Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány nem jön rá, hogy az...

A kormány nem jön rá, hogy az ilyen ALDI, LIDL, TESCO-s olcsó kenyér/hús miatt mekkora nagy vesztesége keletkezik? Miért nem vezet be egy árszabályozást?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy amikor a vénasszonyok a pár km-re lévő Tescoba járnak vidéken (még véletlenül se a helyi pékhez), mert ott 5 Ft-al olcsóbb a kenyér. Aztán megépül az ALDI v miasz*r 50 km-re, és ott még 5 Ft-al olcsóbb a kenyér v hús mint a tecsóban és képesek csapatokban, teljesen megtelíteni egy Volánbuszt. Arról nem beszélve, hogy az ingázók kedvét ezzel teljesen elveszik a buszozástól, és ők inkább környezetszennyező kocsikkal fognak majd utazgatni, de a legrosszabb h 10 Ft miatt marha nagy veszteségeket okoznak az amúgy is veszteséges Volánnak, MÁVnak.

A kérdésem h miért nem lehet bevezetni azt, milyen esetleg közgazdaságtani mellékhatása lenne, ha megszabnák a kenyér/hús árát, h mindenhol kötelezően ugyanannyiba kerüljön? Csak azokra a javakra gondolok, amik nagyon fontosak, és napi szinten kellennek. Tehát pl csoki/cukor/liszt ezeknek lehetne mindenhol más ára (legyen verseny), de ezért elég lenne a vénasszonynak havonta egyszer buszoznia.

Vagy az egyetlen ok, h lepaktáltak a multikkal, meg próbálnak az nyugdíjas szavazók kedvében járni?


2011. jún. 10. 14:45
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
ja, és, az kimaradt, h hála ezeknek a cégeknek a magyarok a külföldi sz*rt veszik meg, magyarok meg tönkremennek, bár azért nem erről az oldaláról közelítettem meg a kérdést, mert tudom h itthon mennyire lenyomták az emberek torkán a globalizmust/kapitalizmust/EU a király cuccot, úgyh a tiltsuk ki a multikat dolog nem sok embernek tetszene.
2011. jún. 10. 14:48
 2/29 anonim ***** válasza:
75%

Most akkor a teszkót vagy az időseket kell éppen szidni?


PS: nagymamám 86 éves, Az utóbbi 30 évben ha 5x ült tömegközlekedési eszközön, akkor sokat mondok. Őt is utálod? Jöttél hazafelé a suliból és nem volt helyed a buszon? Ójaj...

2011. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem, képzeld az én nagyanyám is ilyen. Tudja, hogy 10 Ft megér annyit h a helyi pékség ne menjen tönkre, és bármikor leszaladhasson kenyérért. De te azt valszeg nem is tudod mi folyik ilyenkor reggel a buszokon. És képzeld igen, egyetemre járok, és szeretnék nem 1 órát állni a dugig megtöltött buszon, ha nem kötelező. Márpedig amíg nem volt ez a f*sság addig nem kellett. Amúgy meg te se vagy túl okos mert a fő kérdésem egy közgazdaságtani kérdés, vagyis h ennek mi lenne a hátulütője. Nem kell szidnod senkit. Főleg nem engem.
2011. jún. 10. 14:58
 4/29 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy régen egyetlen előnye volt a busznak a kocsival szemben, h lehetett rajta pihenni, tanulni (aki megin kötekedeni akar: ha már az ember 5kor kel és este 8-9re ér haza, ez talán nem annyira luxus dolog), de ez teljesen elveszett. A velem hasonló egyetemisták, ingázók a lehető leghamarabb kocsira fognak váltani/váltottak és ez annyit jelent h jó nagy környezetszennyezés, kidobott pénz a benzinre.
2011. jún. 10. 15:03
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én most nem értem.

Most akkor az a 'gondunk', hogy tele van a busz öregekkel és nem lehet miattuk normálisan közlekedni/elférni a buszokon vagy azzal van 'gondunk', hogy × helyen 5-10 forinttal olcsóbb egy alapvető élelmiszer (jelen esetben pékáru) és nem a helyi pékestől veszik meg?!


A mostani világ spórolásból áll. Főleg a nyugdíjasok terén. Mint tudjuk, ők a legnagyobb skótok (tisztelet a kivételnek) és már-már ingyen van nekik mindenhol a közlekedés. Ergo: nem kerül nekik pénzbe.

Így persze, hogy nekik megéri azt, hogy × km-rel arrébb lévő boltba vegyék meg az éppen napi betevőt.


Én se járok pékséghez és tescoba, lidl-be, egyéb élelmiszer boltokba. Mintaboltba járok, ahol 10HUF/ zsömle az árfolyam kb. már úgy fél éve.

Ja, és én is utazok érte, bár nem vagyok nyugdíjas csak éppen kismama és rájöttem mekkora móka spórolni mindenen :]]

2011. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nagy móka, de az h te megspórolsz 10 Ftot azt adóként visszafizeted a 100szorosát mer ennyit veszt az állam ezen. Persze ha nem fizetsz adót/nyugdíjas vagy akkor tökmind1 de csak van vki rokon aki majd szív helyetted
2011. jún. 10. 15:10
 7/29 A kérdező kommentje:
Amúgy bocs a kötekedésért de ilyen vagyok. Az az ami érdekelne, hogy az állam mér nem látja át ezt, és miért siránkozik a MÁV meg a Volán h mindjá tönkremegy, ha iylen egyszerű szabályozásokkal is nagyot lehetne lendíteni a helyzetükön.
2011. jún. 10. 15:12
 8/29 anonim ***** válasza:
78%

Nem. A kapitalizmus lényege a verseny (ha van, ha nincs), ezért a kormány nem teheti meg, hogy korlátozza az árakat. Főleg nem a minimumát. Akkor az lenne a felháborodás, hogy milyen jogon van megszabva, hogy x-nél nem árulhatnak olcsóbban. Meg van szabva, hogy beszerzési ár alatt nem adhatják. Ennyi elég is.


Ami a nyugdíjas problémát illeti, egyszerűen meg kell szüntetni az ingyen utaztatást. Ha majd azt az 5-10 forintot, amit az úttal spórolna buszjegyre kell költeni, nem fog 10 kilométert utazni fél kg kenyérért meg tíz deka parizerért.

Egyébként sem értem, hogy miért utazhatnak ingyen.

2011. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
68%
Az állam miért nem vezet be nyugdíjemelést, hogy a fájós lábú öregasszonyoknak ne kelljen naponta kilométereket utazniuk 1kg 5 ft-tal olcsóbb kenyérért?!
2011. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
De ezeket a kedvezményeket soha nem fogják elvenni mert már akkor is sír a szájuk ha 50 Ftot kell fizetni a jegyért ami eddig ingyen járt, és hát az állam mindig is kénytelen a nyugdíjasok kedvében járni, mert jó sokan vannak és könnyen manipulálhatók. A szabad versenyt én értem de ha pl a cigi ára mindenhol ugyanaz, akkor a kenyérnek miért ne lehetne?
2011. jún. 10. 15:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!