Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis hogyan várjátok el a...

Mégis hogyan várjátok el a korrupció és haszonlesés megszűnését a magyar vezetésben, amikor maga a társadalmunk is énközpontú és értéktagadó világnézetre épül?

Figyelt kérdés

Szerintem teljesen logikus, hogy miért lopják szét Magyarországot azok, akik hozzáférnek a húsosfazékhoz. Individuális rendszerben élünk, a szabályok egyszerűek: próbálj meg átverni másokat, nem számít mi lesz velük, neked jobb legyen, nincsenek korlátok, azt teszel, amit akarsz.


Ezekután még csodálkozik valaki, hogy miért tartunk itt, ahol vagyunk?


2011. jún. 8. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

A gyengég elhullanak, azerősek élnek!

Megszoksz vagy megszöksz.?!

Alkalmaszkodj vagy meghalsz !

De mehetsz tüntettni is !

2011. jún. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Szóval azt mondod, hogy mi, közemberek tanítsuk a politikusainkat becsületre? Érdekes, nekem kisebb koromban azt mondták, hogy nekem kell példát mutatnom a kishúgomnak, mert nagyobb vagyok és okosabb. Mikor változott meg annyira a világ, hogy most már a kiszolgáltatottabbnak kell irányít mutatnia?


Egyébként ha az lenne, mint Kínában, hogy korrupcióért, lopásért kötél jár, akkor előbb-utóbb visszaszorulna a politikai bűnözés.

2011. jún. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez inkább a szocializmusból ered, ami mindenkié, annak nincs gazdája, szabad préda. A szocializmus úgy tűnik most sok tekintetben a fő példa olyanoknak, akik erősen ebben szocializálódtak.
2011. jún. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Az egész világon így van. Az ember alapvetően kapzsi. Az egész kapitalista rendszer arra épül, hogy akinek sok van, még több lesz, akinek kevés, még kevesebb.
2011. jún. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Én nem értem , hogy ezen mi a olyan meglepő!

Mi a leg nagyobb kéj szerinted ?

2011. jún. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Szóval azt mondod, hogy mi, közemberek tanítsuk a politikusainkat becsületre? Érdekes, nekem kisebb koromban azt mondták, hogy nekem kell példát mutatnom a kishúgomnak, mert nagyobb vagyok és okosabb. Mikor változott meg annyira a világ, hogy most már a kiszolgáltatottabbnak kell irányít mutatnia?"


Elnézést, félreértettél. Nem írtam, hogy a mi feladatunk a példamutatás, ezt nekik kellene. Én az úgynevezett néplélekről beszéltem, amibe beletartozik az átlagember és a politikus is, ugyanakkor a politikusoknak kell szabályozniuk egy nép gondolkodását.


Az a probléma, hogy nálunk nem hogy nem sikerül nekik az iránymutatás, de még nem is próbálkoznak vele, sőt mi több, ők húzzák le még mélyebbre a magyar nép becsületét, mert teret engednek a társadalmi romlásnak.

2011. jún. 9. 00:27
 7/9 A kérdező kommentje:

"Az egész világon így van. Az ember alapvetően kapzsi."


Én úgy vélem, hogy belenevelik az emberekbe, hogy ilyennek kell lenniük, aztán a nevelés mellett még létre is hozzák azt a társadalmat, ami az önzés szabályai szerint működik.


"Az egész kapitalista rendszer arra épül, hogy akinek sok van, még több lesz, akinek kevés, még kevesebb."


De ha ez így folytatódik, akkor egy idő után nagyon csúnya következményei, társadalmi szakadékok lesznek.

2011. jún. 9. 00:30
 8/9 anonim válasza:
fú nekem már elegem van magyarországból és az egész politikájából. legszívesebben elköltöznék valami kultúráltabb nyugat-európai országba. dobjatok egy zöld kezet,ha egyetértetek.
2011. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kizsákmányolás a tudatlanságra épül. A legtöbb embernek fogalma sincs a jogairól, méginkább a valódi, emberi jogairól! Ameddig nem követeljük határozottan vissza a jogos tulajdonunkat, járandóságainkat a kizsákmányolóktól, addig továbbra is lopni, csalni, hazudni fognak!!
2016. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!