Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik a legélhetőbb főváros...

Melyik a legélhetőbb főváros (nagyváros) Európában?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat...
2011. okt. 28. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

ugye nyelvtudástól függ hol tudnál elélni.

egyébként: Bécs, Barcelona, Róma, Stockholm, Rejkjavik, Amszterdam, Zürich, Köln, Krakkó...

2011. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Berlin. Sok zöld, jó közlekedés, olcsó lakhatás, német közbiztonság, stb.
2011. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Amszterdam. pont.
2011. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Berlin? Ha jól tudom vannak olyan részei, amik a 8. kerületnél is rosszabbak. (tele bevándorlókkal) A tömegközlekedés is akadozik, működőképes járművek hiánya miatt az S-Bahn túlzsúfolt. Villamos csak a keleti részen van.

A mediterrán lazaságú Rómát sem helyezném a top városok közé.

2011. okt. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem Bécs :)
2011. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 PT-Daniel ***** válasza:
100%

Jelenleg Becsben elek, nagyon tudom ajanlani, de Londont is imadtam.

De vegeredmenyben csakis rajtad mulik. Mashol sem jobb, mint ahonnan indulsz, ha nem keszülsz fel (Nyelvtudas, indulotöke stb).


Sok magyarral talalkoztam külföldön es nagy reszük nagyon is csalodott. De öszinten meg kellett mondanom a többsegenek, hogy kudarcaikert sajat magukat okolhatjak. Sehol sem varnak tart karokkal olyat, aki nem beszeli a nyelvet, vagy nem ert nagyon jol olyasvalamihez, amihez nem annyira szükseges a nyelvtudas.

Takaritani es mosogatni meg persze, hogy jobban fizetnek, mint egy magyar diplomas minimalber, de nagyobb költsegek is vannak. Amellett meg ez a palya meglehetösen telitett es onnan följebb jutni meglehetösen nehez.


A kerdest nagyon sok aszpektus felöl meg lehet közeliteni. Es biztosan szamit a szemelyes izles, klimatüres stb is

2011. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Budapest!Legalább otthon vagyunk benne és a külföldiek is odavannak érte...
2011. nov. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Prága
2011. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Berlin legproblémásabb részei (Kreuzberg és Neukölln) sem annyira veszélyesek, mint Budapesten a Külső-Józsefváros.

Egyébként pedig Budapesten is el lehet kerülni a VIII. kerületet, s amennyiben tisztességes állásod van Berlinben, ott sem a szegénynegyedekben kell laknod, így az nem sok vizet zavar az életedben. Charlottenburg/Spandau/Grunewald mellett Rózsadomb is elbújhat.

A tömegközlekedésről pedig annyit, hogy az S-Bahn-hálózat valóban kissé problémás, de ez hamarosan megoldódhat, valamint a tömegközlekedési hálózatnak csak egy kis része a gyorsvasút: ott van még a majdnem 150 km hosszú metróhálózat, Kelet-Berlinben a villamos, Nyugaton pedig a busz, melyek mindegyike nagyságrendekkel kulturáltabb, mint a pl. BKV egyes járatai.

Berlinben az a jó, hogy hatalmas város, mégsem érzi ezt annyira az ember, hiszen olyan nagy területen fekszik. Kulturálisan hihetetlenül sokszínű, pl. rengeteg bevándorló él a városban, ők mégsem okoznak annyi gondot, mint pl. Londonban vagy Párizsban. Éppen ezért gondolnám azt, hogy Berlin ha nem is a legélhetőbb, de mindenképpen a legélhetőbbek között van.

2012. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A december elején publikált felmérés szerint Bécs!
2012. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!