Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem csinálják azt a...

Miért nem csinálják azt a politikusok, hogy a nagy közgazdászokkal összedolgoznak, hogy az ország gazdasága erősödjön?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 09:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a magyar politikusokat sajnos sose a valóság érdekelte, kizárólag az, hogy meg tudják tartani a hatalmukat örök időkre, és újabban az, hogy amit csak lehet, ki tudjanak lopni a közös vagyonból. Persze máshol is van ez a jelenség, de nálunk csak ez van. A valóság, a te sorsod vagy az enyém vagy másé nincs, nem érdekes. Ezért nem számít a komoly közgazdászok álláspontja se.
2011. jún. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csak az összes közgazdász mondja, hogy amit csinálnak az hülyeség a köbön. Ha nem ért valaki a gazdasághoz, akkor bízza olyan(ok)ra, aki(k) érti(k).
2011. jún. 25. 10:01
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
De nem érted, hogy van itt egy ellentmondás? Aki értelmes dolgot hírdet ebben az országban, azt nem választják meg. Aki agyament hülyeséget, az kétharmadot kap. Akkor ha te politikus lennél, mit csinálnál? Egy normálisabb országban persze azért ilyen mértékben nem iktatják ki a valóságot mint nálunk, de itt ezen a keleti periférián így mennek a dolgok.
2011. jún. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert Magyarországon nem a közérdekről szól a "politika".
2011. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Tudod, mi a probléma?

Az, hogy a mainstream közgazdászok olyan általánosításokból indulnak ki, olyan modelleket alkalmaznak, amelyek sok tényezőt nem vesznek figyelembe. Pusztán a közgazdasági szempontokat, szociális, politikai, társadalmi hatásokat kevéssé. Illetve a közgazdászok sem egységesek, pont a modellezési izé miatt - az, hogy mit tekintesz egy modellben adottnak, az a te döntésed. Nem véletlenül jönnek hullámokban, ill. váltják egymást a keynesi meg a neoklasszikus megközelítésre alapuló gazdaságpolitikák.

Ettől függetlenül több szakemberrel kellene konzultálni, ez tény. Mert több oldalról több szakértelem kellene olyan időkben, amikor válságot kell kezelni.

2011. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint azt mondanám, hogy minden politikusnak legyen vagy közgazdász, vagy jogász diplomája, ezen felül azok, akik valamilyen szakterületért felelősek (pl. egészségügy, oktatás stb.) azok rendelkezzenek mind az adott szakirányhoz tartozó diplomával, mind pedig gazdasági/jogi diplomával. Amennyi fizetést kapnak elvárható a két diploma.
2011. jún. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem a papír a lényeg és szerintem ész is kell oda. Nekem olyan ne dumáljon gazdaságról, aki még a levegőt is hitelre veszi. (nem egy ilyen közgazdászt ismerek)

Lehet durva kijelentés, de szerintem ez alap.

2011. jún. 25. 10:20
 8/23 anonim ***** válasza:
Mégis hogy a fenébe gondolod hogy a nagy közgazdász int egyet és minden rendbe jön?Egy nagy fenét!Hogy gondolod hogy intenek egyet és piacok nyilnak meg? A nagy nyugati közgazdászok miért nem tudták megakadályozni hogy gazdasági válság legyen? Hogy gondol valaki olyan marhaságot hogy egy ország egyedül virágzó gazdaságot hoz létre másoktól függetlenül?
2011. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ilyet nem mondtam. Oda akartam kilyukadni, hogy az elmélet és a gyakorlat között óriási a különbség. Te meg olyan dolgot mondtál, ami az én utóbbi mondatomtól fényévnyire van.
2011. jún. 25. 10:24
 10/23 anonim ***** válasza:
33%

"Nekem olyan ne dumáljon gazdaságról, aki még a levegőt is hitelre veszi."


Te nem hallottál egy Széchenyi nevű illetőről aki leírta hogy egy ország fejlődése erősen a hitelek függvénye? Hitel nélkül nem lehet létezni, ehhez nem kell közgazdász!

2011. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!