Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen gazdasági előnyökkel...

Milyen gazdasági előnyökkel járna, ha visszakapnánk az elcsatolt területeinket?

Figyelt kérdés
Természetesen én is szívesen venném ha a régi területeket vissza kapnánk és honfitársaink újra a mi országunkban élhetnének, de valaki legyen szíves sorolja fel, hogy ez gazdaságilag esetleg politikailag milyen előnyöket adna? Jobb lenne az élet? Gazdagabbak lennének az átlagemberek?
2011. jún. 27. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Semmilyennel! Kapnánk egy euró miatt csőd szélén álló felvidéket, egy infrastrukturálisan béka segge alatt lévő Erdélyt, meg egy forrófejű szerbekkel teli délvidéket. Marhára nem érné meg azért az egymillió magyarért befogadni 15 millió egyéb nemzetiségűt.
2011. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%

Na akkor én egy forrófejű szerb vagyok, ha már a kedves első válaszoló szerint délvidéken csak azok élnek.

Szerintem akkora területtel, ami visszajárna Mo.-nak, már lehetne kezdeni valamit. Még akkor is, ha csak földművelésre használnák - a rajtuk élők továbbra is megmunkálnák, termelnék a mezőgazdasági javakat - a pestieknek az úgyis derogál.

Ott vannak továbbá a természeti kincsek: Erdélyben pl. az erdők, vagy a folyók, amikre lehetne erőműveket építeni.

De szerintem egyre kevesebb ember van a határok mindkét oldalán, akik szeretnék, ha visszacsatolnák ezeket a területeket.

2011. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem szeretnék a saját hazámban kisebbségben élni.
2011. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%

"a rajtuk élők továbbra is megmunkálnák, termelnék a mezőgazdasági javakat"


feltéve ha épp nem lázonganak

2011. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
48%

"Na akkor én egy forrófejű szerb vagyok, ha már a kedves első válaszoló szerint délvidéken csak azok élnek."


A Vajdaság lakosainak 65 százaléka szerb. Mit forgatod ki másnak a szavait?

2011. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

"egy euró miatt csőd szélén álló felvidéket"

Évek óta sokkal magasabb gazdasági növekedés, kisebb államadósság, ma már jóval magasabb bérek mint nálunk, ez aztán tényleg a csőd nekik, csak épp lehagytak már rég. Inkább minket erősítene.

Egyébként meg ezzel jönni hülyeség, a németek is befogadták a béka segge alatt levő NDK-t, mégse haltak bele..


1 milliónál meg jóval több magyar él a környező országokban, csak Erdélyben 1,5 millió, néha tájékozódhatnál.

2011. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem akkora területtel, ami visszajárna Mo.-nak, már lehetne kezdeni valamit."


Mit? Lengyelország, Románia, Ukrajna, stb., mind nagy területtel rendelkezik, aztán tud velük kezdeni valamit? Attól, hogy kapnánk kb hozzánk hasonlóan fejlett, vagy fejletlenebb területeket, még nem lenne több pénze az országnak.


"Még akkor is, ha csak földművelésre használnák - a rajtuk élők továbbra is megmunkálnák, termelnék a mezőgazdasági javakat - a pestieknek az úgyis derogál."


Középkorban élünk tán? A mezőgazdaság nagy része már gépesített, azon kívűl csak mezőgazdaságra nem lehet gazdaságot építeni. Mi az, hogy pestiek? A szegedieknek tán nem derogál? A debrecenieknek? Gondolom még a szabadkaiak se szívesen mennek ki kapálni. Nem a középkor!


"Ott vannak továbbá a természeti kincsek: Erdélyben pl. az erdők, vagy a folyók, amikre lehetne erőműveket építeni."


Aha. Megint jön a kérdés: honnan van ezekre pénz?


"De szerintem egyre kevesebb ember van a határok mindkét oldalán, akik szeretnék, ha visszacsatolnák ezeket a területeket."


Nem az, hogy nem akarják, egyszerűen beletörődtek, hogy ezen már majdnem 100 évvel a diktátum után nem lehet változtatni, legalábbis úgy nem, hogy "mindent vissza!". Egyik félnek sem válna előnyére.

2011. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Azért kicsit más volt az NDK-NSZK felállás. Az NSZK egy rendkívűl fejlett ország volt, illetve az most is, pár év alatt felhúzta maga mellé a keletieket. Nálunk ez nincs meg, nincs ki felhúzza a többit, mert mindenki ugyanúgy a béka segge alatt van. Ezeket a területeket összeadni, megspékelve egy kis kisebbségi problémával, szerintem egyáltalán nem lenne szerencsés.
2011. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:59

Nyugi, a saját hazádban nem a határon túliak miatt leszel kisebbség – aki akart, már átköltözött, visszacsatolás meg úgysem lesz soha. Kisebbség a saját hazádban már vagy , mindannyian tudjuk, kik miatt.


A válasz írója 43%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:00


A határon túliak nem épp a lázongásról híresek.


A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:00


Na igen, a statisztika és mások szavainak a kiforgatása. Miért nem úgy írta akkor az illető, hogy: magyarok és forrófejű szerbek?!


A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:09

Igen, ez már nem hiányzik senkinek. Sem nektek, sem nekünk.

2011. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

"Na igen, a statisztika és mások szavainak a kiforgatása. Miért nem úgy írta akkor az illető, hogy: magyarok és forrófejű szerbek?!"


Mi van? Arról volt szó, hogy ha visszacsatolják a délvidéket, akkor jönnek a magyarok mellett a forrófejű szerbek is. "meg egy forrófejű szerbekkel teli délvidéket.", hogy pontosan idézzek. Szövegértés megy?

2011. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!