Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Holocaust és Trianon egyenlő...

Holocaust és Trianon egyenlő tövények között?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint csakúgy mint a Holocaust-tagadást,a trianon-relativizálást is büntetni kéne!
2011. jún. 5. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen, mindkettő nemzeti tragédia, amely sebeket hagyott bennünk magyarokban, szóval egyet értek veled.
2011. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

IGEN egyet értek veled.


Bár kiterjeszteném a ország részek vissza térének kigúnyolása is.


A szeretve tisztelt Bálint András legutóbb Észak-Erdély vissza csatolást ország gyarapításnak titulálta. Hogy lett volna ez ország gyarapítás? Ha ellopnék tőle egy húsz ezres, majd cserébe kapna egy ötezres azt gyarapodásnak élné meg?

2011. jún. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
A holokauszt nemcsak magyar zsidókat érintett, ezért nemzeti tragédiaként felfogni számomra fura.
2011. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
De a magyar zsidókat is, ezért nemzeti tragédia IS. Ennyi erővel a kommunizmus áldozatai, vagy a világháborúk sem csak magyarok voltak, ezért az sem nemzeti tragédia.
2011. jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Szomorú hogy sokan meghaltak, de nekem Trianonhoz, '56-hoz vagy '48-hoz képest nem egy kategória. Volt magyarországi kommunizmus aminek magyar áldozatai voltak, a holokauszt szerintem más.
2011. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
meg volt a amgyarországi Holokauszt, aminek szintén magyar áldozatai voltak, ráadásul jóval több, mint az általad felsoroltakban összesen.
2011. jún. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:

magyarázd már el nekem, hogy mi köze van, egy Erdélyi magyarnak, aki Romániában született, úgy hogy ő nem is tehet róla, vagyis bele lett kényszerítve, a zsidókhoz?

Amúgy meg el lehet játszani a szavakkal - Holokauszt kényszerből volt, amibe a zsidókat is, az akaratuk ellenére belekényszerítették. A trianoni békediktátumba, meg a magyarokat kényszerítették bele (ja és egy adalék: a Románok még jobban nyaliztak a 3. birodalom felé, akkor őket miért nem ítéled el?).

Nos?

2011. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

18:22


Én azt mondom,hogy büntetni kéne Magyarországon azt,amikor valaki nyilvánosan relativizálja trianont,mint magyar tragédiát!

Épp mintahogy most büntetik azt,hogy ha valaki tagadja holocaustot!


Én nem összemosni akartam a kettőt cak ugyanolyan sülyú bünnek számitatana mindkettő a BTK-ba,mert trianon a magyar holocaust!

2011. jún. 5. 18:43
 9/15 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem meg egyiket sem kéne büntetni. A szólásszabadságot tiszteletben kéne tartani.
2011. jún. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek tőled kérdező, korábban félreolvastam a kérdésedet, de így, utánanézve, igazad van, de be kell vallani, hogy a Trianon kérdéskört nem relativizálják annyian, mint a Holokausztot, főleg M.o.-n belül.

Akik megteszik, azok többnyire a szomszédos államokban élnek, olykor uralkodók.

Azért a Trianonnál létezik egy másik alternatíva, ami valamennyire valós: igazából nem M.o.-nak akartak ezzel betenni, hanem a Közép-Európai népek között szítani a feszültséget, ami ha a 2. VH-ra gondolok, akkor, sikerült is, de hasonló játszódott le N.o.-nál is, vagyis az 1 VH-t lezáró békediktátumokba, bele lett kódolva, egy újabb VH., vagy más, fegyveres konfliktus.

2011. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!