Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szégyelljük vezetőinket...

Miért szégyelljük vezetőinket folyamatosan úgy 100 éve?

Figyelt kérdés
Ha egy amerikaival beszélsz, szinte az összes elnöküket többé-kevésbé tiszteli. A mi vezetőink kb. úgy a 20. századtól kezdve megvetendő, szégyellnivaló figurák. Miért lett így?
2011. jún. 8. 08:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%

"Ha egy amerikaival beszélsz, szinte az összes elnöküket többé-kevésbé tiszteli."


Egy biztos: te még nem beszéltél amerikaival.


"A mi vezetőink kb. úgy a 20. századtól kezdve megvetendő, szégyellnivaló figurák."


Egy részük igen, más részük nem.


"Miért lett így?"


A legrosszabb hármat (Szálasit, Rákosit és Kádárt) pl. idegen megszállóknak köszönheti az ország.

2011. jún. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 eNerdzsy ***** válasza:
47%

"Miért szégyelljük a vezetőinket?"


Én nem szégyellem egyiket sem.


Akinek oka van (volt) rá, szégyellje magát.

2011. jún. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
14%

Én nem szégyellem őket,maguk módján és a lehetőségekhez képest mind az ország boldogulását szolgálta.

E tekintetben legkiemelkedőbb Kádár János.

2011. jún. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
ja! talán azért tartunk itt !
2011. jún. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem 88-tól kezdődött a szabad rablás nevű hadművelet.Azokat a vezetőket gyűlölheti is az ember aki a szegényeket adóztatja, a gazdagokat gazdagítja és pl bevallja, hogy az elmúlt 4 évben nem csináltak semmit. Akkor miért nem adták át a helyet annak aki tenni is akart volna? Miért vette a fel a fizetést? Szerintem ők tettét tönkre ezt az országot. De ez csak az én nézőpontom.
2011. jún. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Toto652_89 válasza:
53%
Amerikában nem tudom mi van, de hogy hányinger ami itt van az biztos. Én nem szégyellem a mostani vezetőinket, hanem szánalmas, embertelen, ostoba kártevőknek tartom, mindent ami politikus.
2011. jún. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%
Én csak a kommunistákat, Szálasit meg a rendszerváltás utáni "vezetőket" nem tisztelem. A többiek a magyarság érdekében cselekedtek.
2011. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

"A legrosszabb hármat (Szálasit, Rákosit és Kádárt..."


Eljön az idö amikor Kádárt ebböl a harmasból a történelem le fogja venni. Ferenc Jóskárólo is sokat v'altopzott a kép ahhoz képest ahogy 1849-50-ben érzett az ország. Már nem csak arról itéljük meg amit a szabadságharc leverése után csinált hanem arról is amit a kiegyezés után.


Aki élt Kádár alatt, ahogy én, az nem veszi be azt a maszlagot amivel most legitimizálja magát a vezetés. Nekünk, akik persze akkor utáltuk, azóta bizony kézzelfoghataik összehasonlító tapasztalataink vannak arról, hogy azóta sem sikerült nagyobb nyugalmat teremteni az országban mint neki. MIndasmellett, hogy Moszkva helyezte a pozicióba, sokkal nagyobb függetlenséget sikerült kiharcolnia mint a többi, valóban báb vezetönek. Vagy azok akik nem voltak Moszkva bábja, mint Tito vagy a román Csau, azok meg pokolot csináltak az országból. Kádár az adott helyzetben a maximumot ki tudta hozni az ország számara. Ezt azota sem tudta az össze gyökér alkalmatlan vezetö megcsinálni.


Amugy Horthyról is ez a véleményem. Ö is az adott helyzetben kell megitélni. Ö is kihozta a maximumot, amit lehetett.

2011. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
Hogy miért? Azért mert egyfolytában benyalnak valakinek mi meg át vagyunk ba**va. További kérdés?
2011. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Szégyellem a Tanácsköztársaságot, a Horthy-rendszert, a Szálasi-rendszert, a Rákosi-rendszert, a Kádár-rendszert, az Antall-kormányt, a Horn-kormányt, az I. Orbán-kormányt, a Megyó-Gyurcsány-kormányt, és most a II. Orbán-kormányt.


Ezektől csak nyomort, megaláztatást és szenvedést kaptunk.

2011. jún. 8. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!