Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van-e létjogosultsága az...

Van-e létjogosultsága az elszámoltatásnak és a kárpótlásnak?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint a rendszerváltást és annak körülményeit, következményeit valamilyen szinten látni kellett volna előre és számolni kellett volna legalább két évtizeddel előre a szakpolitikusoknak vagy szakembereknek. Mivel a rendszerváltók nem jogi személyek szerintem vádolhatók.
2011. júl. 2. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel a rendszerváltók nem jogi személyek "


miért nem azok?

vádolni nem csak jogi személyeket lehet?


Egyébként van létjogosultsága.

csak az a gond, hogy saját magukat nem fogják elszámoltatni...

2011. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fantomok ellen nem lehet harcolni azért nem akartam tekinteni egy egész politikai rendszert bűnösnek.
2011. júl. 2. 18:20
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Hogyan akarnád elszámoltatni 20 év minden politikusát,beleértve Orbánt és a bandáját is?

Nem lennének bizonyítékok, mindenről azt állítanák,hogy az akkori törvények szerint szabályos volt. Pl. Orbán által a feleségének adott 40 milla vissza nem térítendő állami támogatás, a Harris -közi lakásának vétele és eladása.vagy Balsai áron alul megvett HM-lakása.

De sorolni lehetne az eddigi kormányok tagjainak ügyeit is.

2011. júl. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én a rossz politikai döntések miatt tönkre ment emberek millióinak érdekére gondoltam, illetve a tönkre ment családokra és életekre.
2011. júl. 2. 18:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja, akkor az már lehetetlen.

A múltat nem tudod meg nem történtté tenni.

Továbbá nem lenne már miből kárpótolni.

2011. júl. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze megértem ill. megértettem volna kb egy-két hónappal ezelőtt, de most már visszamenőleg is lehet mondjuk a törvénynek jogot szerezni. Tréfa félretéve ! Amit az elmult huszon valamennyi év alatt tettek velünk és hozzá nem értés cimen kárt okoztak nekünk és az országnak az nem évülhet el akár szándékosan akár gondatlanságból követték el, hacsak Antall J-ék nem alkottak előre egy megfelelő törvényt. De amint tudjuk a törvényt el lehet törölni.
2011. júl. 2. 18:43
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
figyelj, az ilyesmit forradalmakkal szokták rendezni, de nem fülkésekkel...
2011. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Kéz, kezet mos!"
2011. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Közelbe nem engedném a megalkuvókat.
2011. júl. 2. 19:31
 10/10 A kérdező kommentje:
Jogosultsága lenne csak realitása nincs, mert nem olyan a helyzet. Majd ha megvalósul a forradalmi helyzet akkor lesz elszámoltatás.
2011. nov. 23. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!