kell utaznia majd például Miskolcra, ha "jobb ellátást" akar? Ha így van, akkor támogatom!
2011. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2011-06-02 18:38-nak:

Mielőtt kegyetlenül lepontozlak, visszakérdezek: A Miskolcra történő leutazás támogatást komolyan gondoltad?

Egy budapesti esetében - valószínűleg - ki lesz zárva, hogy a fővároson kívül lássák el, azért hozzák létre a három központi kórházat.

2011. jún. 10. 09:35
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2011-06-10 11:03-as hozzászóló!

- Nem értem, hogy egy szociális érzékenységet igénylő témához történő hozzászólásnak miért kell trágárnak lennie!

- A Tiedhez hasonló véleményeknek egyébként nem lesz semmilyen változtatást, módosítást igénylő (kényszerítő, kikövetelő) hatásuk, mert a más településekre történő átirányítás a teljes lakosság közel 1/5-ét jelentő budapesti lakosokra nem vonatkozik majd.

- Álláspontoddal - amit megerősítettél - nem tudok egyetérteni, az számomra életidegen!

- Akikre a kérdésem feltevésekor gondoltam, pontosan a legszegényebb rétegek - az otthonuk országon belüli elhelyezkedéstől függetlenül -, akiknek a fejlettnek nem nevezhető helyközi és távolsági tömegközlekedés díjának kifizetése bizony komoly gondot okoz/na/.

2011. jún. 10. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!