Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán V. miért hangoztatta...

Orbán V. miért hangoztatta hogy NEM lesznek megszorítások?

Figyelt kérdés
elfogadom, hogy kellenek megszorítások, de akkor mért kellett naponta elmondani hogy biztosan nem lesznek majd, aztán mégis....
2011. jún. 23. 15:45
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
86%
Ő már csak ilyen, azt mondja, amit a Zemberek hallani akarnak.
2011. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
94%
Mert számára és a felső tízezer számára valóban nem voltak megszorítások. Mindig a leggazdagabbakra értendőek ezek az ígérgetések :)
2011. jún. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim válasza:
88%
Azért mert különben nem választották volna meg. Én bírtam Orbánt de most már nagyon haragszom rá szerintem sokan így vannak. A szegényekkel cs*szett ki...gratulálok neki!
2011. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 Argloss ***** válasza:
100%

Én még nem láttam olyan politikust, aki nem hazudta volna le a csillagokat is, csak azért, hogy megválasszák. Ez olyan, mint régen volt, hogy nem lesz gázáremelés...

Teljesen mindegy, hogy melyikre szavazol, mert ha nem vagy gazdag, akkor úgyis rosszul jársz...

2011. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Mert hazug populista.
2011. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem hazudik, mert tényleg nem lesznek, hanem VANNAK!!!
2011. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
Hogy a birkák megválasszák, övé legyen a hatalom, és ha lehet, még jobban teli tömje a zsebét , mint eddig.Mindegyik ezt hangoztatja, amíg nem választják meg, aztán meg köszönetképpen jól megszorongatja a torkunkat, miközben a képünkbe röhög.Megtanulhatták volna már a birkák 20 év alatt.
2011. jún. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
28%
milyen 20 év alatt?
2011. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
80%

Mert ez kellett a 2/3 megnyeréséhez. A Fideszben tilos a megszorítás, reform szavak használata.


Miért vagytok annyira meglepődve, ha egy politikus hazudik? Aki az igazat mondaná, soha nem kerülhetne hatalomra, mert az igazság fáj a tömegeknek, nem kell, nem eladható.


Nincsen olyan egyszerű ember, akinek meg tudod magyarázni, hogy ez, meg ez, meg ez az intézkedés mennyivel javítja a költségvetési egyensúlyt, vagy pl. a külkereskedelmi mérleget. Nem érti, mint ahogy az én gazdasági ismereteim is hiányosak.


Az embereket csak az érdekli, hogy több pénzük legyen. Az egyszerű ember a többletet - ha van - feléli, elszórakozza (költése pörgeti a gazdaságot), az értelmiségi a pénzpiacokra viszi a "fölös" pénzét (segít fújni a buborékot). Marx óta tudjuk, hogy ezek az osztályok kibékíthetetlen harcban állnak egymással. Ezeket próbálják megnyerni a politikusok, akiknek csak a szavazat a fontos! Ne higgyünk már ideológiákban, a politikus célja - mint ahogy nektek is - a saját magánvagyonának gyarapítása. Ez az emberi ösztön parancsa, nem kell rajta meglepődni. Be kell építeni olyan fékeket, amelyek nem engedik a politikusokat lopni. Vannak erre kezdeményezések, de túlságosan csábító dolog ez ahhoz, hogy leszokjanak róla. Ilyenek, mi meg hagyjuk.


Tehát 1 szó mint 100 ezért nem létezhet olyan politikai erő, ami mindenki igényeit kielégíti, mert ez ellentmond a különböző osztályok különböző igényeinek.


Azt kell megtalálni, aki olyan, átfogó megoldást képes találni, amitől relatíve az összes osztály jól jár. Ezt hívják valós gazdasági teljesítménynek kvázi "igazságos" újraelosztással.


Hogy a Fidesz képes lesz-e erre, azt csak az idő tudja megmondani. Hosszú távon létérdeke, különben törvényszerű, hogy megbukik. Csak a saját osztálya képtelen egy pártot életben tartani, ha a "szegények osztálya" folyamatosan nő és elégedetlenségében elmozdítja.


Kicsit hosszú lett, de ez a véleményem.

2011. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

"milyen 20 év alatt?"


Magyarán:a rendszerváltás óta.Annak kb 20 éve,ha napra pontosan tudni akarod az idejét, számolj utána .

2011. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!