Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vállalkozók. Ha a kormány...

Vállalkozók. Ha a kormány intézkedései miatt el kell bocsájtanotok valamennyi alkalmazottat, akkor a mérlegelésnél, hogy kik legyenek azok, szerepet játszhat az, hogy valaki pl. harsány fideszes volt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 21:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Csak azt tartanám meg!
2011. jún. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Nálam nem csak Fideszes van. Ha valaki jól végzi a munkáját, és egységet alkot másokkal, akkor engem nem érdekel hogy melyik párttal szimpatizál. Persze csak ha ezt nem a munkahelyen teszi. Ha én valakit kirúgnék, az a munkája és a viselkedése miatt történne.
2011. jún. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nálam az lenne a szempont, hogy ki a legnélkülözhetőbb az elvégzendő feladatok tekintetében. Természetesen az is számít, hogy ki mennyire tud a közösségbe beilleszkedni, viselkedését tekintve milyen sűrűn "csinálja a műsort" stb.

A munkahely nem arra van, hogy ott bárki politikával, vagy egyéb "trécseléssel" töltse az időt (azt tegye munkaidő után), ezért az ilyen jellegű szimpátia és egyebek szóba sem jöhetnek.

2011. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Felhívnám a figyelmeteket azért arra, hogy nem az volt a kérdés, hogy csak eszerint döntenétek, hanem hogy szerepet játszhat-e.

persze, hogy ha világosan megmondható, hogy melyik az az alkalmazott, aki a legkevésbé hiányozna, akkor az.

De ha ez nem egyértelműen eldönthető, tehát valamilyen egyéb, személyesebb szempont alapján kell dönteni, akkor játszhat-e akár ez a szempont is szerepet?

2011. jún. 21. 22:11
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem, mivel a kormánynak eleve nincs olyan intézkedése ami miatt ki kell valakit rúgni. Ha kirúgunk valakit, annak oka van, és nem a párt szerepe dönti el. Nem akarod igazán ezt megérteni? Én folyamatosan veszek fel embereket, nem kirúgom őket. Persze rossz főnökkel nem megy az üzlet, és akkor lehet elbocsájtás, de nem a kormány miatt.
2011. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

"Nem, mivel a kormánynak eleve nincs olyan intézkedése ami miatt ki kell valakit rúgni."


A vállalkozók is megmondták, hogy elbocsátások lesznek a kormány új INTÉZKEDÉSE miatt. Ugyanis ők fogják megmondani, hogy mennyi legyen a fizetés. Mivel idén és jövőre is csökkeni fognak a nettó fizetések ezért a kormány azt úgy akarja kompenzálni, hogy mindenkinek kötelező lesz emelni ellenkező esetben büntetést kapnak.

2011. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
Tudom, de ez csak azokra érvényes akik eleve kevés bért fizettek eddig is. Azért rengeteg cég van körülöttem is, ahol tudom hogy lazán ki tudnák a dolgozókat fizetni normálisan, csak éppen minek adjanak többet ha ennyi a minimálbér? Lehet hogy ez furcsa, de én nem teszem meg azt hogy év végén kiveszek mondjuk 50 milliós nyereséget, miközben a dolgozóim minimálbérrel és prémium nélkül mennének haza minden évben. Nem tudnék a saját szemembe nézni. Azért arra én is kíváncsi leszek, hogy mi lesz a következménye ennek a kötelező béremelésnek. Az általam ismert cégeknél biztosan semmi, mert nagyot nyelve ugyan de csökkentik majd a vezetők a saját "túlfizetésüket", a kisebb vállalkozásoknál viszont már adódhatnak gondok. Bár szerintem a legtöbb vállalkozás arról szólt eddig hogy a főnök dőzsöl, a dolgozó nyel. Hátha ezen változtat a legtöbbet a rendelet. Ne felejtsd el, itt akármit is csinál a Fidesz, azt azonnal megtámadják, utána meg jól sül el. Várjuk ki a végét.
2011. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

kopele: bruttó 300ezer alatti fizetésekről van itt szó, ami durván nem minimálbér. A legtöbb alkalmazotti bér ebbe a sávba esik.

Ez egy akkora álszent duma, amit itt lenyomsz, hogy a vállalkozók fölözik le az egészet, és csak azért nincs több fizetése mindenkinek, mert a főnöknek így kényelmesebb - ez egy ordenáré baromság.


Én nem tudom, hogy te milyen cégeket ismersz, de amiket én ismerek, azok kis és mondhatni közepes családi cégeknél, ahol mondjuk van 5 szerelő, ott ha mindegyiknél emelni kell jelentősen a fizetést, hogy finanszírozzák a magasabb jövedelműeknek adott adócsökkentést, az nagy teher a cégnek, akár akkora is lehet, hogy akkor kénytelenek az egyiket elküldeni.

2011. jún. 21. 23:49
 9/18 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy nálam az átlag nettó fizetés 300 ezer, úgy hogy a szakembereim 400 ezret is haza visznek havonta, úgyhogy te engem ne akarjál kioktatni. Azonkívül több mint 100 dolgozóm van, kár az energiádat rám pazarolnod, ha nem vagy benne olyan szinten a témában, mint én. Jobban rálátok a cégekre is mint te, "kis" tapasztalatom van már a magam közel 50 évével. Főleg hogy külföldre megy szinte minden amit gyártunk, mivel külföldi az üzlettársam, és annak az egyedülálló technológiának köszönhetően amit megalkottam nem olcsók a termékek, így nincs igazán itthon piaca, mert ezek nem Kínai szutykok amiket bagóért lehet adni. A lényeg hogy a véleményemet továbbra is fenntartom, az elbocsájtások ha tényleg bekövetkeznek az nem azért lesz mert nem tudják a dolgozókat jobban megfizetni. Egy 5 fős kis vállalkozásnál meg pláne nem, ahol a vezető havi két milliót, a dolgozók pedig max. 100 ezret kapnak kézbe. Ne kérdezd, honnan tudom. Ha pedig családi vállalkozásról van szó, akkor meg úgyis családban marad, nem?
2011. jún. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Milyen cég ez? Mivel foglalkoztok?
2011. jún. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!