Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közmunka program csak a...

Közmunka program csak a tartósan munkanélküliekre vonatkozna vagy arra is aki frissen lesz munkanélküli?

Figyelt kérdés
Ha a frissen állását vesztett, de dolgozni akaró emberekre is vonatkozna, akkor mégis hogyan keressen munkát lényegében Állami megrendelésre éhbérért történő csicskáztatás mellett? Hogyan fogjuk tudni felvenni a telefont közmunka program alatt, ha hívnának állásinterjúra? Hogy megyek el egy meghallgatásra? Vagy azt mondom majd:"elnézést, éppen árkot ások közmunka program keretében, hívjon máskor"??? Gondolkozott már el ezen valaki vagy én értem félre a dolgokat? Ha jól értem, akkor nagy baj van. Az egész arról fog szólni, hogy lehetőleg senki ne vegye igénybe ezen "jóléti" szolgáltatást, igaz nem keveset adózunk pont a munkanélküli ellátás miatt.
2011. júl. 12. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Azt jól látod, hogy a cél az, hogy lehetőleg minél kevesebb embernek kelljen fizetni.

Másrészt, pont úgy keres állást, mint a többi ember. Nem fogják fejbelőni, mert felveszi a telefont, és nem kell senkinek az orrára kötni, hogy épp árkot ásol.


Mit gondolsz, aki otthon van GYES-en kisgyerekkel, és 24 órában felügyel, aki napi 8 órát dolgozik, vagy épp nem csak otthon ül és mereszti a valagát egész nap, az hogy keres állást?



A közmunka napi 4 óra. Ebből következik, hogy napi 20 órában tudsz állást keresni. E-mailben éjjel-nappal tudod küldeni, telefonálni is tudsz a cégekhez reggel 9 és délután 4 között egész biztosan, és meg tudod kérdezni az ismerősöket, ki mit hallott.


Interjút akkora egyeztetsz, mikor nem dolgozol: más ezt napi 10 óra munka mellett is megoldja. Előtte letusolsz, rendesen felöltözöl, és nem azzal nyitsz, hogy most ástál árkot.



Higgadj le.

2011. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.


Jól beszélsz ember! :)

2011. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Higgadt vagyok, csakhogy kicsit más a tét ha meglévő állás helyett keresel és más, ha munkanélküliként ketyeg a hiteled és fogy a tartalékod. Nekem elég nagy gondot jelentene, ha pár hónap alatt nem találnék állást. A munkakeresési járadék ugyan elég kevés lesz, viszont arra elég, hogy átmenetileg kisegítsen a bajból. Ez idő alatt intenzíven kell állást keresnem. Hangsúlyozom, hogy intenzíven, amiben úgy fest a kormány nem partner. Korábban is mikor álláskereső voltam, akkor hetente több meghallgatásra mentem és napi szinten adtam be önéletrajzokat. Sajnos van tapasztalatom nekem is ebben a témában és ki kell hogy ábrándítsalak, de munka mellett sokkal, de sokkal nehezebb összehozni egy állásinterjút. Volt többször is olyan, hogy emiatt kellett a találkozóz lemondanom, mert hát az aktuális munkát el kellett végezni.
2011. júl. 12. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazad van, kérdező, munka mellett valóban nehéz állást keresni.A közmunkaprogram azokra vonatkozik úgy tudom, akik valamilyen ellátásban, segélyben részesülnek, nekik is csak akkor, ha épp adódik közmunka, ami általában min. 1 hónap maximum talán egy év, de szerintem egy -két hónapnál többet manapság nem adnak az embernek, ami nem is baj, mert ez valóban nem más, mint tulajdonképp ingyen végzett csicskamunka, ami csak felesleges időpazarlás.Ha nem tudnak normális munkát és fizetést adni, akkor ne erőlködjenek!
2011. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!