Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Új" hangneme a Himnusznak?

"Új" hangneme a Himnusznak?

Figyelt kérdés

Nem fura, hogy a médiában az összes megszólaló támogatja? Amikor először hallottam róla, már láttam magam előtt, hogy mekkora ellenállás lesz, erre mindenki támogatja, aki megszólal róla. Lehet, hogy szakmailag nincs benne kivetni való, de nekem gyanús, hogy senki nem ellenzi, miután jóformán fel lettek szólítva az iskolaigazgatók az új használatára.

Szerintetek? (Nem a helyessége érdekel a döntésnek, hanem a reakciók oda)


2011. jún. 10. 05:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Mért, szerinted a negatív véleménynek még van helye a médiában?
2011. jún. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nincs. Csak érdekel mások, hogyan látják ezt.
2011. jún. 10. 06:21
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Már, hogy ne lenne helye... Különben mi baj az új himnusszal? Nekem jó volt a régi is.
2011. jún. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Dymo ***** válasza:
Ha nem szóltok,észre se veszem a különbséget.
2011. jún. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

"Lehet, hogy szakmailag nincs benne kivetni való, de nekem gyanús, hogy senki nem ellenzi"


Miért kellene ellenezni? Csak azért, mert annyit olvastad a GYK-t, hogy "eltanultad", hogy mindent ellenezni kell?


(Egyébként tudom, mit akarsz hallani. Nyilván azt, hogy azért nem ellenzi senki, mert a fasiszta orbándiktatúrában félnek ellenvéleményt nyilvánítani.)

2011. jún. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy valaki ráérős,időmilliomos,dologtalan hülye p*csa kitalálta,hogy nem jó a Himnusz úgy,ahogy több,mint 100 évig jó volt.


Érdekes,a mi időnkben(mielőtt valaki azzal jön,hogy csak ne beszéljen egy öreg trotli,menjen inkább a temetőbe,oda is ládába vagy urnába,közlöm,hogy nem vagyok azért annyira öreg,temetnivaló meg semmiképp,29 múltam bő egy hete), szóval a mi időnkben,szóval az én generációm diákévei idején fel se merült senkiben,hogy szerencsétlen diákok hogy fogják tudni ezt vagy azt a hangot kiénekelni.


Amúgy meg,a Himnuszt általában úgy szokták énekelni,hogy megy mellette valami hangszóróból a zene(legalábbis nálunk),és ott meg isten se állapítja meg,hogy a 30 emberből esetleg 10 nem énekel.Na jó,az énektanár lehet kiszűri,ahogy a hamis hangokat is,de a laikus tuti nem.Én biztos nem.

2011. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
En sem vettem észre a különbséget.
2011. jún. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

NINCS különbség. A vokális zenei művek többségénél nem tilos transzponálni (az áriákat pl. nem szokták, a dalokat igen!), azaz fél, 1, 2 stb. hanggal feljebb, lejjebb énekelni, mint ahogy a zeneszerző leírta. Pont azért, mert különböző hangfajúak az emberek, még a képzett énekesek sem tudnak bármit bármilyen magasságban elénekelni.


Ami számomra meglepő, az a felhajtás, amit rendeznek. Az én énektanáraim erre már 20 éve rájöttek maguktól, és ennek megfelelően nem az eredeti hangnemben énekeltük a Himnuszt, hanem abban, amiben gyerekként el tudtuk énekelni. Szerintem ez normális. A Magyar Rádió Kórusa meg a Nemzeti Énekkal (profi énekesekkel) pedig úgyis eredetiben fogja énekelni ezentúl is.


Nem kell túlbonyolítani.

2011. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Énekkal = Énekkar
2011. jún. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

08:30


"Az a baj,hogy valaki ráérős,időmilliomos,dologtalan hülye p*csa kitalálta,hogy nem jó a Himnusz úgy,ahogy több,mint 100 évig jó volt."


Az eddig játszott felvétel több mint 100 éves volt?


Ne butáskodj.

2011. jún. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!