Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most visszacsatolnák...

Ha most visszacsatolnák Szlovákiától azokat a területeket, amiket az 1. bécsi döntéssel visszakaptunk, akkor most ott mennyi lenne a magyarok-szlovákok aránya?

Figyelt kérdés

Egy történelemdolgozathoz kellene a segítsége valakinek.

Tudom, hogy Kárpátaljától, a mai Ukrajna területeiből is kaptunk vissza de nem arra vagyok kíváncsi, hanem csak a mostani szlovák területekre.


2009. márc. 22. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát csak az első bécsi döntés területeire számolva elég nehéz. A 2001-es szlovák népszámlálás részletes adatai kellenének hozzá.

pár dolog a felvidéki magyarokról

[link]


2001-es adatokkal jó számolni, mert Magyarországon is akkor volt népszámlálás.


számításba kell venni, hogy Magyarországon él 17-18 ezer szlovák nemzetiségi (2001-17.693fő)

Magyarok Magyarországon ugyanekkor: 9.416.045 fő (többi német, örmény stb.)


Ha egész Szlovákiát kellene nézni könnyebb lenne: 4.614.854 szlovák, és 520.528 Magyar (2001-es adat)


A szlovákiai népszámlálásról statisztikai adatokat itt találsz. [link]

Mivel szlovákul maximum sört tudok kérni, ebben nem tudok segíteni


Remélem azért segítettem.

2009. márc. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán az enyhe-magyar többség meglenne
2010. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!