Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közmunka végzése mellett...

Közmunka végzése mellett marad-e ideje arra az embernek, hogy tényleges, emberhez méltó munkát keressen?

Figyelt kérdés

Nyilván nem lehet ÉLETCÉL, hogy az ember közmunkásként tengesse el az egész életét, - 36 - 40000 forintból nem lehet emberhez méltóan élni.

Az aggályos az számomra, hogy a közmunkát nyilván főmunkaidőben végzik - akik erre kényszerülnek, - de akkor hogyan, mikor vegyék fel a kapcsolatot azokkal a cégekkel az abban érintettek, amelyek esetleg hajlanának arra, hogy alkalmazzák ezeket az embereket?

Nem fognak ezért külön nyitva tartást, ügyfélfogadást szervezni, - vége a munkaidőnek, és mennek ezeknek a cégeknek a képviselői is haza.

Mit gondoltok erről?


2011. jún. 28. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Tudtommal a közmunkát most félállásban, napi 4 órában végzik. Emellett van lehetősége az embernek munkát keresni. De akár még a 8 óra mellett is, maximum interjúkra kellene elkéredzkedni.
2011. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Ki kell próbálni, hogy mi lesz a dologból. Szerintem több pozitívum, mint negatívum. Vannak akik már évtizedek óta nem dolgoznak. Azokra lehet, hogy ráfér egy kis "bemelegítés", mielőtt kimennek a munkaerőpiacra.
2011. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen, a 4 óra "munka"+maximum 2 óra utazás mellett semmire sem marad idő...
2011. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Hol van benne pozitívum?Én sehol sem látok benne,csak negatívumot.
2011. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Hát én sem látok ebben az egész közmunkásdiban egy csep poztitív dolgot sem. Hogy élnek meg az emberek ennyi pénzből? Ez lenne az ígért munkahely teremtés? Szakadna rájuk a parlament!
2011. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

"semmire sem marad idő..."


Nem marad idő a családi pótlékot a játékgépbe dobni a segéllyel együtt a helyi kocsmába.

2011. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
40%-os vedd már észre, hogy közmunkára nem a játékgépező kan c...ok fognak menni, hanem azok a Magyarok, akiknek nincs állásuk, a szakmájuk, diplomájuk ellenére sem tudnak elhelyezkedni. Látszik, hogy még nem voltál munkanélküli...de sosem tudhatod, egyszer még te is az lehetsz, ma senkinek nem biztos az állása, legfeljebb a legfelső vezetésben.
2011. jún. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én attól tenném függővé a közmunkát, hogy az illető eddig mennyit dolgozott az életében. Pl. aki tíz éve folyamatosan dolgozik, de megszűnt a munkahelye, azt nem küldeném közmunkára, adnék neki mondjuk két évet munkakeresésre. Ha viszont valaki egész életében nem dolgozott, az mehetne közmunkára. A frissen végzettek (pl egyetemen, főiskolán) is kaphatnak haladékot. Lássuk be, hogy ma magyarországon 1-1,5 év kell munkakereséshez.
2011. jún. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Az utolsó gondolat - szerintem - nagyon is megfontolásra érett felvetés.

2011. jún. 28. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!