Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért éri meg a magyarok...

Miért éri meg a magyarok nagyrészének úgy élni, hogy az ország helyzetétől függ a hangulatuk? Valami talán javulni fog ettől a hozzáállástól akár az ország helyzetében, akár a saját életükben?

Figyelt kérdés

Pl. Ukrajnában még nálunk is rosszabb a helyzet, de az ukránok mégis kevesebbet morognak meg szomorkodnak, mint a magyarok, mert ők úgy gondolják, hogy lehet, hogy szar országba születtünk, de csak egy életünk van és ha azt egy ilyen dolog miatt végignyafogjuk, akkor mi értelme volt annak, hogy megszülettünk.


Ehelyett itt nagyságrendekkel jobb az élet (Ukrajnában egy orvos 27.000-ret keres pl.) ennek ellenére mást se hallok, mint a kormány állandó szapulását (teljesen mindegy, hogy Fidesz vagy MSZP, mindkét korszakban ugyanolyan intenzitással hallottam), a karosszékből politizálást, a Nyugatra való irigykedést (mindezt úgy, hogy egy csomó embernek fogalma sincsen a nyugati emberek gondolkodásmódjáról), az EU gyűlöletét (alapvető EU-s állampolgári ismeretek nélkül), keleti országokon való hahotázást (kb. az Irigy Hónaljmirigyből Show-ból szedett ismeretek alapján) és az egymásra való fújást, vicsorgást.



És az egészben az a legszomorúbb, hogy senkinek se jut eszébe a saját háza táján körülnézni, vagy egyszerűen megpróbálni alkalmazkodni a körülötte lévő körülmények közötti élethez és abban megpróbálni boldognak lenni.


A legtöbb magyarral az a legnagyobb probléma, hogy nem tudja, hogy csak addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér. Nyugat-Európai vagy USA-beli életkörülményeket követel egy olyan környezetben, amiben ezekre nincsen lehetőség, és ha nem sikerül elérnie ezeket a körülményeket, akkor másokat kezd hibáztatni, vagy rosszabb esetben az öngyilkosságba menekül.


Egy busman tudja, hogy nem fog úgy élni, mint egy norvég. Egy ukrán is tudja, ahogy egy kínai, egy román vagy egy szerb is. És mit csinálnak? A saját körülményeik között megpróbálnak minnél boldogabb, tartalmasabb életet kialakítani maguknak. Nempedig a kormány ócsárlását, a kesergést és az öngyilkosságot tűzik napirendre.


Nem az életkörülményekkel van itt baj, hanem a mentalitással.


A humán fejlődési index szerint Magyarország a világ 36. legjobb országa (192-ből). Ennél tovább már nem sokat van mit fejlődni, éppezért van egy sanda gyanúm, hogyha norvég életkörülményeink lennének, akkor is megtalálná az emberek nagyrésze, hogy min kesereghet, mit ócsárolhat.


2011. okt. 16. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos nincs igazad!



"" idézlek


A legtöbb magyarral az a legnagyobb probléma, hogy nem tudja, hogy csak addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér. Nyugat-Európai vagy USA-beli életkörülményeket követel egy olyan környezetben, amiben ezekre nincsen lehetőség"


A baj hogy sajnos az Eus közegben élünk, az az a megélhetést nem lehet ukrán szinten mázsálni.

Nem az a baj hogy a magyarok nagyon nagyravágyók, hanem hogy ebben a közegben Albán fizetésekből nem lehet megélni. Vagyis lassan hiába dolgozik a társadalom nagyrésze "egy részére már ma is igaz" nem jön ki a havi jövedelméből, minden luxus nélküli életmód ellenére.


Fogod, vágod?

2011. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"A baj hogy sajnos az Eus közegben élünk, az az a megélhetést nem lehet ukrán szinten mázsálni.

Nem az a baj hogy a magyarok nagyon nagyravágyók, hanem hogy ebben a közegben Albán fizetésekből nem lehet megélni."


Románia és Bulgária is EU-tagok. Mindkét országban rosszabb fizetések vannak, mint nálunk. (nézz utána pl. hogy mennyi a román minimálbér), mégsincsen ez az állandó nyafizás, mint nálunk.

2011. okt. 16. 18:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Sok minden befolyásolja a élet minőségét, a pénz csak az egyik tényező. Ebben az országban számos probléma van. A régi "szocializmus" és a kapitalizmus között lebegünk valahol. Elveszett a régi rendszer létbiztonsága, de az új rendszer gazdagsága még nem jött el. Sokat lehetne erről beszélni...
2011. okt. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1. Az életkörülményekkel IS baj van. Mondhatni tarthatatlan állapotok vannak.

2. Nagyon sokan valóban mindig másokban keresik saját boldogtalanságuk okát, viszont pont az ilyenek nem lesznek boldogok soha. Hogy miért? Mert csak akkor tudnának érdemben változtatni az életükön (és most elsősorban nem az anyagiakról beszélek) ha beismernék maguknak hogy saját életükért felnőtt emberekként ők maguk felelnek. Azért is ők a felelősek ha boldogok és azért is ha nem azok. Ez egyébként nagyon jól ki szokott ütközni amikor az illető kiköltözik külföldre, rendbe hozza az anyagi helyzetét (ami miatt ezután már nincs joga siránkozni) aztán talál mást ami miatt kesereghet. Mert 10 magyarból 8 ilyen. És bárki tartozhat abba a 2-be. Csak ahhoz az illetőnek fel kéne nőnie, felelősséget vállalnia azért a helyzetért amiben most van.


Az pedig külön rossz dolog amit az emberek a pénzükkel (vagyis más pénzével) művelnek. Addig nyújtózkodj amíg a takaród ér, viszont ugyebár a mai világban mindenki azonnal akar mindent, türelmetlenek, pl. egy 7 milliós házat is 10 millióért képes valaki megvenni csak mert akkor azonnal beköltözhet, utána meg besz@rik a törlesztőrészletek alatt. Pedig könyörgöm: ha valaki látja hogy soha nem fog neki összejönni egy lakásra való pénz az honnan veszi hogy majd a hitelt ki fogja tudni fizetni kamatostul? Ja sehonnan, majd csak lesz valahogy.

Egyetlen esetben lehet okos döntésnek nevezni a hitelfelvételt: ha kajára kell mert már annyira meg vannak szorulva (és senki se dohányzik, nem iszik, nem nyerőgépezik stb.).

2011. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"A legtöbb magyarral az a legnagyobb probléma, hogy nem tudja, hogy csak addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér. Nyugat-Európai vagy USA-beli életkörülményeket követel egy olyan környezetben, amiben ezekre nincsen lehetőség, és ha nem sikerül elérnie ezeket a körülményeket, akkor másokat kezd hibáztatni, vagy rosszabb esetben az öngyilkosságba menekül."

Igen, mert az USA-ban, nem ezt csinálták, a nagy amerikai álom, mindent előre, aztán később fizetni.Nem véletlen, hogy onnan jött a válság, ott is sokan lettek öngyilkosok, Nem azért nyavajognak, hanem, mert senki nem szeret lejjebb adni.

2011. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Románia és Bulgária is EU-tagok. Mindkét országban rosszabb fizetések vannak, mint nálunk. (nézz utána pl. hogy mennyi a román minimálbér), mégsincsen ez az állandó nyafizás, mint nálunk.



Nem kell utána nézni, ismerem.

Az alap megélhetési árak alacsonyabbak mint nállunk.

"energia, alap élelmiszerek"

Nincs elégedetlenség? Te csak azt hiszed!

De a legsúlyosabb hogy 2× annyi a feketemunka nálluk, ahogy a bűnözás is több. "ebből adódóan magasabb a fogyasztás



De amúgy is, mért kellene nekem elfogadni hogy az Eu ban hajszál híjján nállunk a legalacsonyebbek a jövedelmek?

2011. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az is hatalmas probléma, hogy a legtöbb magyarnak fingja sincsen arról, hogy az emberek hogyan élnek Nyugaton (amire ugye annyira irigykednek).



Az első, legszembetűnőbb tévhit, hogy a nyugati emberek egytől-egyig villákban lakó, pénzzel töltött medencében úszkáló, dőzsölő Jockey Ewing-ok. Ez a nézet nem is lehetne távolabb a valóságtól. A nyugat-európai emberek (különösen a germán országok lakói, amikben ugye a legjobbak az életkörülmények Nyugaton és a magyarok általában ezen országokra irigykednek) szörnyen spórolós, félretevős, egyhangú és egyszerű életet élnek. Még Svédországban is, ahol príma életkörülmények vannak, mindenki bőszen gyűjti a kuponokat és figyeli az akciókat, hogy éppen melyik boltban mi a legolcsóbb. Általában számológéppel a kezükben mennek be a boltba és rengeteget képesek vacillálni rajta, hogy miből mennyit vegyenek.

Egy társadalmi felmérés szerint Magyarországon, a szláv országokban és a balkánon a legutolsó dolog, amit adnánk az emberek az életszínvonalból, az a finom ételek. Még a legszegényebb családnál is képesek alapvető dolgokat mellőzni az emberek, csak legalább az ételek ízét élvezhessék. Nyugaton egy ilyen hedonista életszemlélet hatalmas megdöbbenést váltana ki, ahol inkább ennének az emberek hónapokig köleskását, csakhogy spórolhassanak egy kis pénzt. Ha van valami ami alatt nem adnak, az talán az, hogy évente egyszer el tudjanak menni 1 hétre nyaralni valami tengerpartra, de akkor egész évben erre spórolnak.


A második nagy tévhit, hogy Nyugaton az embereknek rengeteg a szabadidejük. Ez is elég távol áll a valóságtól. Nyugaton nagyon keményen meg kell dolgozni a pénzért, Bajorországban, Svájcban és Nyugat-Ausztriában pedig szabályosan rabszolgaként dolgoztatják az embereket. Lehet, hogy napra nézve több szabadidőt kapnak, de ne felejtsük el, hogy míg Magyarországon a legtöbb munkahelyen még mindig valamilyen szinten tolerált a szoci időkből származó lustizás, addig Nyugaton egyetlen "lustizás" után kivágnak, mint cicát kakilni.


A harmadik nagy tévhit, hogy Nyugaton valami hatalmas "szabadság" van, és hogy ez itt nincsen és mi valami csúnyagonosz féldiktatúrában élünk. Ez is elég távol van a valóságtól. Elég csak arra gondolni, hogy itt a rendőr max pénzbüntetést ad, hogyha rajtakap egy Sieg Heil-ozáson, Németországban ezért 10 év börtön járna. Nálunk majdnem bárhol ihatsz és dohányozhatsz nyilvánosan, Nyugaton ezért hatalmas pénzbirságok járnak.

Nálunk ha beszólsz valakinek, az maximum leüvölt, Nyugaton sunyin feljelent becsületsértésért.

2011. okt. 16. 19:25
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

"Mindkét országban rosszabb fizetések vannak, mint nálunk. "


Én 40 ezret fizetek fűtésre, a román 7 ezret. Én 14 ezret fizetek a netért+telefonért, a román 3 ezret. Én 240-ért veszem a kenyeret, ő 180-ért. Én 10 ezret fizetek a bérletért, ő 3-at. Akkor ki is él rosszabbul? Szerintem ezt gondold át még egyszer.

2011. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

""A kérdező kommentje:

Az is hatalmas probléma, hogy a legtöbb magyarnak fingja sincsen arról, hogy az emberek hogyan élnek Nyugaton (amire ugye annyira irigykednek).



Na fejezdbe tényleg a baromságaidat.

Olyan ostobaságokat írsz hogy aki csak egy hónapot dolgozott a németeknél vagy az osztrákoknál az szétröhögi a szavaidon az agyát!


36-40ó munkahét nállunk álltalános a privát szférában az 50-60Ó. Igen,ledolgozzák a napi munkaidőt, de szerinted itthol nem? Még csak keményen hiszen a fogyasztás hiánya miatt 2× akkora a verseny nállunk. Hogy mennyire spórolnak!! Ez meg vicc kategória! Ok a lakhatás a péktermékek a szolgáltatások drágábbak, és néhány dolog talán, da a többi sokszor még olcsóbb mint itthol.

Ok hogy nem költekeznek vaktába, de itthol se jellemző.

A lényeg hogy 4-5× annyit, sőt a szkmunkások, középvezetők, vezetők a termelési szolgáltatási szektorban sokszor akár 8× is többet keresnek.

2011. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Pl. Ukrajnában még nálunk is rosszabb a helyzet, de az ukránok mégis kevesebbet morognak"


Mert megtanulták, hogy semmit nem várhatnak az államtól vagy a társadalomtól, így nem is várnak semmit. Ezért nem bosszankodnak. Mo.-on magasabbak az elvárások.


A probléma inkább az, hogy svéd szintű állami gondoskodást várnak az emberek, és nem értik, hogy ez rengeteg pénzbe kerül.


"Ehelyett itt nagyságrendekkel jobb az élet (Ukrajnában egy orvos 27.000-ret keres pl.) ennek ellenére mást se hallok, mint a kormány állandó szapulását"


Ukrajnában nem hallod a kormány szapulását, mert ott esély sincs arra, hogy akármilyen bravúros kormányzással akár a román életszínvonalnak a nyomába érjenek. Egyszerűen az egy teljesen más világ, máshogy működik.


"A legtöbb magyarral az a legnagyobb probléma, hogy nem tudja, hogy csak addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér. Nyugat-Európai vagy USA-beli életkörülményeket követel egy olyan környezetben, amiben ezekre nincsen lehetőség"


Ez nem magyar sajátosság. Az USA pl. pont azért került válságba (ingatlanbuborék, hitelválság), mert a mai fiatal felnőtt generáció a 70-es évek életszínvonalát akarta megszerezni, mert arról hallott a szüleitől. Ezt csak hitelből lehetett elérni, bele is buktak. Ugyanaz a történet. Nagyon sok országban kell mostanában megtanulni, hogy mi az illúzió és mi a valóság.


"Egy busman tudja, hogy nem fog úgy élni, mint egy norvég. Egy ukrán is tudja, ahogy egy kínai, egy román vagy egy szerb is. És mit csinálnak? "


A busman speciel nem tudja, hogy él egy norvég, a kínai meg konkrétan halálradolgozza magát. Az ukrán elmegy maffiózónak, a román kivándorol Spanyolországba. Nem jók a példáid.


"Nem az életkörülményekkel van itt baj, hanem a mentalitással."


Piszok egy dolog ez a "mentalitás"-ozás, hajszál választja el attól, hogy a génekről is elkezdj beszélni.

2011. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!