Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy Magyarországon az...

Igaz, hogy Magyarországon az emberek a politikai beállítottságot vallás-szerűségnek tekintik?

Figyelt kérdés
Tehát nem úgy dönti el valaki, hogy mire fog szavazni, mondjuk a Fidesz és az MSZP közötti választásban, hogy a Fidesz dolgaiból 3 tetszik és 2 nem, az MSZP dolgaiból pedig 2 tetszik és 3 nem és akkor emiatt a Fideszre szavaz, hanem az alapján, hogy melyik párthoz hűséges, melyik pártban ülnek jobb fejek, melyik ideológiához hűséges stb...
2011. jún. 28. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
egyre inkább ez tapasztalható, sajnos.
2011. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
ez inkább a jobbikosokra jellemző
2011. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát sajnos a fidesz egyre inkább vallás
2011. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én mostanában visszahúzódtam a pártoktól. Nagyon várom a komoly, érzékelhető gazdasági növekedés beindulását. Ha megérkezik, akkor támogatom a kormányt, ha nem jön össze, akkor nem.


Csak a foglalkoztatottsági adatok, GDP növekedés, KKV szektor növekedés, külkereskedelmi mérleg javulás, bérek érezhető vásárlóerő-növekedése, infrastruktúriális beruházások érdekelnek.


Nem érdekel a rizsa. Eddig sajnos még nagyon korai fázisban vannak a munkák, nem nagyon érzékelni semmit.


Lassan elegünk lesz a várakozásból, az életünk elmegy.

2011. jún. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem igaz, de ez nem hiszem, hogy Magyarország-specifikus lenne. A nagy nyugati demokráciákra is jellemző, hogy akár generációkon át egy pártra szavaz egy család, puszta identitáskérdésből.

Kár egyébként, mert szerintem sokat segítene, ha sikerülne pont ezt az identitás-témát leválasztani egy-egy konkrét kérdés megítélésétől, és nem éreznék az emberek inkozekvensnek magukat attól, hogy hol az egyik, hol a másik párt véleményével értenek egyet.

2011. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igaz, no meg az is szerepet játszik, hogy ki ígér többet...
2011. jún. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan a fidesz, mint a nő abban a mondásban: nem érteni kell, hanem szeretni. És sajnos túl sokan szeretik (és tekintik vallásnak).
2011. jún. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 escrogar ***** válasza:
úgy fikázzátok a fidesz-szavazókat, mintha a jobbikosok, az mszp-sek és az lmp-sek szintúgy nem meggyőződésből szavaznának oda.
2011. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gauldoth ***** válasza:
Van olyan is. Bár elkötelezett lmp-el még nem ütköztem. De hát az a szörnyű, hogy most a ideszesek bármit lenyelnek, ha azt mondják kell a pénz az államadósság csökkentésére.
2011. jún. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!